آخرین اخبار : 

تعداد سهمیه قاره‌ها در جام جهانی فوتبال ساحلی پاراگوئه مشخص شد

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال نخستین دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان فوتبال ساحلی از سال ۱۹۹۵ به میزبانی کشور برزیل آغاز شد. این رقابت‌ها تا سال ۲۰۰۴ به صورت قهرمانی جهان و هر ساله به میزبانی برزیل برگزار شد تا اینکه پس از برگزاری ۱۰ دوره با تصمیم فیفا در سال ۲۰۰۵ این رقابت‌ها به جام جهانی فوتبال ساحلی تبدیل و زیر نظر فیفا پیگیری شد.

روش برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی حدفاصل سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ همچنان به صورت سالانه باقی ماند تا اینکه از سال ۲۰۱۱ به مسابقات دو سال یکبار تبدیل شد. دهمین دوره از رقابت‌های جام جهانی فوتبال ساحلی (۲۰۱۹) از روزهای پایانی آبان سال ۱۳۹۸ به میزبانی کشور پاراگوئه آغاز خواهد شد که برهمین اساس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با ارسال نامه‌ای سهمیه قاره‌ها را از مجموع ۱۶ تیم شرکت کننده به شرح زیر اعلام کرد:

آسیا (سه تیم)
آفریقا (دو تیم)
آمریکای شمالی مرکزی و حوزه دریای کارائیب (دو تیم)
آمریکای جنوبی (سه تیم – شامل پاراگوئه به عنوان میزبان)
اقیانوسیه (یک تیم)
اروپا (پنج تیم)

از مجموع ۱۹ دوره مسابقات قهرمانی جهان و جام جهانی فوتبال ساحلی برزیل با ۱۴ عنوان قهرمانی پرتغال و روسیه هرکدام با دو عنوان قهرمانی و فرانسه با یک قهرمانی تیم‌های کسب کننده مدال طلای این رقابت‌ها را تشکیل می‌دهند.

تکلیف تیم‌های صعود کننده از قاره آسیا به جام جهانی ۲۰۱۹ پس از برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا (انتخابی جام جهانی) که از ۱۶ الی ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ در کشور تایلند برگزار می‌شود مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *