آخرین اخبار : 

تاجگذاری مودریچ در لندن/ آخر سلطه ۱۰ ساله کریستیانو رونالدو و لیونل مسی

مجله – صادق پریدری: مراسم برترین‌های فوتبال جهان شب گذشته در لندن برگزارشد مراسمی که هر ساله علاقه‌مندان به مستطیل سبز را گرد یکدیگر جمع می‌کند تا بهترین‌های فوتبال را بشناسند. با اینکه مراسم امسال سه ماه زودتر از موعد خودش برگزارشده بود اما این دلیل نمی‌شد که کم رونق باشد.

در این میان با اطمینان می‌توان بیان کرد که مهم‌ترین و معتبرترین جایزه این شب عنوانی است که فیفا با نام «The Best» به بهترین بازیکن مرد اهدا می‌کند. عنوانی که رسیدن به آن برای هر بازیکن فوتبالی یک آرزوی بزرگ است.

سالیان سال است این جایزه بین لیونل لیونل مسی و کریستیانو کریستیانو رونالدو دست به دست می‌شد و امسال هم انتظار می‌رفت پس از آخر فصل فوق العاده در رئال و درخشش کریستیانو رونالدو در جام جهانی این بازیکن باشد که صاحب عنوان بهترین باشد اما هافبک کوچک‌اندام کروات باشگاه رئال همه معادلات را بر هم زد.

چرا مودریچ؟! 

کسی فکر نمی‌کرد «لوکا مودریچ» همان خرید سال ۲۰۱۲ مادرید که لقب بدترین خرید فصل را هم گرفته بود چند سال بعد اولین کسی باشد که به سلطه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در انتخاب بهترین بازیکن آخر می‌دهد.

سال ۲۰۱۲ پس از رای گیری سایت روزنامه مارکا مودریچ بدترین خرید فصل رئال انتخاب شده بود! او با ۳۰ میلیون یورو از تاتنهام برای کسب جام های بیشتر به رئال پیوسته بود ولی اوضاع جوری که فکرش را می‌کرد پیش نرفت. او که در ۳۳ مسابقه از ۳۸ مسابقه فصل حضور داشت هرگز نتوانست حضور موثری از خودش نشان دهد. آخر فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ بیشتر از اینکه برای لوکا تلخ باشد برای مورینیو تلخ شد و او بدون اینکه بتواند با رئال جامی را بالای سر ببرد باشگاه را ترک کرد. کارلو آنجلوتی ایتالیایی سر مربی بعدی رئال بود کسی که به نظر می‌رسید به مودریچ اطمینان دارد و او را به ترکیب اصلی رئال اضافه می‌کند.

مودریچ در لباس رئال می درخشید و دیگر جای خودش را در دل هواداران باز کرده بود تا جاییکه پاس گل خاطره انگیز سرخیو راموس در فینال لیگ قهرمانان مقابل اتلتیکو را ارسال کرد همان گلی که که به حسرت ۱۱ ساله رئال در قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا آخر داد.

آخر سلطه ۱۰ ساله کریستیانو رونالدو و لیونل مسی

درخشش لوکیتا در پیراهن رئال ادامه داشت و او در کنار تونی کروس ایسکو و کاسیمیرو تبدیل به یکی از ارکان مهم رئال در قهرمانی‌های متوالی لیگ قهرمانان اروپا بود. این افتخارها و رسیدن به فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه موجب شد تا لوکا موفق شود عنوان بهترین بازیکن سال اروپا را به دست آورد.

این انتخاب موجب شد تا رسانه‌ها گمانه زنی کنند که ممکن است این بازیکن موفق شود پس از ۱۰ سال بر سلطه بی چون و چرای کریس کریستیانو رونالدو و لیونل لیونل مسی آخر دهد.

با این‌حال احتمالا اگر کسی از طرفداران فوتبال می‌پرسید چه کسی به جز لیونل مسی و کریستیانو رونالدو می‌تواند عنوان بهترین بازیکن سال را یدک بکشد کسی به مودریچ کروات فکر نمی‌کرد.  نیمار ادن هازارد کوین دی‌بروین یا حتی کیلین امباپه شانس بیشتری برای به دست آوردن این عنوان در میان رسانه‌ها و مردم داشتند. اما افتخارات فراوان همراه با رئال نایب قهرمانی در جام جهانی همراه با کرواسی و از همه مهم تر رفتن کریستیانو رونالدو به یوونتوس که شانس کسب این عنوان را از او گرفت باعث شد تا لوکیتا هافبک ریز نقش رئال بتواند بهترین بازیکن فوتبال فیفا را کسب کند تا بعد از کاکا اولین بازیکنی باشد که در یازده سال اخیر برترین بازیکن جهان از سوی فیفا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *