آخرین اخبار : 

بیرانوند در میان ۷ بازیکنی که در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا چهره شدند

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در فاصله ۲۰ روز تا آغاز مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا‌ به معرفی هفت ستاره‌ای پرداخت که در ادوار گذشته این رقابت‌ها شرکت کردند و در سال‌های آینده به ستارگان قاره آسیا تبدیل شدند. علیرضا بیرانوند دروازه‌بان باشگاه ملی ایران و باشگاه پرسپولیس یکی از این شاگردان است.

AFC درباره بیرانوند نوشت: شاید هواداران در عمان بهترین عمل کرد دروازه‌بان ۲۲ ساله آن زمان ایران یعنی علیرضا بیرانوند را ندیده باشند جایی که ایران در مرحله گروهی با چهار امتیاز از سه بازی حذف شد اما دروازه‌بان فعلی پرسپولیس با نمایش‌هایی فوق‌العاده در لیگ قهرمانان آسیا جام ملت‌های آسیا و جام جهانی خودش را به عنوان یکی از بهترین‌ها در پست خودش در آسیا ثابت کرد.

بهترین لحظه برای بیرانوند مهار پنالتی رونالدو در تساوی یک-یک ایران مقابل پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و سپس در همان سال مهار ضربه ژاوی مقابل ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه آزادی با نوک انگشتانش بود. اتفاقی که باعث شد پرسپولیس برای اولین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد. در اوایل سال ۲۰۱۹ در امارات او یک پنالتی شگفت‌انگیز را از احمد المهیجری در مرحله یک‌هشتم نهایی در دیدار برابر عمان گرفت. عملکردهای او ناشناخته‌شده نماند تا این دروازه‌بان ۲۷ ساله نامزد بهتزین ستاره سال ۲۰۱۹ فوتبال آسیا شود.

مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا از روز ۱۸ دی امسال آغاز خواهد شد و باشگاه فوتبال امید ایران در گروه C رقابت‌ها با باشگاه‌های ازبکستان کره جنوبی و چین همگروه است.

به نقل|به نقل

منبع: خبرگزاری تسنیم
https://tn.ai/2163416

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *