آخرین اخبار : 

بهترین فوتبالیست دنیا به انتخاب ژوزه مورینیو

در حالی که در یک دهه اخیر همواره از رقابت کریستیانو رونالدو و لیونل مسی برای تصاحب عنوان بهترین شاگردان دنیا بحث بوده است و خیلی‌ها آنها را برترین‌های نسل معاصر فوتبال می‌دانند ژوزه مورینیو یکی دیگر را به عنوان بازیکنی که بهترین مسابقه‌ها را در زمین فوتبال ارائه می‌کرد معرفی کرد. در حقیقت او رونالدو را به عنوان بهترین بازیکنی که زیباترین مسابقه‌ها را ارائه کرده است انتخاب کرد اما نه کریستیانو رونالدو بلکه همنام برزیلی او.

مورینیو در یک اظهار کرد و گو تلویزیونی اظهار کرد: او بهترین بازیکنی بوده است که من در زمین مسابقه دیده‌ام. هرچند که مصدومیت‌ها دوران بازیگری‌ او را کشتند دورانی که می‌توانست بسیار بهتر از چیزی که بود باشد. با این حال استعدادی که این پسر با تنها ۱۹ سال سن داشت باورنکردنی بود. رونالدو نازاریو فوق‌العاده بود.

مورینیو در دوران کاری‌اش به عنوان مترجم بابی رابسون در باشگاه فوتبال بارسلونا این موقعیت را داشت که مسابقه‌های رونالدوی برزیلی را از نزدیک تماشا کند. او با اشاره به عکسی از خودش در کنار بابی رابسون فقید و رونالدو نازاریو ادامه داد: این عکس مربوط به قهرمانی‌مان پس از پیروزی یک بر صفر مقابل پاری‌سن‌ژرمن روتردام در سال ۱۹۹۷ در جام درجام اروپا است. در آن مسابقه تنها گل مسابقه را رونالدو زد. او بهترین بازیکنی است که دیده‌ام؟ بله همینطور است. او واقعاً همینقدر خوب بود. نمی‌گویم که حرفه‌اش به اندازه دوران بازیگری مسی یا رونالدو که ۱۵ سال است هر روز در اوج هستند خوب بوده است بلکه منظورم این است که استعداد این پسر ذاتی بود او بازیکنی باورنکردنی بود.

رونالدو نازاریو تنها یک فصل در بارسلونا (۱۹۹۶-۹۷) در بارسلونا حضور داشت و پس از آن راهی اینتر شد و ۵ فصل در این باشگاه مسابقه کرد و از آنجا به حریف دیرینه کاتالان‌ها یعنی رئال پیوست. او پس از سپری کردن ۵ فصل در رئال مسابقه در میلان را هم تجربه کرد و در نهایت در باشگاه کوریتنیانس برزیل کفش‌هایش را آویزان کرد. او در یک فصل حضورش در نوکمپ قهرمان جام حذفی اسپانیا جام در جام اروپا و سوپرجام اسپانیا شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2117106

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *