آخرین اخبار : 

برهانی: استقلال با سیستم مدرن استراماچونی دوست داشتنی شده است/ کالدرون از مورینیو الگوبرداری کرد!

آرش برهانی ورزشی درباره برتری ۴ بر ۲ استقلال مقابل تراکتور در هفته نهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: پیش از آغاز فصل صحبت‌هایی انجام دادم و گفتم استقلال تغییرات زیادی داشته و شاگردان جدید باید در فضای استقلال جا بیفتند تا هماهنگ‌تر شوند. تیمی که ۷۰۸۰ درصد آن تغییر کرده و تنها سه چهار بازیکن از فصل گذشته در ترکیب قرار دارند. وریا غفوری محمد دانشگر فرشید اسماعیلی و یکی دو بازیکن دیگر از سال گذشته باقی مانده‌اند. داریوش شجاعیان هم بازیکن فصل گذشته بود که متأسفانه مصدوم شد و برای او خیلی ناراحت شدم بازیکنی که در اوج آمادگی دچار مصدومیت شد.

سیستم ۲-۵-۳ استراماچونی مدرن است مثل بلژیک/>«این هفته زمان خوبی بود تا استراماچونی بتواند تیمش را برای بازی با تراکتور جفت و جور کند.» وی با بیان این جمله گفت:  استقلال بازی روانی مقابل تراکتور انجام داد و نتیجه‌اش را گرفت. سیستمی که استقلال با آن بازی می‌کند ریزه‌کاری زیادی دارد و بازی در آن دشوار است. سال ۸۸-۸۷ با سیستم ۲-۵-۳ قهرمان شدیم و خیلی‌ها سیستم فعلی استقلال را با آن زمان مقایسه می‌کنند در صورتی که این مقایسه اشتباه است چرا که در سیستم ۲-۵-۳ سال ۸۷ یک دفاع در رأس عقب بود و دو دفاع جلوی آن. سیستم ۲-۵-۳ استراماچونی مدرن است و سه دفاع در یک خط قرار می‌گیرند. می‌توان باشگاه ملی بلژیک را مثال زد که با این سیستم بازی می‌کند.

استقلال به همان باشگاه دوست‌داشتنی تبدیل شده است/>مهاجم پیشین باشگاه فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: استقلال همان باشگاه دوست داشتنی شده که از آن انتظار می‌رفت. امیدوارم نمایش خوب استقلال را در بازی‌های بعدی هم ببینیم. حساسیت بازی با تراکتور باعث شد شاگردان حس مسئولیت و انگیزه بیشتری داشته باشند و انتظار می‌رود که در دیدارهای بعدی که اهمیت زیادی هم دارد چنین نمایشی داشته باشند.

اظهارات استراماچونی قشنگ و حرفه‌ای بود/>برهانی در ادامه اظهار کرد‌وگو با به اظهارات استراماچونی بعد از پیروزی در تبریز اشاره کرد و اظهار کرد: چقدر اظهار کرد و گو استراماچونی قشنگ و حرفه‌ای بود. او از باشگاه تراکتور و شخصیت مصطفی دنیزلی تمجید کرد. دنیزلی یکی از مربیان تأثیرگذار من بود و می‌دانم چقدر این مرد خوب است. استراماچونی توصیه جالبی هم به شاگردان کرده و گفته هیجان خود را کنترل کنند چرا که مسیر طولانی در پیش دارند. خوشحالی بازی با تراکتور امروز تمام شد و آن بازی به تاریخ پیوست. از الان همه باید برای بازی بعدی تمرکز کنند.

نتیجه بازی با تراکتور به خاطر صحبت‌های استراماچونی بود/>وی خاطرنشان کرد: سر مربی استقلال قبل از بازی با تراکتور و دیدارهای قبلی در صحبت‌هایش اصرار می‌کرد که ما استقلال هستیم تیمی بزرگ که همه باید بدانند در چه جایگاهی قرار دارد. این مسئله نشان از حرفه‌ای بودن استراماچونی می‌دهد. او به خوبی آسیب‌شناسی و بارها به نکات مثبت پوشیدن پیراهن استقلال اشاره کرده است. استقلال یک باشگاه بزرگ است و همه انتظار برد دارند. او این موضوع را به شاگردان گوشزد کرد تا نتیجه‌اش نمایش استقلال در بازی با تراکتور باشد.

سعی کردم صحبت‌های گزارشگر تبریز را نشنوم/>مهاجم پیشین باشگاه فوتبال استقلال در واکنش به اظهارات عجیب گزارشگر دیدار تراکتور و استقلال اظهار کرد: سعی کردم صحبت‌های او را نشنوم! قبلا یک برنامه‌ در رابطه با بی‌طرفی گزارشگران ساخته شد که آیتم جالبی بود. متأسفانه می‌بینیم حتی وقتی پرسپولیس هم به تبریز می‌رود هواداران این باشگاه هم از گزارشگر تبریز ناراحت می‌شوند. او سعی می‌کند با بزرگ‌نمایی باشگاه‌های دیگر را زیر سؤال ببرد. این حرف‌ها بیشتر کاربرد استانی دارد اینکه آذری‌های عزیز و هواداران تراکتور بدانند گزارشگر برای خودشان است اما وقتی بازی از شبکه سراسری پخش می‌شود مطرح کردن چنین حرف‌هایی کار درستی نیست.

زمان ما هم پیشکسوتان حرف‌هایی مطرح می‌کردند/>برهانی در مورد ناراحتی شاگردان از برخی از اظهارنظرهای پیشکسوتان استقلال خاطرنشان کرد: شاگردان استقلال باید بدانند همیشه این صحبت‌ها مطرح می‌شود. زمان خودمان ۱۲۱۳ ملی‌پوش داشتیم و حرف‌هایی زده می‌شد که باعث آزرده خاطر برخی شاگردان می‌شد. ما درک و وانمود می‌کردیم که صحبت‌ها از روی دلسوزی است شاید اگر در باشگاه حضور داشتند بیشتر با مشکلات آشنا می‌شدند. امیدوارم مجموعه استقلال از مدیریت کادر فنی شاگردان پیشکسوتان و هواداران این روزها یکدل باشند.

کالدرون از مورینیو الگوبرداری کرده است!/>برهانی در واکنش به اظهاراتی که گابریل کالدرون سر مربی پرسپولیس در خصوص استقلال انجام داد به اظهار کرد: او می‌خواهد مانند مورینیو رفتار کند. مورینیو در هر تیمی حضور داشته از باشگاه‌های حریف حرف می‌زد و فرافکنی می‌کرد تا هم بین هواداران محبوب شود و هم فشار را از روی خودش بردارد. کالدرون از مورینیو الگوبرداری کرده اما اینجا ایران است و نباید چنین صحبت‌هایی مطرح کرد.

مشکلات باعث ناراحتی هواداران از مدیریت شده است/>مهاجم باشگاه فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که چرا هواداران با وجود بردهای اخیر باشگاه‌شان علیه امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه موضع می‌گیرند اظهار کرد: استقلال امسال مشکلات زیادی داشته و شاید این مشکلات باعث دلخوری و ناراحتی هواداران شده است.

به نقل|به نقل

منبع: خبرگزاری تسنیم
https://tn.ai/2131758

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *