آخرین اخبار : 

برانکو: رحمتی بار اولش نیست که این کارها را انجام می‌دهد/ هر چقدر با برخی مهاجمان کار کنیم فایده ندارد

برانکو ایوانکوویچ در مورد شکست تیمش مقابل تیم فوتبال استقلال در دربی ۸۴ اظهار داشت: وقتی یک بازی را می‌بازید همه آن را زیر ذره‌بین می‌گذارند. همیشه به بازیکنانم گفته‌ام که فوتبال فقط برد نیست و باخت هم خواهد داشت. حالا این باخت در بازی با استقلال رقم خورد و به نظرم این بازی برای ما بازیکنان و هواداران ارزش دیگری داشت. نمی‌توانم از بازیکنانم انتقاد کنم و به آنها ایراد بگیرم چون آنها تلاش خود را انجام دادند.

وی ادامه داد: ما بازی را در ۲ دقیقه و به خاطر ۲ اشتباه باختیم. اشتباه از جانب ما بود و استقلالی‌ها استفاده کردند. در نیمه دوم عملاً روی یک دروازه بازی می‌شد. ما شانس برای گلزنی داشتیم و حتی به تیر دروازه زدیم اما وقتی گل نزنید گل می‌خورید. اکنون زمان افسوس خوردن نیست و ما خودمان را برای بازی با سپاهان آماده می‌کنیم. چیزی که برای همه ما افسوس دارد این است که نتوانستیم به هواداران‌مان شادی را هدیه دهیم. آنها نشان دادند که همیشه پشت ما هستند و در هر حالتی از ما حمایت می‌کنند. تلاش‌مان را به کار می‌گیریم و اهداف‌مان هم کاملاً مشخص است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه صمد مرفاوی پیش از دربی سال ۱۳۸۶ به ۱۲ امتیاز اختلاف مغرور شد و ظاهراً برانکو هم در حال حاضر همین غرور را دارد گفت: این غرور نیست. واقعیت است که ما صدر جدول هستیم و این دومین باخت ما در فصل بود. یک بازی به ذوب‌آهن باختیم در شرایطی که مستحق شکست نبودیم. هیچ وقت ناامید نمی‌شویم و راهمان را ادامه می‌دهیم. حریف بعدی ما سپاهان است که باوجود نتایج ضعیف گذشته تیم قدرتمندی است. ببینید اکنون شرایط ما نسبت به تراکتورسازی چگونه است اما معتقدم تا قهرمان نشده‌ایم چیزی تمام نشده است.

برانکو در واکنش به این موضوع که برخی معتقدند غیبت کمال کامیابی‌نیا و اشتباه او در بازی گرفتن از فرشاد احمدزاده و حسینی ماهینی در پست‌های غیرتخصصی دلیل شکست پرسپولیس بود خاطرنشان کرد: مسلماً کامیابی‌نیا در پست هافبک دفاعی بهتر از ماهینی است همان‌طور که در سمت راست ماهینی بهتر از «کمال» عمل می‌کند. با این حال مشکلاتی پیش می‌آید که مجبور می‌شوید تنها راه را انتخاب کنید. کاملاً از ماهینی و «فرشاد» راضی هستم. ما با استقلال بازی کردیم تیمی که خیلی خوب است و بازیکنان خوبی دارد. طبیعی است آنها هم باید کار می‌کردند و فقط ما در زمین نبودیم اما باز تکرار می‌کنم در نیمه دوم استقلال از نیمه هم رد نشد. ما در زدن ضربات آخر آرامش نداشتیم اما در این بازی‌ها از شانس اندک هم باید بهره برد همان‌طور که استقلال استفاده کرد.

وی با ابراز تأسف از اتفاقی که در پایان دربی برای محمد انصاری رخ داد گفت:  مسئله‌ای که اصلاً به آن پرداخته نشد اتفاق تلخی بود که در پایان مسابقه رخ داد. متأسفانه یک عده از هواداران با سنگ یا اشیای دیگری به سرِ محمد انصاری زدند که باعث شد او بیهوش شود. پزشکان گفته‌اند او ضربه مغزی خفیف شده است و با توجه به این مسئله به احتمال ۹۹ درصد نمی‌تواند ما را در بازی با سپاهان همراهی کند. مشخص نبود اگر ضربه به چشم او یا گیجگاهش برخورد می‌کرد چه اتفاقی رخ می‌داد. امیدوارم باشگاه نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و علیه کسانی که این کار را انجام دادند شکایت کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه آیا محسن ربیع‌خواه می‌تواند در بازی مقابل سپاهان به میدان برود یا خیر تصریح کرد: خوشبختانه ربیع‌خواه مصدومیتش را پشت سر گذاشته و در شرایط خوبی قرار دارد. سایر نفرات تیم‌ ما هم سالم هستند.

برانکو درباره درگیری سید مهدی رحمتی و سید جلال حسینی گفت: داوران در این بازی عالی قضاوت کردند. اینکه گفته می‌شود یک دقیقه یا دو دقیقه وقت اضافه کمتری گرفته شد به من ارتباطی ندارد باید بگویم مهدی رحمتی بار اولش نیست که این کارها را انجام می‌دهد.

وی در واکنش به صحبت‌های یک درباره درگیری محسن مسلمان و مهدی طارمی بعد از دربی و همچنین اعتراض لیدرهای باشگاه به عملکرد برخی بازیکنان در تمرین امروز گفت: نمی‌دانم در مورد چه مسائلی صحبت می‌کنید اما آنچه بسیار اهمیت دارد این است که ما برای هواداران‌مان بازی می‌کنیم. هر تلاشی که می‌کنیم برای این است که آنها راضی باشند. بابت اتفاقی که روز گذشته رخ داد و بازی را واگذار کردیم به خاطر هواداران غمگین هستم. به بچه‌ها هم گفته‌ام که باید شرایط را درک کنند. من ندیدم کسی دعوا کند و هواداران هم در پایان مسابقه با قلب‌شان ما را تشویق کردند که بسیار ارزشمند بود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد پست اینستاگرامی مهدی طارمی که اعلام کرده هیچ هوادار و پیشکسوتی حق اعتراض به پرسپولیس را ندارد تأکید کرد: نمی‌دانم این مسائل چیست و آنها را پیگیری نمی‌کنم. من فقط صفحه اینستاگرام خودم را دارم و هر چند وقت یک بار خودم به طور مستقیم برای هواداران عکس می‌گذارم اما باید بگویم انتقاد همیشه هست و نمی‌شود جلوی آن را گرفت. جدا از بحث نتایج تیم انتقاد همیشه خوب و بد و چه با نیت خوب یا بد وجود دارد و ما با این‌طور مسائل زندگی می‌کنیم. فوتبال فراز و نشیب زیادی دارد و نمی‌شود همیشه فقط پیروز شد و خوشحالی کرد. قرار نیست همیشه از ما تعریف و تمجید شود. راجع به این مسئله مرتب با بازیکنان صحبت می‌کنم اما برخی‌ها می‌پذیرند و برخی دیگر شاید برداشت دیگری دارند. من یک خارجی هستم و نمی‌توانم صفحه اینستاگرام بازیکنانم را بخوانم.

برانکو در واکنش به صحبت دیگری راجع به اینکه برخی بازیکنان پرسپولیس با ان برخورد فیزیکی داشتند و حتی برخی به خودشان اجازه می‌دهند با تماس گرفته و او را تهدید کنند گفت: همه ما با هم همکار هستیم و مسلماً این درک باید دوطرفه باشد. اینکه حالا چه رفتارهایی از چه فردی سر می‌زند بستگی به آموزشی دارد که او در دوران فوتبالش آنها را طی کرده است. طبیعی است که همه ما دوست داریم رفتارهای درستی را از یکدیگر ببینیم. تأکید می‌کنم که برد و باخت در فوتبال وجود دارد و باید آمادگی هرگونه نتیجه‌ای را داشته باشیم. چلسی هم نتوانست حریف خود را شکست دهد و متوقف شد. این نتایج در فوتبال عادی است و من فقط در مورد رفتار خودم صحبت می‌کنم. امروز می‌توانستم تمرین را پشت درهای بسته ببرم و جواب هیچ ی را ندهم اما اینجا هستم تا صحبت‌های شما را بشنوم و آمادگی پاسخ به هر سؤالی را دارم.

وی در پاسخ به اینکه چرا بازیکنان پرسپولیس و استقلال قبل از دربی باید در ضیافت مشترک شرکت کنند تصریح کرد: من در این مورد قبل از بازی صحبت کردم و گفتم مخالف این قضیه بود. به هر حال این تصمیمی بود که باشگاه گرفت و من نمی‌توانم در مورد آن نظر دهم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که پرسپولیس چه زمانی قصد دارد از بازیکنان اوکراینی خود استفاده کند گفت: می‌خواهم به شما خبری بدهم تا خوشحال شوید دو بازیکن اوکراینی روز گذشته با باشگاه توافق کردند و از تیم جدا شدند!

برانکو در مورد اظهار نظر یکی از ان در مورد اینکه چرا پرسپولیس مثل استقلال بازیکنان جوان خوبی ندارد و فقط به ستاره‌هایش وابسته است گفت: به هر حال باید شرایط را دید و بعد قضاوت کرد. ما در ابتدای فصل یک سری بازیکن جوان را در تمرینات تست می‌کنیم و پس از چند روز تمرین در مورد آنها تصمیم می‌گیریم. یک سری از آنها به تیم ما اضافه می‌شوند و با ما تمرین می‌کنند. اگر خوب باشند بازی می‌کنند و اگر هم فرصت بازی به آنها نرسد مثل شهاب زاهدی یا محمد رحمتی به صورت قرضی به تیم دیگری می‌روند. این روند در تیم ما ادامه دارد و اگر بازیکنی بتواند کیفیت بالای خود را به ما نشان دهد بازی می‌کند.

وی درباره اینکه آیا باشگاه پرسپولیس به دنبال جذب بازیکن جدید خارجی است یا خیر گفت: فصل نقل‌وانتقالات تمام شده و ما در این فرصت فقط می‌توانیم بازیکن آزاد بیاوریم که سخت است. به هر حال گزینه‌هایی مدنظر ما هستند که در صورت توافق آنها را به خدمت می‌گیریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به انتقاد یکی از ان در مورد اینکه چرا مدت‌هاست فقط وعده می‌دهد مشکل گلزنی پرسپولیس حل می‌شود اما شرایط بدتر هم شده گفت: می‌بینید که ما چقدر خوب تمرین می‌کنیم و در تمرینات روی این مسئله خیلی کار می‌کنیم. همه می‌خواهند در زمین بازی بهترین عملکرد را داشته باشند اما نمی‌شود هر توپی را هم گل کرد.

برانکو در پاسخ به سؤال همان که پرسید با این وضعیت باید در دیدارهای آینده برای استفاده از موقعیت‌ها منتظر اما و اگر باشیم و دعا کنیم آن موقعیت تبدیل به گل شود اظهار داشت: بله موافقم ما این مشکل را داریم. اگر می‌شد به این سادگی حل شود تا الان حل شده بود. برخی چیزها را به سادگی نمی‌شود حل کرد. گل زدن امری ذاتی است. بعضی مهاجمان ذاتاً گلزن هستند و برخی هر چقدر با آنها کار کنیم فایده ندارد.

وی در خصوص گل نزدن مهاجمان تیمش گفت: منظور شما «مهدی» است؟! اما او بهترین گلزن ماست. اشتباه پیش می‌آید و بعضی مواقع گل نمی‌زند اما او بهترین گلزن ما محسوب می‌شود. همه مهاجمان در دنیا اشتباه می‌کنند. شما اگر جای من باشید چه کسی را جای او می‌گذارید؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از اینکه ان گفتند در این شرایط از طارمی استفاده می‌کنند اما آیا بهتر نیست مهاجم دیگری به فهرست تیمش اضافه کند گفت: این‌طور نیست که به سادگی جای او بازیکن بگیریم و به تیم اضافه کنیم. ضمن اینکه طارمی با شرایطی که دارد جزو بهترین گلزن‌های لیگ است. اکنون هم موقعیت‌ها از دست می‌رود و ۲ ۳ سال دیگر هم شاید بازهم موقعیت‌هایی را از دست بدهد.

برانکو در واکنش به این موضوع که امیر قلعه‌نویی اعلام کرده اگر بازیکنان تیمش در بازی‌های آینده کارت زرد بی‌مورد بگیرند و محروم شوند جریمه خواهند شد خاطرنشان کرد: ما هم اگر بازیکنان‌مان بی‌مورد کارت بگیرند آنها را جریمه می‌کنیم و این طبیعی است. اگر بازیکنی به خاطر بازی ناجوانمردانه و مثلاً برای حرف زدن یا کل کل کردن با داور کارت بگیرد جریمه هم دارد اما اگر در خدمت تیم کارت بگیرد ایرادی ندارد.

وی در واکنش به صحبت‌های حسن زمانی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال پس از پیروزی در دربی گفت: این حرف‌ها برای من مهم نیست. آنها حق دارند کُری بخوانند چون بازی را برده‌اند اما این صحبت‌ها برای من اهمیتی ندارد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه چرا سامان نریمان‌جهان را که بارها به استقلال گلزنی کرده بازی نداد اظهار داشت: به این دلیل که من تشخیص دادم بازیکنانی که در زمین هستند می‌توانند به خوبی کار کنند. مسئله دوم هم این است که سخت می‌شود در چنین بازی‌هایی اینگونه به بازیکنان اعتماد کرد. او بازیکن ضد حمله است و گل‌هایش به استقلال هم روی ضد حمله بوده ولی ما از فاصله ۳۰ متری به استقلال حمله می‌کردیم و روی دروازه آنها فشار می‌آوردیم نه با ضد حمله.

برانکو درباره اینکه برخی به تعویض رامین رضاییان ایراد گرفتند در حالی که او بازیکن پشتیبان بود و از سوی دیگر علی علیپور هم یک تعویض هجومی به شمار می‌رفت گفت: ما از قبل برای تعویض علیپور و اینکه او جای چه کسی بیاید برنامه داشتیم چون او خوب سر می‌زند و نفوذ می‌کند. اینکه چرا «رامین» تعویض شد تشخیص من بود و همیشه هستند کسانی که با تعویض موافق یا مخالف باشند.

وی در واکنش به این موضوع که با این حال بسیاری از کارشناسان تعویض او را مثبت ارزیابی کردند خاطرنشان کرد: درباره این موارد در رسانه‌ها صحبت نمی‌کنم. به هر حال کسانی که انتقاد دارند به تعویض ایراد می‌گیرند. آنها حق دارند صحبت کنند و این صحبت‌ها را در رسانه‌ها هم کنند. فوتبال به همین دلیل است که زیباست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان به شوخی با ن پرداخت و گفت: کرواسی ۴ و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. می‌دانید چند مربی در کرواسی هستند؟ ۴ و نیم میلیون!

انتهای پیام/

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *