آخرین اخبار : 

باقری: کالدرون بیشتر از برانکو با من حرف می‌زند/برخی شاگردان باید در رفتارشان تجدیدنظر کنند/کمیته انضباطی عجولانه حکم د…

ورزشی باخت پرسپولیس مقابل سپاهان کافی بود تا انتقاداتی متوجه باشگاه کالدرون شود. در این بین علیرضا مرزبان که سابقه مربیگری در پرسپولیس دارد و اتفاقا  با کریم باقری هم کار کرده است از این سر مربی خواست اختیاراتش را در پرسپولیس بیشتر کرده و به نوعی تبر را از زمین برداشته و به جان تیمش بیفتد توصیه‌ای که در نوع خودش قابل توجه بود.

کریم باقری درباره این موضوع و سایر مسائل صحبت کرده است.

: از بازی با ماشین‌سازی شروع کنیم بردی که شما برای رسیدن به آرامش نیاز مبرمی به آن داشتید./خودتان می‌دانید که جام حذفی شرایط خاص خودش را دارد و برای اینکه راهی مرحله بعد شوید فقط یک بازی فرصت دارید. از این‌رو باید لحاظ روحی و روانی و همچنین آمادگی در بهترین وضعیت خود قرار داشته باشید. فرقی هم نمی‌کند حریف‌تان لیگ یکی است یا لیگ برتری چرا که همه توان خود را می‌گذارد تا بازنده نباشد. ماشین‌سازی هر چه داشت در زمین گذاشت و ما هم خوشبختانه روز کم اشتباهی داشتیم و به آنچه می‌خواستیم رسیدیم.

: یک پنالتی مشکوک در بازی اتفاق افتاد و بازی را به جنجال کشید راجع به این اتفاقات عجیب و غریب صحبت می‌کنید؟/در مورد پنالتی بهتر است کارشناسان نظر دهند. در مورد اتفاقاتی هم که باعث متوقف شدن بازی شد بهتر است اظهارنظری نکنم چرا که همه ماجرا را دیدند.

:پرسپولیس خوب بازی نمی‌کند و برخی شاگردان همچنان در پست‌های غیر تخصصی بازی می‌کنند این انتقاداتی است که متوجه باشگاه شماست!/قبل از هر انتقادی باید شرایط را بررسی کرد. من به نظر منتقدان احترام می‌گذارم اما در همه جای دنیا وقتی تغییراتی در یک باشگاه اتفاق می‌افتد و یک تفکر جدید وارد یک باشگاه می‌شود زمان می‌برد تا نتیجه دهد اتفاقی که در مورد برانکو هم رخ داد و او در سال اول موفقیت‌های سال دومش را کسب نکرد. کالدرون اولین سال حضورش در فوتبال ایران را سپری می‌کند و یکسری خواسته‌های تاکتیکی از شاگردان دارد که هنوز به طور کامل اجرا نمی‌شود. باشگاه بازی به بازی بهتر می‌شود و همه چیز امیدوار کننده است. ضمن اینکه من قبول ندارم که می‌گویند کالدرون هنوز بازیکنانش را نشناخته اتفاقا او بعداز سه ماه کار در پرسپولیس به شناخت خوبی از نفرات تیمش رسیده است.

: اما کالدرون برخلاف برانکو تیمی را تحویل گرفته که سه سال متوالی قهرمان لیگ شده و هواداران توقع ندارند باشگاه‌شان به راحتی به تراکتور و سپاهان ببازد./به این نظر احترام می‌گذارم. اعتقادم این است که اتفاق بدی برای پرسپولیس رخ نداده که بخواهیم نگران آینده باشیم. هواداران بدانند باشگاه برای موفقیت نیاز به آرامش دارد و این آرامش توسط آنها به باشگاه تزریق خواهد شد. هیچ‌کس در باشگاه دوست ندارد ببازیم و همه تلاش می‌کنند تا رضایت هواداران را جلب کنند. تماشاگران ما مطمئن باشند اگر مانند زمان برانکو پشت باشگاه باشند حتما موفقیت‌ها تکرار خواهد شد. زمان برانکو هم اگر موفق بودیم به خاطر این بود که مجموعه خیلی خوبی داشتیم و همه کارشان را درست انجام دادند و هواداران هم به بهترین شکل باشگاه را حمایت کردند.

: پرسپولیس در بازی با سپاهان آن طراوت و شادابی همیشگی را نداشت و این طور به نظر می‌آید که باشگاه‌تان مشکل بدنی دارد و مثل فصول گذشته نیست؟/نه من اصلا این مورد را قبول ندارم و اتفاقا باشگاه لحاظ بدنی در شرایط خوبی است.کادرفنی به خوبی از وضعیت دوندگی شاگردان با دستگاه‌هایی که در اختیارش است آگاهی دارد و میزان دوندگی باشگاه در حد استاندارد جهانی است.

: این هفته یک بازی ۶ امتیازی دیگر با شهر خودرو دارید می‌توانید این بازی را ببرید؟/شهر خودرو در دو فصل اخیر با یحیی گل‌محمدی تبدیل به یک باشگاه پرقدرت و با شخصیت بالای تیمی شده که نشان می‌دهد بازی فوق‌العاده سختی در مشهد داریم. برای پرسپولیس هیچ بازی در لیگ آسان نیست و ما باید در هر بازی با تمام توان به میدان رویم. چند بازی دشوار در مدت کوتاهی داشتیم و باید برای بازی روز جمعه قبل از هر چیز ریکاوری خوبی داشته باشیم.

: علیرضا مرزبان که پیش از این سر مربی شما هم بوده در بیان کرد و گو‌ با اعتقاد داشت که مسئولیت کریم باقری در پرسپولیس کمرنگ شده و شاید بهتر باشد او تبر را از روی زمین برداشته و به جان پرسپولیس بیفتد!/من به نظر دوستان احترام می‌گذارم و با جان و دل آنها را می‌پذیرم اما همان کارهایی که قبلا در پرسپولیس انجام می‌دادم الان هم انجام می‌دهم چه بسا بیشتر از قبل. مرزبان از بیرون باشگاه شرایط را می‌بیند و نظرش برای من بسیار محترم است. نه تنها او بلکه هر انتقادی که شود را با کمال میل می‌پذیرم و سعی می‌کنم اگر ایرادی هست برطرف کنم.

: منظورتان این است که اختیارات‌تان در باشگاه کالدرون در مقایسه با زمان برانکو بیشتر شده است؟/من که اختیاری در باشگاه ندارم! در پرسپولیس فقط یک کمک سر مربی هستم و تا همین حد مسئولیتم را انجام می‌دهم نه بیشتر نه کمتر. کالدرون نسبت به برانکو خیلی بیشتر با من صحبت و خواسته‌هایش را مطرح می‌کند که این هم مورد خاصی نیست.

: در مورد محرومیت‌هایی که کمیته انضباطی برای پرسپولیس و برخی بازیکنانش در نظر می‌گیرد صحبت کنید آیا شما مانند کالدرون اعتقاد دارید از بیرون مانع این می‌شوند که پرسپولیس باز هم قهرمان لیگ شود؟/صحبت من با کمیته انضباطی این است که محروم کردن تماشاگران پیش از این بارها در فوتبال ایران اتفاق افتاده اما نتیجه معکوس داشته است. ضمن اینکه اتفاقاتی که در دربی رخ داد مشابه آن و حتی شاید بدتر از آن در شهرهای دیگر رخ داده بود. در اکثر استادیوم‌های کشور که می‌رویم تماشاگرانی هستند که حرف‌های بدی می‌زنند و این برای فوتبال کشورمان خوب نیست اما با محروم کردن تماشاگران چیزی دست نمی‌شود. شاید بهتر باشد این مسئله در فوتبال ما توسط کارشناسان با دقت بررسی و تصمیمات درست گرفته شود. نباید صرفا با محروم کردن تماشاگران فکر کنیم همه چیز درست می‌شود. تاکید می‌کنم که سال‌های پیش هم این محرومیت‌ها زیاد برای هواداران در نظر گرفته می‌شد اما هیچ نتیجه مثبتی نداشت. الان هم مطمئن باشید بعد از محرومیت‌ها باز هم شاهد اتفاقات قبل خواهیم بود. خیلی راهکارهای بهتر برای حل این معضل در فوتبال کشورمان وجود دارد.

: خیلی‌ها می‌گویند کمیته انضباطی فقط حکم‌های مربوط به دربی را خیلی سریع صادر می‌کند./بله همین طور است. بعد از دربی سریع و عجولانه  احکام صادر شد در حالی که شاید بهتر بود در کمال آرامش اتفاقات بازی را رصد کرده و بعد حکم‌های خود را صادر می‌کردند. من مخالف حکم‌های صادره نیستم بلکه اعتقادم این است که این احکام خیلی سریع صادر شده و مشخص است در مورد آنها خیلی کارشناسی و بررسی نشده است. تاکید می‌کنم اگر به دنبال اصلاح چیزی هستیم با این روش حکم…

به نقل|به نقل

منبع: خبرگزاری تسنیم
https://tn.ai/2109138

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *