آخرین اخبار : 

بارسلونا در زمینه پرداخت دستمزد هم رکورد زد

در دنیای فوتبال روز به روز دستمزدها و رقم‌های ترانسفر بالاتر می‌رود اما در این میان بارسلونا تیمی است که رکورد بیشترین پرداختی به بازیکنانش را دارد و سالی ۱۰ میلیون پوند دستمزد می‌دهد. در رقابت‌های این فصل بارسا به ۲۳ ستاره باشگاه اصلی به طور میانگین ۱۰.۴۵ میلیون پوند دستمزد داده است و این ارقام با توجه به دستمزها می‌تواند تا ۳۳ درصد هم افزایش پیدا کند.

قرارداد جدید لیونل لیونل مسی هم در افزایش این میانگین کمک زیادی کرد همچنین جذب فلیپه کوتینیو آرتور مالکوم و ویدال که برای باشگاه هزینه هنگفتی را در بر داشت. همچنین بارسا قرارداد بازیکنانی مانند پیکه سرخی روبرتو ساموئل اومتیتی و سرخیو بوستکتس را تمدید کرد و در قراردادهای جدید دستمزدشان افزایش پیدا کرد.

در رتبه دوم لحاظ پرداخت دستمزد بعد از بارسلونا حریف دیرینه این باشگاه رئال قرار دارد. شاگردان این باشگاه به طور میانگین در یک سال ۸.۱ میلیون پوند درآمد دارند. نکته جالب اینجاست در ۶ رتبه بعد از دو باشگاه بارسلونا و رئال باشگاه‌هایی از ان‌بی‌ای قرار دارند.

البته لحاظ لیگ با بیشترین پرداختی لیگ بسکتبال امریکا بالاتر از هر لیگی و هر ورزشی است و کل لیگ به طور میانگین سالی ۵.۹ میلیون پوند به بازیکنانش می‌دهد.

در بین باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس منچستریونایتد بیشترین دستمزد را به شاگردان پرداخت می‌کند و سالی ۶.۵۳ میلیون پوند به طور میانگین می‌دهد. همچنین یووه در این رده‌بندی بعد از جذب ستاره رئال از رتبه سی و دوم به رتبه نهم دنیا رسیده است. منچسترسیتی با ۵.۳۹ میلیون پوند در سال در رده بیستم دنیا و دوم انگلیس قرار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *