آخرین اخبار : 

امباپه: جاه‌طلبی بزرگ من کسب جام قهرمانی در اروپا با پاری‌سن‌ژرمن…

‌ کیلیان امباپه که در سن ۲۱ سالگی در کارنامه‌ حرفه‌ای‌اش در کنار عناوین انفرادی خاص تاکنون چهار قهرمانی در لوشامپیونه دو قهرمانی در جام حذفی فرانسه یک قهرمانی در جام اتحادیه فرانسه و یک قهرمانی در سوپرجام فرانسه را در رده باشگاهی تجربه کرده است به دنبال کسب عناوین تیمی خاص دیگری است این در حالی است که او با تیم ملی فوتبال فرانسه هم فاتح جام جهانی ۲۰۱۸ شده است.

بهترین بازیکن جوان جام جهانی ۲۰۱۸ و بهترین بازیکن فرانسه در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در اظهار کرد‌وگو با نشریه انگلیسی «میرر» در پاسخ به این پرسش که «جاه‌طلبی بعدی‌ات چیست» اظهار کرد: تداوم موفقیت با تیم ملی فوتبال فرانسه همانطور که می‌دانید سال بعد ما مسابقات یورو را در پیش داریم و جاه‌طلبی ما کسب پیروزی‌ها در آن رقابت‌هاست. جاه‌طلبی بزرگ من کسب جام قهرمانی در اروپا با پاری‌سن‌ژرمن است و اینکه عضوی از این تیم باشم که برای اولین بار موفق به انجام این کار می‌شود که خیلی خاص خواهد بود.

از زمانی که امباپه در سال ۲۰۱۸ به پاری‌سن‌ژرمن پیوسته این تیم در هر دو فصل گذشته در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا از گردونه رقابت‌ها حذف شده است اما آنها این فصل درست پیش از تعلیق این مسابقات در نتیجه شیوع ویروس کرونا موفق شدند با شکست بوروسیا دورتموند خود را به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان برسانند.

امباپه همچنین درباره توپ طلا که آن را در کلکسیون افتخاراتش کم دارد اظهار داشت: اگر بتوانم توپ طلا را کسب کنم اتفاق خوبی خواهد بود اما چیزی نیست که باعث شود شب‌ها بابت فکر کردن به آن خوابم نبرد. فکر نمی‌کنم که فصل بعد یا فصل بعد از آن باید این عنوان را به دست بیاورم. هیچ محدودیت زمانی برایم بابت کسب توپ طلا وجود ندارد.

وی در ادامه صحبت‌هایش را اینطور تکمیل کرد: همیشه پاری‌سن‌ژرمن و تیم ملی فرانسه برایم در اولویت بوده‌اند سپس افتخارات فردی در نتیجه عمل کرد انفرادی من به دست خواهند آمد.

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۹ همواره برنده جایزه توپ طلای فرانس فوتبال بوده‌اند و تنها در سال ۲۰۱۸ بود که لوکا مودریچ این عنوان را از آن خود کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2273931

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *