آخرین اخبار : 

افسانه باقری: بعد از مسابقات چین دقیق‌تر می‌توان در خصوص کسب سهمی…

افسانه باقری در اظهار کرد‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص عمل کرد باشگاه کاراته بانوان در رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان مراکش اظهار داشت: مسابقات ترکیه کاراته وان سری آ بود و در این مسابقات حتی بازیکنانی که رنکینگ نداشتند نیز می‌توانند حضور داشته باشند. همین موضوع باعث شده بود تا ۱۸۱۲ کاراته‌کا در رقابت‌ها شرکت و شاهد مسابقات سنگین  باشیم. دختران ما نیز خدا را شکر عمل کرد و نتیجه خوبی را کسب کردند و طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی و باشگاه کاتای تیمی کشورمان موفق به کسب مدال طلا شدند.

وی در پاسخ به این سوال که  در بخش بانوان هدف فدراسیون کسب سهمیه از طریق رنکینگ المپیک است یا به دنبال کسب سهمیه از مسابقات فرانسه خواهد بود اظهار کرد: نگاه ما به کسب سهمیه از هر دو مسیر است. در حال حاضر باید بچه‌ها برای حضور در مسابقات لیگ برتر جهانی کاراته وان چین آماده شوند و ما نیز باید نگاهی به نتایج داشته باشیم تا ببینیم شرایط چگونه خواهد بود. 

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته تصریح کرد: حتی بچه‌ها اگر در این مسابقات موفق به کسب مدال نشوند نیز با کسب امتیاز رنکینگ خود را ارتقا خواهند داد. قطعا بعد از مسابقات لیگ برتر چین می‌توان روشن‌تر در خصوص کسب سهمیه المپیک صحبت کرد. در مسابقات فرانسه نیز ورزشکارانی که از طریق سیستم رنکینگ موفق به کسب سهمیه نشوند حضور خواهند داشت و برای کسب شانس خود را امتحان می‌کنند.

باقری در خصوص ترکیب باشگاه ملی کاراته بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار کرد: طبیعی است با توجه  به امتیازات مسابقات قهرمانی آسیا اولویت با بچه‌هایی باشد که دارای رنکینگ هستند. کسب مدال طلا نقره و برنز مسابقات قهرمانی آسیا به ترتیب دارای ۹۰۰ ۶۹۰ و ۴۵۰ امتیاز  است و بدین ترتیب باید بچه هایی در مسابقات حضور داشته باشند که از شرایط رنکینگ بهتری برای کسب سهمیه برخوردار هستند.

وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط شاهد برگزاری مسابقات انتخابی نخواهیم بود اظهار کرد: این را باید از ستاره موسوی بپرسید و من تصمیم‌گیری در این خصوص را به ایشان واگذار کردم اما فکر می‌کنم در وزن ۶۸- کیلوگرم  قطعا انتخابی برگزار خواهیم کرد. ستاره موسوی به عنوان سر مربی باشگاه ملی باید پاسخگو باشد و طبیعی است که  اولویت او با اعزام بچه‌هایی باشد که از شرایط رنکینگ بهتری برای کسب سهیمه المپیک برخوردار هستند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته در خصوص عدم دعوت مریم کاویانی به اردوهای باشگاه ملی عنوان کرد: ستاره موسوی چندین بار با کاویانی صحبت داشته است. کاویانی به دلیل عدم حضور در چند مرحله مسابقات کاراته وان از لحظ رنکینگ دچار افت شده است و از طرفی مدت‌ها است که تمرینی نداشته است. با این تفاسیر در این دوره نیز موسوی با کاویانی صحبت کرد و او اعلام کرد تمایلی برای شرکت در اردوها ندارد.

باقری در اخر در خصوص اینکه روند خوب باشگاه ملی کاراته بانوان در مسابقات آینده نیز ادامه خواهد داشت اظهار کرد: مسابقات ترکیه سری آ بود و مسابقات چین برتر است و تفاوت‌هایی دارد. در مسابقات برتر کسانی در رقابت‌ها حضور دارند که همه صاحب رنکینگ هستند. کاراته نیز ورزشی است که رکوردی نیست و نمی توان با قاطعیت صحبت کرد اما شرایط تمرینی و امکانات خوبی برای بچه‌ها در نظر گرفته است و آرامش خوبی نیز در باشگاه وجود دارد. موسوی آرامشی خوبی در باشگاه ایجاد کرده است و قطعا همدلی و با هم بودن  می‌تواند تاثیرگذار باشد. امیدوارم در مسابقات چین نیز بچه‌ها موفق باشند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *