آخرین اخبار : 

ادامه بحران مدیریتی در بارسلونا با حمله نامزد ریاست باشگاه به بار…

ویکتور فونت یکی از اعضای باشگاه بارسلونا که برای دوره بعدی انتخابات ریاست این باشگاه نامزد شده است سیاست‌های مدیریت فعلی این باشگاه را زیر سؤال برده و هشدار داده است که با ادامه وضعیت فعلی آبی‌و‌اناری‌ها ورشکست و دچار فرسایش روانی خواهند شد.

فونت که پیش از این از آمادگی خود برای شرکت در انتخابات ریاست باشگاه و کنترل امور در نوکمپ خبر داده است در نامه‌ای سرگشاده به دیگر اعضای باشگاه بارسلونا و رسانه‌ها یک ارزیابی نگران‌کننده داشته و به آنها نسبت به خطرات بحرانی که در پشت صحنه قهرمان فصل گذشته لالیگا را تهدید می‌کند هشدار داده است.

انتقادات از عمل کرد مدیران فعلی باشگاه بارسلونا در یک هفته اخیر که شش تن از اعضای هیئت مدیره باشگاه به خاطر اختلاف نظر با بارتومئو استعفا کردند شدت گرفته است. یکی از این شش نفر نایب رئیس باشگاه امیلی روساد بود که به شیوه‌ای طعنه‌آمیز ادعا کرد در باشگاه یک نفر به دخل باشگاه دست می‌زند. اشاره او به اقدام جنجالی اخیر رئیس باشگاه بارسلونا برای عقد قراردادی یک میلیون یورویی با یک شرکت رسانه‌‌ای برای دفاع از بارتومئو در فضای مجازی و مثبت جلوه دادن عمل کرد او بود.

اکنون فونت هم به صف منتقدان وضعیت فعلی باشگاه بارسلونا پیوسته است تا اختلاف و چنددستگی در فاز مدیریتی این باشگاه بیش از پیش نمایان شود.

در نامه او آمده است: اکنون مدتی است که گروه ما به اعضا در خصوص پیشروی باشگاه بارسلونا به سمت یک طوفان تمام عیار هشدار می‌دهد و به همین دلیل لازم است که باشگاه به سمت اجرای طرح‌هایی مانند جایگزینی بهترین نسل فوتبالیست‌های تاریخ احداث و سرمایه‌گذاری در پروژه توسعه «اسپای بارسا» (احداث ورزشگاه جدید) و رقابت با شرکت‌های دارای منابع مالی نامحدود حرکت کند. تمام این موارد هم باید با نگه داشتن مالکیت باشگاه در دستان اعضا و حفظ ظرفیت‌های باشگاه در حوزه‌‌های فوتبالی و غیرفوتبالی صورت بگیرد. اگر خطراتی که پیش از این باشگاه را تهدید می‌کردند بزرگ بودند اکنون آنها غول‌‌آسا هستند. ما در بحبوحه بحران شیوع یک بیماری واگیردار هستیم که کره زمین را فلج کرده است و قطعاً آثار آن را هم در تمام قدم‌های زندگی‌‌‌مان از جمله ورزش احساس خواهیم کرد اما امروز ما نمی‌توانیم چیزی را درباره آینده پیش‌بینی کنیم.

 

در ادامه نامه فونت خاطر نشان شده است: به همین شیوه ماه‌هاست که ما شاهد یک تنش شرم‌آور در رفتارهای سازمانی باشگاه هستیم که در مورد آخر آن سبب مغفول واقع شدن جدیت مورد قبلی بوده‌ایم یک فرآیند که در روزهای اخیر به طرح یکسری اتهامات توبیخ‌های شدید برای اعضای هیئت مدیره و در نهایت استعفای ناگهانی شش تن از آنها منتهی شده است. در حالی که تنها اولویت ما باید خروج از بحران باشد ریاست باشگاه از ایجاد مدلی جدید برای هیئت مدیره خبر می‌دهد تا خودش در موضع قدرت بماند. چیزی که الان در معرض خطر دارد کل باشگاه بارسلوناست. البته این مشکلات چیزهایی نیستند که این اواخر شکل گرفته باشند. ما نظیر چنین شرایطی را با محکوم شدن باشگاه در پرونده خرید نیمار اختلافات علنی که میان کارمندان و شاگردان باشگاه با عوامل اجرایی و مدیران و بعد هم ماجرای استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای دفاع از مدیریت که به نظر می‌رسد این رسوایی هم تأیید خواهد شد تجربه کرده‌ایم.

فونت در بخش پایانی نامه خود به بارتومئو کنایه زده و درباره آینده باشگاه هشدار داده است. او نوشته است: اکنون بیاید یک سیاست ورزشی اشتباه را هم به مشکلات‌مان اضافه کنیم و با از هم پاشیدن هیئت مدیره در حالی که درآمدهای باشگاه به خاطر شیوع کرونا کاهش چشمگیری داشته است خودمان را در معرض ورشکستگی اقتصادی و فرسایش روانی که البته باشگاه با آن خو گرفته است قرار دهیم. مسابقه دیگر تمام است.

فونت و دستیارانش در ابتدای ماه جاری بر آمادگی گروه‌شان برای کمک به بارتومئو برای حل مشکلات باشگاه در ایام بحران کرونا و تشکیل یک جبهه مشترک تأکید کرده بودند اما ظاهراً ناکامی‌اش در جلب نظر ریاست باشگاه سبب شده که حالا موضع متفاوتی نسبت به او اتخاذ کند.

بارتومئو تا سال ۲۰۲۱ رئیس باشگاه بارسلوناست و با توجه به اینکه دو دوره ریاست این باشگاه را بر عهده داشته دیگر نمی‌تواند در دوره بعدی انتخابات شرکت کند. با این حال با توجه به وضعیت بحرانی باشگاه اعضای هیئت مدیره باشگاه خواهان برگزاری زودتر این انتخابات شدند هرچند بارتومئو ملزم به انجام چنین کاری نیست.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

https://tn.ai/2242490

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *