آخرین اخبار : 

آتش مسابقه کهکشانی‌ها در فصل نقل و انتقالات/ مادرید به فکر جبران

خبرنگار بالاخره پس از یک سال فلورنتینو پرز مدیرعامل باشگاه رئال تصمیم گرفت تا به نوعی باز هم به سنت سالیان قبل خود برگردد و در فصل نقل و انتقالات تابستانی شاگردان زیادی را برای باشگاه رئال خریداری کند.

چند روز قبل سالروز ورود جولن لوپتگی به مادرید بود و در این یک سال طرفداران این باشگاه شاید روزهایی را دیدند که تصورش برای بدبین ترین هواداران کهکشانی ها هم دشوار بود؛ روزهایی که با عقب افتادن از حریف همیشگی یعنی بارسا در لالیگا آغاز شد با شکست تحقیرآمیز پنج بر یک در نیوکمپ ۲ باخت از بارسا در ۴ روز و حذف در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ادامه داشت و در نهایت هم با باخت های عجیب و غریب این باشگاه متمول در لالیگا اخر یافت.

رئالی ها در این فصل سه سر مربی رو روی نیمکت مربیگری باشگاه خود دیدند؛ جولن لوپتگی سانتیاگو سولاری و زین الدین زیدان مربیانی بودند که هرکاری می توانستند کردند اما موفق به کسب نتایج دلخواه هواداران نشدند.

اما حالا پرز برخلاف سال گذشته که قهرمان اروپا را با فروش ستاره رئال به حراج گذاشت گویا قصد دارد تیمی قدرتمند را آماده فصل آینده کند تا عمل کرد فاجعه بار سال گذشته را به دست فراموشی بسپارند. این مدیر ۷۲ ساله که گویا قصد خداحافظی از مدیریت را هم ندارد بنا بر گفته خودش هیچ زمان مادرید را هنگامی که تیمی ضعیف است رها نخواهد کرد و قصد دارد تا تیمی قدرتمند را به مدیر بعدی رئالیها تحویل دهد.

شاید برای یادآوری آخرین خرید بزرگ رئالی ها باید به سال ۲۰۱۴ رفت و خامس رودریگز کلمبیایی پدیده آن روزهای جام جهانی را به یاد آورد که با هشتاد میلیون یورو سفید پوش شد. در این تقریباً ۵ سال رئالی ها جز چند خرید نسبتاً متوسط هیچ ستاره بزرگی را به مادرید نیاوردند و مطابق پیش بینی رسانه ها پرز آماده استارت نوسازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بود و طبق این پیش بینی همین دلیل باعث خساست او در خرید ستاره برای رئالی ها بود.

در این چند روزی که از فصل نقل و انتقالات گذشته است رئالی ها پنج ستاره جدید خریده اند و طبق گمانه زنی رسانه ها احتمالاً مادرید شاهد یک خرید بزرگ دیگر هم خواهد بود. در این گزارش آمار این پنج ستاره را بررسی کردیم.

ادن هازارد/تصور دیدن ادن هازارد در فصل آینده با پیراهن چلسی کمی دشوار بود. این مهاجم بلژیکی که بهترین فصل فوتبالی خود با چلسی را سپری می کرد با مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو بالاخره به رویای خود رسید و فصل آینده زیر نظر زین الدین زیدان قرار است در رئال مسابقه کند.

این مهاجم بلژیکی فصل گذشته در ۳۷ دیداری که در لیگ انگلیس با پیراهن چلسی انجام داد موفق به زدن ۱۶ گل و دادن ۱۵ پاس گل شد تا اخرین فصل حضور خود در باشگاه آبی پوش لندنی را به بهترین شکل ممکن سپری کند. عده بسیاری معتقدند این انتقال می توانست در فصل های گذشته هم انجام شود اما گویا حضور کریس ستاره رئال و درخشش او در مادرید سبب شده بود تا هازارد قید حضور در سانتیاگو برنابئو را بزند و منتظر خروج ستاره پرتغالی از مادرید باشد که این اتفاق فصل گذشته رخ داد.

مهاجم ریز نقش فعلی رئال در ۳۵۲ دیداری که با پیراهن آبی پوشان لندنی در لیگ انگلیس به میدان رفت آماری درخشان از خود به جا گذاشت؛ ۱۱۰ گل و ۹۲ پاس گل آمار کم نظیر هازارد با پیراهن چلسی است. این آمار زمانی ارزشمند می شود که به نوع فوتبال چلسی در فصول اخیر نگاه کنیم؛ فوتبالی دفاعی که کونته و مورینیو در چلسی ارائه می دادند سبب شده بود تا فوتبال دوستان برای تماشای توانایی های هجومی هازارد منتظر بمانند تا بلکه سر مربی ای با فوتبال هجومی سر مربی چلسی شود که این اتفاق با آمدن مائوریتسیو ساری به چلسی رخ داد.

باید منتظر بود و دید آیا هازارد هم مانند ستاره رئال در فصل اول حضور خود در رئال مشکل پیدا می کند یا نه. پاسخ این سوال هرچیز باشد قطعاً تفاوتی در سطح توقعی که از ستاره بلژیکی و ۲۸ ساله رئال می رود پیدا نمی کند. از همین حالا بسیاری از هواداران مادریدی در رویای زوج سمت چپ زمین رئال یعنی هازارد – مارسلو هستند و معتقدند این دو ستاره تکنیکی می تواند تبدیل به کابوس بسیاری از باشگاه های فصل آینده فوتبال اسپانیا و اروپا شوند.

ادر میلیاتو/سناریو خرید ستاره در مادرید درست مانند سال ۲۰۰۹ در حال انجام است؛ خرید ۲ ستاره بزرگ و اقدام برای جذب شاگردان جوان و آینده دار. این ستاره برزیلی که با ۵۰ میلیون یورو از پورتو به رئال پیوسته است فصل گذشته با پیراهن این باشگاه پرتغالی در مجموع ۴۷ بار به میدان رفت و موفق به زدن ۵ گل و دادن ۴ پاس گل هم شد.

این مدافع راست پا که قابلیت مسابقه در دو پست دفاع وسط و دفاع راست را دارد در این ۴۷ مسابقه آماری درخشان و قابل توجه از خود به جا گذاشته است و در هیچکدام از این دیدار ها کارت زرد یا قرمزی دریافت نکرده است؛ آماری که با توجه به پستی که در آن مسابقه می کند قابل توجه است.

میلیاتو که از سائوپائولو به پورتو پیوسته بود در مجموع ۸۲ دیداری که با پیراهن این دو باشگاه به میدان رفته است در ۴۲ دیدار دفاع راست و در ۳۸ مسابقه هم به عنوان دفاع وسط ایفای نقش کرده است. او در ۲ مسابقه هم هافبک دفاعی بوده است.

با توجه به اینکه چند سالی است که راموس و واران دفاع وسط های رئال هستند به نظر میلیاتو برای ادامه درخشش خود در این باشگاه کار سختی داشته باشد.

این ستاره ۲۱ ساله امیدوار است تا با سیستم چرخشیای که زیدان در باشگاه خود به کار می گیرد فرصت مسابقه در باشگاه متمول و قدرتمند اسپانیایی را پیدا کند.

فرلاند مندی/اگر بخواهیم درباره صعود و سقوط فراز و نشیب و یا شکست و پیروزی یک ستاره فوتبال در ۱۰ سال صحبت کنیم بدون تردید هیچ بازیکنی سزاوار تر از فرلاند مندی نیست.

این ستاره که با قراردادی ۴۸ میلیون یورویی به مادرید پیوسته است سال ۲۰۰۹ پزشکان این موضوع را با او مطرح کردند که شاید دیگر نتواند راه برود. یک سال نگذشته بود که مندی تازه راه رفتن را شروع کرد و ۲ سال بعد با انتقال به تیمی در دسته چهارم لیگ فرانسه فوتبال را به صورت حرفه ای آغاز کرد.

پنج سال مسابقه در لیگ دسته چهار فرانسه پاداشی به یاد ماندنی برای مندی داشت؛ انتقال به یکی از برترین باشگاه های لیگ فرانسه یعنی لیون. یک سال بعد از مسابقه در سمت چپ این باشگاه قدرتمند مندی به باشگاه ملی فرانسه هم دعوت شد. درخشش مندی در لیون و مسابقه درخشان او برابر بارسا در لیگ قهرمانان اروپا سران مادریدی را وسوسه کرد تا برای خرید او پیشنهادی به لیون ارائه دهند و سرانجام مندی را پس از یک دهه تلاش به مادرید بیاورند.

این ستاره فرانسوی فصل آینده باید برای حضور در ترکیب اصلی با بازیکنی رقابت کند که زیدان و هواداران مادریدی اعتقاد فراوانی به او دارند؛ مارسلو. دفاع چپ برزیلی ای که سهم فراوانی در سه…

منبع: خبرگزاری مهر
https://www.mehrnews.com/news/4639535/%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D9%87%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%D8%AC%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *