آخرین اخبار : 

گل استیلی به آمریکا در فهرست ۵ گل تاریخی آسیایی‌ها در جا‌م‌های جه…

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به معرفی ۵ گل به یاد ماندنی تاریخی و نمادین فوتبال قاره کهن در ادوار مختلف جام‌های جهانی پرداخته و گل حمید استیلی در پیروزی ۲ بر یک تیم ملی ایران مقابل آمریکا در مرحله گروهی جام جهانی ۱۹۹۸ را در این لیست قرار داده است.

AFC درباره گلی استیلی نوشته است: جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ مسابقه‌اش در ۴ دوره حضور در جام جهانی تنها یکی را برده اما همان برد به یکی از به یاد ماندنی‌ترین پیروزی‌هایش در تاریخ جام جهانی مبدل شد. مسابقه ایران مقابل آمریکا یکی از مسابقه‌هایی که بود که بیشترین انتظار و اشتیاق برای رسیدن موعد آن وجود داشت و نمایش تحسین‌برانگیز دو تیم قدرت فوتبال را برای نزدیک کردن مردم به تصویر کشید اما با این حال آن مسابقه باز هم مصافی بود که هر یک از دو تیم برای بردنش سراپا انگیزه بودند. لحظه شکسته شدن قفل دروازه‌‌ها در  آن مسابقه یکی از تصاویر به یاد ماندنی جام جهانی ۱۹۹۹۸ فرانسه شد وقتی که هافبک ایران حمید استیلی بلند شد تا یک ضربه سر مواج را وارد دروازه حریف کند و در ادامه در حالی که چهره‌اش مملو از احساس بود طوری شادی کرد که نشان می‌داد این برد برای تیم ملی ایران به عنوان یک ملت و نه فقط یک تیم چقدر اهمیت دارد.

استیلی که گل او با گل دوم ایران توسط مهدی مهدوی‌کیا زمینه ساز پیروزی ۲ بر یک ایران شد اظهار کرد: «امروز همه مرا به یاد آن گل می‌اندازند. مردم از ۵ تا حتی ۹۰ ساله مرا به خاطر زدن آن گل تحسین می‌کنند. ایرانی‌های زیادی که خارج از این کشور زندگی می‌کنند اکنون با افتخار اعلام می‌کنند که ایرانی هستند. آن پیروزی همه ما ایرانی‌ها را متحد کرد.»

گل‌های پارک دو یک برای کره شمالی مقابل ایتالیا در جام جهانی ۱۹۶۶ سعید ال‌اویران برای عربستان سعودی مقابل بلژیک در جام جهانی ۱۹۹۴ آن جونگ هوان برای کره جنوبی مقابل ایتالیا در در جام جهانی ۲۰۰۲ و تیم کیهیل مقابل هلند در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز در فهرست گل‌های نمادین شاگردان آسیایی در جام‌های جهانی قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *