آخرین اخبار : 

گسترش فولاد خانه خود را از پیکان می خواهد

 

بیست و دومین هفته از رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور امروز پنجشنبه با انجام سه بازی مهم در شهرهای اصفهان اهواز و تهران پیگیری می شود که طی آن در یکی از این بازی ها تیم گسترش فولاد تبریز در خانه فولاد خوزستان صف آرایی می کند.

گسترش فولاد که چند هفته ای است تیمی کاملا متحول شده نشان داده است در این بازی به دنبال ثبت نتیجه خوب دیگری خواهد بود تا بتواند رده پنجم جدول را از پیکان بازپس بگیرد. گسترش فولاد هم اکنون با ۲۹ امتیاز و با یک بازی کمتر نسبت به پیکان ۳۲ امتیازی در رده ششم قرار دارد و فولاد خوزستان نیز با ۲۷ امتیاز تیم دهم جدول است.

گسترش به دنبال دومین برد متوالی

تیم گسترش فولاد تبریز که چند هفته ابتدایی لیگ امسال عملکردی ضعیف و دور از انتظار داشت و هفته طول کشید تا این تیم رنگ پیروزی را ببیند در سه بازی گذشته خود صاحب پنج امتیاز شده است. شاگردان فراز کمالوند پس از تساوی خانگی برابر ذوب آهن اصفهان در دقایق پایانی دیدار با سیاه جامگان در مشهد پیروزی را با تساوی عوض کردند اما هفته قبل آبی های تبریز موفق به قطع نوار پیروزی های تیم سایپا شدند و در تبریز سه امتیاز ارزشمند از میهمان خود گرفتند. اکنون گسترش فولاد یکی از مهم ترین بازی های خود را باید در خانه فولاد خوزستان انجام دهد و دوست دارد که دومین برد متوالی اش را به دست آورد.

فاصله دو امتیازی و چهار پله ای

اهمیت این بازی به این دلیل است که دو تیم فاصله امتیازی کمتری با یکدیگر دارند اما فاصله شان در جدول چهار پله است. در این بازی چنانچه فولاد موفق به کسب سه امتیاز شود جایگاهی بالاتر از گسترش فولاد را خواهد داشت و حداقل دو رده در جدول بالا خواهد آمد. در این شرایط تیم گسترش فولاد نیز احتمالا یکی دو پله در جدول پایین تر می آید و شاید به نیمه پایینی جدول برسد. البته رتبه تیم گسترش فولاد در پایان هفته بیست و دوم به نتایج بازی های این هفته تیم های سپاهان و نفت تهران نیز بستگی دارد. سپاهان این هفته در ورزشگاه آزادی تهران به میهمانی تیم صدرنشین پرسپولیس می رود و نفت تهران در تبریز میهمان ماشین سازی قعرنشین است.

فولاد سقوط نمی کند!

در آن سوی بازی امروز اما چنانچه فولاد نتواند از میهمان تبریزی خود سه امتیاز خانگی را بگیرد جایگاه دهمی خود را از دست نخواهد داد. فولاد هم اکنون با چهار امتیاز بیشتر نسبت به تیم رده یازدهمی سایپا خانه دهم را در اختیار دارد و حتی اگر سایپا از سد صبا بگذرد نیز جایگاه فولاد حداقل برای یک هفته دیگر حفظ خواهد شد. با باخت فولاد گسترش فولاد خواهد توانست رتبه پنجمی خود را از پیکان بازپس گیرد و بار دیگر نزدیک ترین تعقیب کننده مربع بالانشینان لقب بگیرد.

تساوی دو تیم فولاد و گسترش فولاد در بازی امروز بیشتر از این دو تیم به نفع تیمهای همسایه و کمرکش جدول خواهد بود اما با این حال گسترشی ها می توانند از این تساوی احتمالی منتفع تر از میزبان خود باشند چراکه یک امتیاز نتیجه ای استاندارد برای تیمی همچون گسترش فولاد در زمین حریف به شمار می آید.

انسجام تیمی گسترش فولاد

در خصوص این دیدار اما کریم افخم یکی از کارشناسان فوتبال استان در گفتگو با با اشاره به اینکه گسترش فولاد توان برتری در زمین فولاد خوزستان را دارد گفت: گسترش فولاد در مجموع بازی های امسال نتایج خوبی گرفته و چنانچه بازیکنان این تیم همت داشته باشند می توانند با دست پر از اهواز بازگردند.

وی ادامه داد: بازیکنان تیم گسترش فولاد با توجه به نتایج خوبی که کسب کرده اند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و علاوه بر آن از انسجام تیمی خوبی نیز بهره می برند.

سهمیه آسیا در دسترس گسترش

افخم با بیان اینکه یکی از بهترین مربیان حال حاضر فوتبال ایران در راس کادرفنی گسترش فولاد قرار دارد عنوان کرد: گسترش فولاد یکی از تیم هایی است که بازیکنان هماهنگی خوبی در کارهای گروهی دارند و از طرفی تک تک نفرات این تیم هم به لحاظ انفرادی و هم به لحاظ قرارگیری در چارچوب و تاکتیک تیمی از سطح خوبی برخوردارند.

وی ادامه داد: به شخصه اعتقاد دارم چنانچه بازیکنان گسترش فولاد تفکر حرفه ای و تمرکز خوبی در ادامه بازی های لیگ داشته باشند حتی می توانند در پایان فصل سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را هم کسب کنند.

لزوم استفاده از فرصت ها

این کارشناس فوتبال استان یادآور شد: گسترش فولاد از لحاظ تهاجمی دارای تفکر نفوذی خوبی است و بازیکنان این تیم می توانند هر دفاعی را آزار دهند. در میانه میدان هم بازیکنانی هستند که در کارهای دفاعی جنگنده و در کارهای تهاجمی طراحانه عمل می کنند و در مجموع همه بازیکنان این تیم تفکرات مربی را در زمین مسابقه پیاده می کنند و برای تیم بازی می کنند.

وی در خصوص تیم فولاد خوزستان نیز گفت: فولاد تیمی است که از بازیکنان و مربی خوبی برخوردار است و فوتبال خوبی بازی می کنند. با اینکه فولاد فعلا در رده دهم جدول است اما پتانسیل این تیم به لحاظ امکانات و ابزار لازم خیلی بالاست و می تواند در ادامه لیگ نتایج بهتری نیز کسب کند.

افخم اظهار کرد: تیمی که در بازی امروز بتواند از موقعیت های خود استفاده بهتری داشته باشد می تواند برنده بازی باشد که امیدواریم تیم شهرمان بتواند با دست پر از اهواز به تبریز بازگردد.

گفتنی است دیدار تیم های فولاد خوزستان و گسترش فولاد تبریز از چارچوب بازی های هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور امروز از ساعت ۱۵ در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار می شود.

<br

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *