آخرین اخبار : 

گزارش خبرنگار اعزامی از روسیه| رنار: کی‌روش دوست دارد مردم را سو…

خبرنگار اعزامی از روسیه هروه رنار در نشست خبری پیش از دیدار مراکش برابر باشگاه ملی ایران بیان کرد: برای ما افتخاری است که در این جام جهانی هستیم؛ برای ما شاگردان‌مان و کاپیتان‌مان. هواداران زیادی هم انتظار داریم که از ما حمایت کنند و این برای ما یک جشن بزرگ است. امیدوارم این میهمانی را تا حد امکان جشن بگیریم.

وی ادامه داد: با سه باشگاه بازی می‌کنیم که هر سه در رنکینگ فیفا برتر از ما هستند و خودمان را آماده رقابت با آنها کرده‌ایم. برای ما هر سه بازی مهم هستند. اگر پیروز شویم هر سه بازی برای ما سه امتیاز دارد در روز دوم و سوم رقابت این اهمیت دارد که در بازی اول پیروز شده باشید.

رنار درباره اینکه اسپانیا با اخراج سر مربی‌اش اوضاع خوبی ندارد اظهار داشت: وقتی شما استعدادی مانند باشگاه ملی اسپانیا داشته باشید شاید در چند ساعت این اتفاق دردسرساز باشد اما آنها شاگردان حرفه‌ای دارند و اگر قرار به خنثی کردن چنین اتفاقی باشد خیلی باید تلاش کنیم.

وی درباره مسیر مراکش برای صعود به جام جهانی و فشارهایی که تحمل کردند بیان کرد: کار خودم را ۲۰ سال پیش شروع کردم. همان زمانی که مراکش دفعه آخر به جام جهانی رسیده بود. من در گروه چهارم در فرانسه کار می‌کردم و آنجا یاد گرفتم بعضی اوقات پیروز هستید و بعضی اوقات شکست می‌خورید اما شما باید در آن لحظه از زندگی لذت ببرید. نباید فشار را زیاد کنید و باید به اعضای باشگاه‌تان احترام بگذارید و به کارتان اعتماد داشته باشید.

سر مربی باشگاه ملی مراکش در خصوص روحیه برخی شاگردان تیمش بیان کرد: نمی‌دانم آیا شما می‌دانید  یا نه اما شاید برخی شاگردان ما از آن دقایقی که در اختیار داشتند خوب استفاده نکردند و آنطور که باید از بازی‌شان لذت نبردند. به همین دلیل به آنها گفتم که در مسابقات جام جهانی همه شاگردان وظایفی دارند. ممکن است بعضی اوقات شما فقط ۵ دقیقه در جام جهانی بازی می‌کنید اما باید بدانید این مهم‌ترین اتفاق برای کشور است. ما دو سه هفته به صورت متمرکز باهم بودیم و شما ممکن است کار کنید و حالا منتظر فرصتی شوید تا بتوانید از آن بهره بگیرید. این چیزی است که در فوتبال اتفاق می‌افتد. شما توان بالقوه دارید و این را باید بدانید.

رنار درباره سؤال خبرنگار مراکشی حمایت برخی از اهالی فوتبال مراکش و مربیان بزرگ از باشگاه ملی این کشور اظهار داشت: بابت حمایت شما و همه ممنون هستم و من امروز پیام‌ها و حمایت‌ها را دریافت کردم و بسیار خوشحال شدم. به مراکش و خودم افتخار می‌کنم و می‌دانید بینو یک سر مربی فوق‌العاده است و ما می‌دانیم چرا او کشورش را حمایت می‌کند. مربیان زیادی بودند که دوست داشتند کشور شما را هدایت کنند و این باعث افتخار من است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری انگلیسی زبان مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای مهار سردار آزمون دارید بیان کرد: این اولین بار نیست که ما باید برابر یک مهاجم بازی کنیم. ارزش مهاجمی مثل آزمون خیلی بالاست اما ما هم مهاجمانی داریم که متوقف کردن آنها خیلی دشوار است. ما هم بازی‌های جدی زیادی را این مدت انجام داده‌ایم تا فردا برای یک بازی دشوار مواجه شویم و به دنبال پیروزی باشیم.

سر مربی باشگاه ملی مراکش با بیان این جمله که «باید بگویم خیلی خوشحالیم که اینجا هستیم» ادامه داد: بسیاری باشگاه‌ها به جام جهانی نیامدند و باید بدانیم این جام جهانی عظیمی است. فردا یک سر مربی را مقابل‌مان داریم که چهارمین جام جهانی را تجربه می‌کند و من اولین تجربه را و تازه کار هستم. اینجا هستیم که از زندگی و فوتبال لذت ببریم نه اینجا بخواهیم عکس بگیریم و فقط در سن پترزبورگ عکس یادگاری داشته باشیم.

رنار در واکنش به این پرسش که بسیاری از بازی‌های ایران در مسیر جام جهانی لغو شد و حالا برخی می‌گویند مراکش شناختی از ایران ندارد و باید منتظر سورپرایز کی‌روش باشد و فکر می‌کند این سورپرایز چه باشد بیان کرد: کی‌روش همیشه پر از سورپرایز است. اصلاً او دوست دارد که مردم را سورپرایز کند اما از زمان قرعه کشی ما در مورد باشگاه ایران زیادی فکر کرده‌ایم بازی‌های شش ماه گذشته آنها را نگاه و سعی کردیم بازی های دو سه سال گذشته آنها را رمزگشایی کنیم. فکر می‌کنم از نحوه بازی آنها تا حدودی اطلاع پیدا کرده‌ایم و آنها را حریفی جدی می‌دانیم.

وی در خصوص اینکه نقاط قوت ایران را کجا می‌داند که باعث ترس مراکش شود تصریح کرد: فکر می‌کنم شاگردان هافبک ایران بسیار قوی و دارای کیفیت فنی بالا هستند. خط حمله ایران قوی است و به همراه هافبک‌ها خیلی سریع می‌توانند حمله کنند. آنها یک ستاره خیلی خوب در خط حمله دارند که این مهاجم در باشگاه ایران وجود دارد که خوب سر می‌زند و بسیار خطرناک است. با این حال باشگاه ایران هم مانند همه باشگاه‌ها نقاط ضعف هم دارد. ما تمرکزمان را حفظ و خودمان را آماده می‌کنیم. ما باشگاه فرعی نیستیم و نقاط قوت و کیفیت فنی‌مان را داریم.

رنار در مورد مشکلاتی که با حکیم زیچ داشت و شرایط او اظهار داشت: برای او آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم باشگاه خوبی پیدا کند. او توانایی‌های بالایی دارد و شاید قبلاً ما مشکلاتی داشتیم اما اکنون همه چیز خوب است و هم من او را درک می‌کنم و هم او من را. برای من خیلی مهم است که یک ستاره با این توانایی‌ها را داشته باشیم. در طول بازی‌هایی که خودمان را آماده می‌کردیم و در مقدماتی جام جهانی بودیم زیچ خوب عمل کرد. همه شاگردان مثل او نیستند و او در نقشی که دارد ستاره فوق العاده‌ای است.

سر مربی باشگاه ملی مراکش در خصوص اینکه در بازی‌های دوستانه به شاگردان مهاجم نوک خود تکیه داشت و آیا مشخص شده که ستاره مرکزی او چه کسی خواهد بود و آیا می‌توانید با انتخابی خوب نیروی زیاد به مراکش وارد کنید بیان کرد: یکسری مهاجم داریم که نکته‌های خوب زیادی دارند. همه شاگردان اینطور هستند و نقاط ضعف و قوت مهاجمان ما به اضافه نقاط ضعف و قوت باشگاه حریف ما بهترین شاگردان خود را انتخاب می‌کنیم. داشتن سه مهاجم بسیار خوب مهم است و ما ترجیح می‌دهیم به جای یک مهاجم قوی سه مهاجم داشته باشیم و این برای یک سر مربی بسیار خوب است.

وی در مورد اینکه تیمش چند بازی دوستانه داشته که پیروز هم شده‌اند و آیا مراکش به سطحی رسیده‌ که از انتظار داشته بیان کرد: فکر می‌کنم به سطح مورد نظر رسیده‌ایم و برای شاگردان ما ساده نبوده به این سطح برسند. باید آمادگی خودمان را تغییر می‌دادیم و از بازی‌های دوستانه این کار را کردیم و این هدف ما از بازی‌های دوستانه بود. بازی دوستانه و نتیجه آن چیزی نیست که شما در جام جهانی داشته باشید چون جام جهانی دشوار است و همان نتایج بازی های دوستانه رقم نمی‌خورد. به جز یک ستاره ما که دو هفته است تمریناتش را دنبال می‌کند همه آماده هستند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *