آخرین اخبار : 

گزارش آماری از رفتار بارسلونا و رئال‌مادرید قبل از ال کلاسیکو – | اخبار ایران و جهان

نشریه مادریدی آس در گزارشی مدعی شده باشگاه فوتبال بارسلونا در دیدار روز شنبه در برنابئو در حالی به مصاف رئال می‏‌رود که آمار بسیار مناسب‏‌تری نسبت به حریف دیرینه خود دارد.

باشگاه ارنستو والورده لحاظ آمار تهاجمی کاملا به حریف برتری دارد هم در تعداد گل‎های زده و هم شوت‎های تاثیرگذار. در رقابت‎های این فصل لالیگا بارسلونا از ۱۹۵ شوت ۴۲ گل زده و رئال از ۲۲۱ شوت ۳۰ گل. در واقع بارسا مقابل دروازه حریفان تاثیرگذارتر کار کرده و از ۴.۶ شوت یکی به گل تبدیل شده است و در مقابل رئال از هر ۷.۳ شوت یکی را وارد دروازه کرده است.

از یک جنبه دیگر تهاجمی هم آبی و اناری‎ها برتری دارند. این باشگاه نسبت به حریف مادرید لحاظ تعداد پاس‎های سالم هم بهبود کار کرده است. ۱۰ هزار و ۵۷۶ در مقایسه با ۸ هزار و ۸۵۲. همچنین در مالکیت توپ برتری ۶۴.۱۱ به ۶۲.۳ دارد.

در برخی جنبه‎های دفاعی البته رئال اوضاعی بهبود دارد. این باشگاه کرنرهای کمتری به حریف داده ۴۹ به ۶۱ شوت‎های کمتری به سمت دروازه‏‌اش زده شده که داخل چارچوب باشد ۱۷ به ۵۲ و در نهایت قطع توپ‏هایش هم از بارسا بیشتر است.

البته که در ال‎کلاسیکوها نگاه‌ها روی لیونل لئو مسی و کریستیانو کریستیانو رونالدو است. در برنابئو ستاره آرژانتینی لحاظ گلزنی بسیار بهبود کار کرده و ۱۴ بر ۴ از حریف پرتغالی پیش است.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *