آخرین اخبار : 

گرشاسبی: برنده دربی هستیم/ استقلال و پرسپولیس زمین می‌خورند

حمیدرضا گرشاسبی در گفتگو با با اعلام شرایط باشگاه پرسپولیس قبل از بازی با استقلال سرخپوشان را برنده دربی هشتاد و چهارم دانست. وی با بیان اینکه پرسپولیس این فصل حادثه آفرین بوده است  به برگزاری جشن مشترک سرخابی ها پیش از این مسابقه پرداخت و همچنین از اقدام سازمان صدا و سیما برای تبلیغ سامانه جدید انتقاد کرد.

* : وضعیت پرسپولیس را قبل از دربی چطور می بینید؟

– گرشاسبی: ما تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ایم و هدفمان این است که بازی خوب و تماشاگرپسندی را ارائه بدهیم. در نهایت هم به نتیجه مناسبی برسیم. مطمئنم دربی بازی خوب از آب در می آید.

* پیش بینی شما از نتیجه بازی چیست؟

– برد پرسپولیس. با توجه به روند آماده سازی تیم و شرایطی که داشته ایم برنده بازی خواهیم بود. پرسپولیس این فصل حادثه آفرین بوده است و مطمئنا در این بازی هم به روند خوبش ادامه می دهد.

* در حالی با قدرت از برد پرسپولیس صحبت می کنید که خیلی ها نگران مساوی شدن دربی هستند.

– ما خودمان هم دنبال این هستیم که بازی مساوی نشود. ان شاءالله پرسپولیس با پیروزی از زمین خارج می شود. تیم ما مسابقات خوبی به نمایش می گذارد و در صورت برد در دربی اختلاف امتیازش با دیگر تیم ها را کامل می کند و غیر قابل دسترس می شود.

* در صورت برد در دربی چند درصد پرسپولیس را قهرمان می دانید؟

– می توانم اینطور بگویم که دیگر خطری پرسپولیس را در صدر جدول تهدید نمی کند!

* آمار علیرضا منصوریان مقابل پرسپولیس با تیم های نفت و استقلال به گونه ای است که تاکنون باختی نداشته است. نگران این آمار نیستید؟

– فعلا که در این مرحله همه به پرسپولیس باخته اند!

* یکی از اتفاقات چند روز پیش برگزاری جشن مشترک استقلال و پرسپولیس بود. حسن زمانی عضو هیات مدیره استقلال مدعی شد در جریان برگزاری این جشن نبوده. آیا شما می دانستید قرار است این جشن برگزار شود؟

– بله ما در جریان بودیم ولی همزمان مراسم دیگری هم برگزار شده بود که با آقای طاهری (سرپرست باشگاه پرسپولیس) تقسیم کار کردیم. بنده به مراسم دیگر رفتم و آقای طاهری به این جشن آمد.

* برگزاری این جشن انتقادات بعضی از پیشکسوتان را در پی داشته است.

– این جشن با نظر اسپانسر دو باشگاه برگزار شد و احترامی به خواسته آنها بود. چه اشکالی دارد این جشن ها برگزار شود؟ بازیکنان داخل زمین رقیب هستند و خارج زمین رفیق. باید تفکراتمان را تغییر بدهیم. ما دشمن همدیگر که نیستیم. بازیکنان و مربیان دو تیم می توانند با هم شام بخورند و میهمانی بدهند ولی در زمین به رسالت و وجدان ورزشی خود که آنرا امضا کرده اند می پردازند.

* در فضای مجازی این تصور ایجاد شده که برگزاری این جشن احتمال تساوی در دربی را افزایش می دهد. نظر شما در اینباره چیست؟

– در مرام ما چنین چیزهایی نیست. این یک بداخلاقی و بی صداقتی است. درست نیست که که این تفکرات حتی به ذهن هم خطور کند. در ورزش همه چیز شفاف و رو است. خود من سالها در ورزش بوده ام و شعارم صداقت است. همیشه هم محرمانه ترین موضوعات در ورزش علنی ترین آنها بوده است! این هم از محاسن ورزش است. ضمن اینکه انسانیت هم اجازه نمی دهد رفتاری بکنیم که سرنوشت یک نتیجه را تغییر بدهد.

* طی چند هفته اخیر مشکل جدیدی برای پرسپولیس و استقلال ایجاد شده و آن هم تبلیغ یک سامانه دیگر در برنامه های صدا و سیما است. برای حل این مشکل چه اقدامی انجام داده اید؟

– ما در نظامی به نام جمهوری اسلامی ایران کار می کنیم و همه یک خانواده هستیم. شعار همه این است که در جامعه ایجاد شور و نشاط کنیم و امید را در جوانان و مردم افزایش بدهیم تا تنش ها کاهش یابد. یکی از دستگاه هایی که این رسالت را بر عهده دارد سازمان صدا و سیما است. انتظار ما از صدا و سیما بیشتر از این است. اگر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس لطمه بخورند چه کسی سود می کند؟ از صدا و سیما انتظار می رود وقتی بدون هماهنگی از کنار استقلال و پرسپولیس تبلیغات می کنند شرعی و عرفی سهم دو باشگاه را بدهند. این روند به شکلی جلو می رود که استقلال و پرسپولیس زمین می خورند. ادامه کار با این شرایط سخت شده است.

ما روی درآمدهای باشگاه برنامه ریزی کرده ایم ولی این درآمدها جای دیگری سر در می آورد. به همین دلیل اعلام خطر می کنیم چرا که استقلال و پرسپولیس و سایر باشگاه ها در خطر هستند. انتظار داریم صدا و سیما به آنچه که قانون و شرع می گوید عمل کند.

* آیا جلسه ای با مسئولان صدا و سیما داشته اید؟

– جلسات زیادی برگزار شده؛ هم از طرف وزارت ورزش و هم از طرف باشگاه. این جلسات هنوز هم ادامه دارد. احساس می کنم این مشکل حل می شود و نیاز به هماهنگی دارد.

* کار به جایی رسید که باشگاه پرسپولیس تهدید به راه ندادن دوربین ها به نشست خبری و بازی با استقلال کرد.

– به آن شکل جدی نیست. اگر هماهنگی بین دو طرف ایجاد شود این مشکل برطرف خواهد شد.

* بحث این روزهای فوتبال ایران محرومیت استقلال و تراکتورسازی از نقل و انتقالات بوده است. آیا پرسپولیس هم پرونده ای دارد که برای باشگاه محرومیت در پی داشته باشد؟

– پرونده که زیاد است ولی داریم تلاش می کنیم تا به سرنوشت استقلال و تراکتورسازی دچار نشویم. خوشبختانه تا الان توانسته ایم معضلات را رد کنیم. همه باید کمک کنند تا این بحران ها را پشت سر بگذاریم. الان پرسپولیس با بازی هایش در جامعه ایجاد نشاط کرده است. برای یک مسابقه عادی پرسپولیس ورزشگاه پر می شود. امیدواریم این مسائل باعث آسیب خوردن باشگاه نشود.

* در حال حاضر کدام پرونده دغدغه باشگاه را به خود معطوف کرده است؟

– همانطور که گفتم پرونده زیاد است ولی از طریق مدیرعامل پیگیری می شود. بعضی از پرونده ها با توافق حل شده و بعضی ها را هم در حال رایزنی هستیم. بعضی از طلبکاران هم زیر بار نمی روند و باید پولشان را بدهیم.

* بعد از تغییرات در وزارت ورزش شائبه کنار گذاشتن شما از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم مطرح شد. آیا این تغییر صورت می گیرد؟

– در حال حاضر به عنوان نیروی ورزش هم در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان مشغول هستم و هم در باشگاه پرسپولیس. همیشه دوست دارم وظیفه ام را آنطور که احساس کنم کم فروشی نیست انجام بدهم. مهم این نیست که تا چه زمانی باشم. با هماهنگی وزارت ورزش کار را جلو می بریم و تا پایان فصل هم خبری از تغییرات در پرسپولیس نیست.

<br

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *