آخرین اخبار : 

کی‌روش: نمی‌توانم بازیکنی از پرسپولیس که ۳ کیلو اضافه وزن دارد را دعوت کنم!/ با کسانی رودررو صحبت می‌کنم که در سطح من باشند

کارلوس کی‌روش امروز (شنبه) در نشست خبری اظهار داشت: در روزهای اخیر جلساتی را با مهدی تاج برگزار کردیم و امروز هم آخرین جلسه برگزار شد. در جایگاهی نیستم که بخواهم در مورد جزئیات این جلسه صحبت کنم. تنها می‌توانم بگویم که جلسه بسیار خوبی بود و در خصوص جایگاه خودمان از اردوی امارت تا حالا صحبت کردیم. از جلسه آخر تا حالا تغییرات عمده‌ای نداشتیم و برنامه آماده‌سازی ما به صورت محدود انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: باید بگویم که این قوانین محدود تنها نباید برای تیم ملی به مورد اجرا درآید و برای باشگاه‌ها هم باید اجرا شود. برای تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند نباید لیگ تعطیل شود. خواهیم دید که تبعیت از قوانین فیفا عواقب خواهد داشت. تبعیت از قوانین فیفا یک‌سری افراد را خوشحال خواهد کرد. با توجه به عواقبی که به آن اشاره کردم افرادی که این شرایط را برای تیم ملی به‌وجود آوردند در آینده مسئول خواهند بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تصریح کرد: دوباره می‌خواهم تأکید کنم این برنامه‌ای نبود که من برنامه‌ریزی کرده و به آن اعتقاد داشتم. باز هم تأکید می‌کنم تبعیت از قوانین عواقبی برای کادر تیم ملی خواهد داشت. برای تعدادی از بازیکنان هم این عواقب وجود دارد چون با توجه به این برنامه‌ها یک‌سری از بازیکنان نمی‌توانند به تیم ملی دعوت شوند.

کی‌روش با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در رابطه با او گفت: می‌خواهم به برخی سایت‌های ورزشی اطلاع دهم که سعی نکنند این رفتار را با تیم ملی داشته باشند. همان‌طور که می‌بینید من اینجا حضور داشته و در تعطیلات به سر نمی‌برم. زمانی که خارج از کشور حضور دارم برای دیدن بازی‌های تعداد زیادی از بازیکنانی که در خارج از کشور بازی می‌کنند می‌روم. همچنین برای اردوها و بازی‌های دوستانه هم به خارج از کشور می‌روم. در پایان حرف‌هایم باید بگویم که برنامه لیگ  تغییری نخواهد کرد و بر اساس قوانین فیفا انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که شما با توجه به اینکه پیش از این نگران تیم ملی بود و اردوهای بلندمدتی را برگزار می‌کرد اما در حال حاضر قصد دارد همه اردوهای تیم ملی را لغو کند و ۳ روز قبل از مسابقه نفرات خود را مشخص کنید گفت: شما نظر واقعی من را در این باره می‌دانید و دیده‌اید در چند سال اخیر چگونه کار کرده‌ام. در واقع عملکرد من در فوتبال ایران مشخص است. من مطمئنم برنامه‌ای که در حال حاضر مجبوریم برای تیم ملی درنظر بگیریم آن برنامه‌ای نیست که من پیش از این طراحی کردم. در ایران افرادی وجود دارند که در مورد برنامه‌های تیم ملی در کشور خودشان طور دیگری حرف می‌زنند اما در اینجا نظرشان چیز دیگری است. در واقع آنها در اینجا یک برنامه دیگری را قبول دارند و در کشور خودشان برنامه متفاوت دیگری را می‌پذیرند. ما در حال حاضر تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و طوری عمل کنیم که مردم خوشحال باشند اما به مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون توصیه می‌کنم در برنامه‌های آینده‌شان حتماً این مسئله را رعایت کنند که به خاطر ۴ باشگاه لیگ را تعطیل نکنند چرا که ۱۲ باشگاه دیگر هم وجود دارند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان تصریح کرد: وقتی شما مجبور شوید برنامه آماده‌سازی خود را تغییر دهید یا بهتر است بگویم دوران آن را کم کنید قطعاً نمی‌توانید در اردوها و بازی‌های دوستانه خود از بازیکنان جوان دعوت کنید تا آنها فرصتی پیدا کنند و خودشان را نشان دهند. ما در گذشته نفراتی مثل سعید عزت‌اللهی وحید امیری رامین رضاییان مهدی ترابی و … را به این شکل به تیم ملی آوردیم اما در ادامه راه نمی‌توانیم این کار را بکنیم. با شرایط جدید مجبوریم به گذشته برگردیم. باید در ترکیب تیم‌مان از بازیکنانی استفاده کنیم که ۱۴۰ بازی ملی دارند اما بازیکنان شایسته در لیگ دیگر فرصت پیدا نمی‌کنند که حتی یک بازی ملی انجام دهند. البته ما مثل کشور کرواسی نیستیم که این شرایط را داشته باشیم که بتوانیم در چین اردو بزنیم و از بازیکنان جوان‌مان استفاده کنیم. در واقع ما طبق قوانین فیفا عمل می‌کنیم و در اجرای قوانین فوتبال نمی‌توانیم فرصتی به بازیکنان جوان بدهیم تا آنها هم تجربه کسب کنند.

کی‌روش درباره اینکه آیا بازیکنان پرسپولیس برای بازی‌های آینده تیم ملی مدنظر او هستند یا خیر گفت: پرسپولیس تیم بزرگی است و من برای این باشگاه بزرگ احترام زیادی قائلم. رنگ لباس پرسپولیس مثل رنگ لباس منچستر است و من این رنگ را خیلی دوست دارم. به این دلیل نمی‌خواهم از پرسپولیس بازیکنی به تیم ملی دعوت کنم که ۳ کیلو اضافه وزن دارد و در حد استاندارد نیست! شما فرض کنید ما بخواهیم در بازی با قطر از نفراتی استفاده کنیم که ۳ کیلو اضافه وزن دارند. آن وقت چه خواهد شد؟! الان می‌خواهم حرف جدی بزنم؛ من از سرمربی پرسپولیس شنیدم بازیکنان این تیم در واقع زیاد غذا می‌خورند و در این شرایط آنها نمی‌توانند به تیم ملی کمک کنند!

وی خاطرنشان کرد: شما بازیکنانی که وزن زیادی دارند و حرفه‌ای نیستند را می‌توانید به تیم ملی دعوت کنید؟ این فقط نظر من نیست. من خیلی برای بازیکنان پرسپولیس احترام قائلم اما متأسفانه مربی این تیم به من درس داد که بازیکنان پرسپولیس حرفه‌ای نبوده و چاق هستند! با توجه به این شرایط نمی‌توانم آنها را دعوت کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سؤال که آیا نمی‌ترسید هواداران پرسپولیس بار دیگر علیه شما موضوع بگیرند گفت: نه هواداران علیه کسی خواهند شد که شرایط بازیکنان این تیم را مساعد نمی‌دانست. من هیچ وقت به بازیکنان توهین نکرده‌ام و برای آنها احترام قائلم. آنها در تیم ملی و پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته و بازیکنان بسیار مثمرثمری بوده‌اند اما مربی آنها نظر دیگری دارد.

کی‌روش ادامه داد: عواقب این برنامه‌ برای کادر تیم ملی خواهد چون زمان کافی برای آموزش بازیکنان و کسب تجربه آنها نخواهیم داشت. پس از بازی با سوریه که در ماه نوامبر بود تیم ما در صدر جدول گروه خود قرار داشت و بیشترین امتیازات را کسب کرده بود. این یک واقعیت است  که تیم ملی بیش از ۴ سال تیم اول آسیا بوده و بهترین تیم در رده‌بندی آسیاست. تقریباً یک سال و نیم است که در یک بازی هم شکست نخورده‌ایم و مردم از این نتایج خوشحال هستند.

وی افزود: برنامه‌ای که من دنبال می‌کردم برای تیم ملی طراحی شده بود. در ماه دسامبر با شرایط خاصی مواجه شدیم و افرادی باعث شدند برنامه‌های ما به‌هم بریزد. در این شرایط مجبور شدیم بر اساس مقررات فیفا عمل کنیم. تحت این شرایط صلح و هماهنگی هم به فوتبال ایران بازگشت! بنابراین بهتر است سؤالی را که در حیطه مسئولیت من قرار دارد نپرسید و از کسی سؤال بپرسید که این مشکل را ایجاد کرده و باعث جدایی شده است. من با آقای رئیس (مهدی تاج) به شکل متحد کار می‌کنم و این تنها راه حلی است که وجود دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به شایعاتی در مورد مذاکراتش با الجزایر گفت: اگر بخواهید به خبرهایی که در رسانه‌ها منتشر می‌شوند اعتماد کنید من اکنون باید در تعطیلات باشم!

کی‌روش در واکنش به این موضوع که اختلافش با برانکو به ضرر تیم ملی است گفت: اصولاً با مربیانی که رودررو صحبت کنند رابطه خوبی دارم مثل الکس فرگوسن اسکولاری کونته بلان و … مربیانی که در نشست‌های خبری شروع به سرزنش کرده و با سرزنش کردن کارشان را پیش ببرند رابطه‌ای نخواهم داشت. بار دیگر در خصوص عواقبی که به آن اشاره کردم باید بگویم می‌دهم اما با برنامه‌هایی که قطر و چین دارند شانس موفقیت ما کم است

وی در خصوص اینکه علی‌اکبر طاهری و مهدی تاج پس از گذشت دو روز از اردوی امارات با هم جلسه‌ای برگزار کردند و چرا جلسه‌ای برای صحبت‌های رودروی شما و برانکو تشکیل نمی‌شود گفت: اگر در مورد فرگوسن آرسن ونگر و آنتونیو کونته صحبت کنید حاضرم رودررو صحبت کنم چون در سطح من هستند اما با افرادی که در رسانه‌ها صحبت کرده و در سطح من نیستند آمادگی صحبت ندارم.

انتهای پیام/

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *