آخرین اخبار : 

کین با گلزنی در خانه یوونتوس تاریخ‌ساز شد

هری کین با زدن گل نخست تساوی ۲ بر ۲ شب گذشته (سه‌شنبه) تاتنهام در خانه یوونتوس در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نه تنها باعث بازگشت میهمان انگلیسی به مسابقه پس از دریافت دو گل زود هنگام شد بلکه یک رکورد فردی هم برای خودش به ثبت رساند.

این نهمین گل کین در نهمین مسابقه‌اش در لیگ قهرمانان اروپا بود و به این ترتیب بهترین رکورد قبلی برای گلزنی در ۹ مسابقه از لیگ قهرمانان (۸ گل) که توسط ستاره‌هایی مانند رونالدینیو سیمونه اینزاگی دیدیه دروگبا و دیه‌گو کاستا ثبت شده بود را به اندازه یک گل ارتقا داد.

با زدن هفتمین گلش در این فصل لیگ قهرمانان اروپا کین همچنین به رکورد استیون جرارد کاپیتان سابق لیورپول به عنوان ستاره انگلیسی که بیشترین تعداد گل را در یک فصل از لیگ قهرمانان زده رسید. کین ۲۴ ساله در این فصل حالا در جدول گلزنان فقط از کریستیانو کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال پایین‌تر قرار دارد بازیکنی که ۹ گل به ثمر رسانده است.

علاوه بر این کین که در این فصل در ۱۵ مسابقه‌اش در تمامی رقابت‌ها ۱۷ گل زده است با باز کردن دروازه جان لوئیجی بوفون به شکست‌ناپذیری این دروازه‌بان ایتالیایی که ۷۲۳ دقیقه در رقابت‌های باشگاهی و ملی کلین شیت کرده آخر داد.

کین در آخر مسابقه به ان بیان کرد: ما حتی می‌توانستیم این مسابقه خارج از خانه در لیگ قهرمانان را ببریم. با این مسابقه شخصیت باشگاه‌مان را نشان دادیم. عمل کرد تاتنهام عالی بود و ما با دو گل زده در خانه حریف به ومبلی برمی‌گردیم که این نتیجه فوق‌العاده‌ای است. من می‌توانستیم با ضربه سرم هم گلی دیگر بزنم اما برای دفعه بعدی آماده شدم و آن را به گل تبدیل کردم.

به لطف گلزنی کین و کریستین اریکسن تاتنهام از سال ۲۰۱۲ – پیروزی ۳ بر ۲ چلسی در خانه بارسلونا – به اولین تیمی تبدیل شد که در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا با وجود عقب افتادن از حریف با دو گل از شکست فرار می‌کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *