آخرین اخبار : 

پیرلو: من هم بودم مثل بوفون به داور بازی یوونتوس – رئال پرخاش می‌کردم

آندره‌آ پیرلو هم جزو آن دسته از کسانی است که تصمیم داور بازی برگشت‌ باشگاه‌های فوتبال یوونتوس و رئال در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را اشتباه می‌دانند. مایکل اولیور داور انگلیسی بازی در دقیقه سوم وقت‌های تلف شده نیمه دوم یک خطای پنالتی بسیار مشکوک را علیه بانوی پیر اطلاعیه کرد که این تصمیم او به رئال مادریدی که در خانه ۳ بر صفر عقب افتاده بود اجازه داد پیش از کشیده شدن بازی به وقت‌های اضافه صعودش را به مرحله نیمه نهایی قطعی کند. پیش از به ثمر رسیدن این گل اما اولیور یوونتوسی را با یک تصمیم دیگر هم شوکه کرد که آن اخراج مستقیم جان لوئیجی بوفون به دلیل اعتراض به تصمیم او بود.

پیرلو اظهار کرد: انگیزه کسب پیروزی در یوونتوس همیشه وجود دارد. پنالتی که به ضرر این باشگاه اطلاعیه شد را به همان آسانی که اطلاعیه شد می‌شد خطا تشخیص نداد. به نظر من اگر یک داور پخته‌تر بازی را سوت می‌زد آن صحنه را خطا تشخیص نمی‌داد. اگر من هم در زمین بازی بودم همانطور اعتراض می‌کردم که شاگردان یوونتوس کردند. وقتی شما تنها ۱۰ ثانیه تا آخر بازی فاصله دارید و چنین اتفاقی رخ می‌دهد طبیعی است که خون‌تان به جوش آید. یووه از حالا به بعد روی لیگ تمرکز می‌کند و امیدوار خواهد بود که فصل آینده رفتار بهتری در اروپا داشته باشد. باختی مانند این تا چند روز دیگر از یادها می‌رود اما لیگ تمام نشده است.

پیرلوی ۳۸ ساله قرار است روز بیست و یکم ماه می در سن‌سیرو بازی خداحافظی‌اش را در قالب یک رقابت خیریه انجام دهد. در پاسخ به این سؤال که چرا تصمیم به بازنشستگی گرفته است اظهار کرد: شما باید درک کنید زمانی می‌رسد که بدن‌تان دیگر جواب نمی‌دهد و سایرین از شما بهبود بازی می‌کنند. من روز ۲۱ می را انتخاب کردم چون این شماره پیراهنم است و در ماه می هم اولین بازی‌ام را انجام دادم.

ستاره سابق باشگاه ملی ایتالیا سپس مروری بر دوران بازیگری‌اش در باشگاه‌های برشا اینتر یوونتوس و میلان داشت. او اظهار کرد: من ۱۰ سال فوق‌العاده و تکرارنشدنی را در میلان سپری کردم. آنها سال‌ها بود که مرا به بازیکنی مهم تبدیل کرد. آنجا احساس می‌کردم که در یک خانواده هستم. آنها سال‌ها واقعاً وصف نشدنی هستند. فرصت بازی در بارسلونا؟ در طول این سال‌های مذاکراتی صورت گرفت اما هرگز برای من جایی بهبود از میلان نبود و به همین دلیل هم آنجا ماندن. من در سه باشگاه بزرگ بازی کردم که یکی از آنها باشگاه شهرم بود و از این بابت راضی‌ام.

پیرلو در ادامه با سؤالی درباره دلیل جدایی‌اش از میلان در سال ۲۰۱۱ مواجه شد و اینگونه به آن پاسخ داد: ترک میلان دشوار بود اما در یک مقطع خاص شما برای انگیزه پیدا کردن مجبورید در زندگی‌تان تغییر ایجاد کنید و یوونتوس این گزینه را در اختیار من قرار می‌داد. من می‌خواستم به عنوان بازیکنی خاص به یاد سپرده شوم. بازیکنی که باعث ارتقای سطح بازی تیمش می‌شد.

برنامه پیرلو برای دوران پس از بازنشستگی چیست. او در پاسخ با این سوال هم اظهار داشت: نمی‌دانم سال آینده در حال انجام چه کاری خواهم بود. فعلاً من و بوفون توتی دل‌پیرو نستا و گتوسو در بلوک باشگاه ملی که قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ شد در واتساپ یک گروه داریم که همیشه فعال است.

یکی از ابهامات برطرف نشده دوران بازیگری پیرلو فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۰۷ است که در آن مشخص نشد گل دوم فیلیپو اینزاگی برای میلان را آیا واقعاً خود او زد یا پیرلو؟ او با خنده جواب این سؤالی را داد و اظهار کرد: نه نه آن گل مال من نبود. ما در تمرینات روی آن حرکت کار کرده بودم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *