آخرین اخبار : 

وقت استراحت ندارم و باید برای آینده کار کنم/ سر مربی سنگال تیام را به جام جهانی نبرد دیوانه است!/ وقتم کمتر از آن است که بخواهم جواب قلعه‌نویی را بدهم

وینفرد شفر در نشست خبری پس از دیدار تیمش با ذوب‌آهن اظهار داشت: بعد از این مسابقه من چه چیزی می‌توانم بگویم؟ چیزی که می‌خواهم بگویم همان است که قبل از مسابقه یک ماه پیش دو ماه پیش زدم. شخصیت باشگاه من روحیه باشگاه من و روح تیمی. من در خیلی باشگاه‌ها کار کردم اما چنین چیزی را در هیچ تیمی ندیدم.

وی ادامه داد: متأسفانه دو بازیکن‌مان را از دست دادیم. در جلسه قبل از مسابقه متوجه قدرت باشگاه حریف شدم. باید از هواداران‌مان هم تشکر کنم. با داشتن این هواداران دشوار است که ببازید چون آنها به شما قدرت می‌دهند. همینطور از کادر پزشکی‌مان تشکر می‌کنم چون مشخص نبود که تیام امروز مسابقه می‌کند یا نه اما آنها خیلی خوب روز و شب تلاش کردند.

سر مربی استقلال گفت: درباره باشگاه ذوب‌آهن هم باید بگویم آنها خوب مسابقه کردند و مسابقه اصلاً راحت نبود. می‌خواهم بگویم همه ما از درون زمین تا روی نیمکت با فکر مسابقه کردیم و این کار خیلی راحت نیست. ما یک صحنه توپ را بیرون زدیم اما ذوبی‌ها مسابقه جوانمردانه را رعایت نکردند و شوت زدند به سمت دروازه ما. منصفانه نبود که آنطور گل بزنند. چه می‌توان اظهار کرد؟ اکنون همه خسته هستند و باید بگویم که شاگردان ما به خانه می‌روند و ملی‌پوشان باید به اردوی باشگاه ملی بروند اما من وقت استراحت ندارم و باید برای آینده کار کنم و با باشگاه صحبت خواهم کرد.

شفر در مورد درخشش تیام هم اظهار کرد: تیام را می‌گویید؟ من با کامرون قهرمان شدم و در باشگاه‌های زیادی کار کردم و باید بگویم برای من فقط این کافی نیست که بازیکن خوب مسابقه کند بلکه شخصیت تیام هم برای ما خیلی خوب است. همه او را دوست دارند. می‌خواهم به سر مربی سنگال زنگ بزنم تا بگویم جام جهانی بدون تیام نمی‌شود و اگر این کار را نکند او یک دیوانه است. گلی که تیام با پای چپ زد مانند گل محمد صلاح در لیورپول بود که او هم یک بازیکن آفریقایی است. من شاگردان آفریقایی را خوب می‌شناسم چون در باشگاه کامرون بودم. در مقایسه با عملکردی که تیام داشته سرمایه‌گذاری بسیار کم و اندک بوده است.

وی ادامه داد: باید در مسیری حرکت کنیم که می‌خواهیم. ما تا به اینجا در مسیری که می‌خواستیم حرکت کردیم و به مرحله بعدی آسیا رسیده‌ایم و اکنون باید ستاره سوم را کسب کنیم. تیام امید ابراهیمی وریا جپاروف و… بازیکنانی هستند که باید بمانند و باشگاه باید شرایط آنها را برای ماندن فراهم کند. ما باید با این شاگردان به مسیرمان ادامه بدهیم.

سر مربی استقلال در خصوص اینکه اگر قرار باشد به تیام یک نمره جداگانه بدهد و به باشگاه چه نمره‌ای خواهد داد اظهار کرد: این صحبت درست نیست چون تیام یک نفره نمی‌تواند مسابقه کند. هیچ بازیکنی به تنهایی نمی‌تواند مسابقه کند. تیام گل‌های خود را خیلی خوب زد. ما یک باشگاه هستیم و یک باشگاه در زمین تلاش می‌کنیم و شخصیت بزرگی داریم. امروز دو باشگاه از ایران مقابل هم مسابقه کردند و یک باشگاه از ایران صعود کرد. چرا این اتفاق برای عربستان یا قطر رخ نداد؟ به نظرم اگر ذوب‌آهن مقابل یک باشگاه دیگر مسابقه می‌کرد اکنون ایران سه نماینده در مرحله بعدی داشت.

شفر با اشاره به عمل کرد باشگاه داوری خاطرنشان کرد: من به باشگاه داوری که از عمان آمده بود تبریک می‌گویم. آنها قبلاً مقابل هزار نفر سوت زده بودند اما امشب مقابل ۸۰ هزار نفر به خوبی سوت زدند.

وی در خصوص صحبت‌های قلعه‌نویی در ارتباط با داوری و متهم کردن استقلال به مسابقه بحرینی اظهار کرد: ما به اندازه کافی اینجا شاهد داریم. شما همه سر مربی ذوب‌آهن را می‌شناسید و می‌خواهم یک چیز درباره او بگویم. وقت ما کمتر از آن است که بخواهیم به صحبت‌های او پاسخ بدهیم.

سر مربی استقلال در واکنش به این مسئله که تیام با ۲۰۰ هزار دلار رضایتنامه خود را خواهد گرفت و پیشنهاد خوبی هم از یک باشگاه عربی دارد اظهار داشت: من گفته بودم شایعات اینجا زیاد است. در ایران خاویار فرش کباب و همه چیز بی نظیر است اما شایعات هم زیاد است.

شفر در پاسخ به این سؤال که آیا برای فصل آینده برنامه‌ای برای استفاده از تیام خواهد داشت یا نه اظهار کرد: شاید او به یوونتوس و تورین برگردد و یونتوس این بازیکن را از ما پس بگیرد. اینجا شایعات زیاد داریم.

وی در آخر صحبت‌هایش اظهار کرد: من درباره سرمایه‌گذاری بازهم می‌خواهم چیزی بگویم. امیدوارم هیئت مدیره باشگاه به مدیرعامل کمک کند. همانطور که گفتم رقم قرارداد بازیکنی مثل تیام نسبت به عملکردش بسیار پایین است و امیدوارم بتوانیم با سرمایه‌گذاری خوب یکی دو بازیکن خوب دیگر هم به خدمت بگیریم.

منبع: خبرگزاری میزان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *