آخرین اخبار : 

همه ابهامات کارت زرد و اولتیماتوم مدیرعامل سپاهان به مربیان و شاگردان ما سپاهانیم و حالا حالا بی‌جوابیم!

ورزشی , تیم فوتبال سپاهان اصفهان در ادامه کسب نتایج ضعیف خود در هفدهمین دوره لیگ برتر, در هفته نوزدهم و در دربی اصفهان هم مقابل حریف دیرینه خود سر تعظیم فرود آورد تا حالا هواداران  این تیم بیشتر از هر زمان دیگری به عمل کرد زردپوشان اصفهانی معترض و از آینده مبهم این تیم نگران باشند. همان هوادارانی که کاسه صبرشان لبریز شده و علیه کرانچار و حتی مدیریت باشگاه شعار دادند.

پرافتخارترین تیم لیگ برتر در ۱۹ هفته با کسب فقط ۲۰ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول قرار گرفته و می‌تواند حتی یکی از گزینه‌های احتمالی سقوط به دسته پایین‌تر باشد. این تیم در جام حذفی هم راه به جایی نبرده و در همان ابتدا و در مرحله یک شانزدهم نهایی با شکست مقابل صنعت نفت با این جام هم خداحافظی کرد. طوفان زرد آسیا امسال مجوز حضور در لیگ‌ِ قهرمانان را هم ندارند تا هواداران این تیم با حسرت بازی‌های پرسپولیس, استقلال, تراکتورسازی و ذوب‌آهن را در قاره کهن به تماشا بنشینند.

هواداران سپاهان انتظار داشتند در نیم فصل دوم و با جذب شاگردان جدید, سپاهان متحول شده و به رتبه‌های بالای جدول صعود کند مانند کاری که استقلال و ذوب‌آهن انجام دادند و با گذر از میانه جدول به جمع بالانشینان اضافه شدند.

مدیران باشگاه که حالا از انجام بازی‌های تیم‌شان در ورزشگاه مدرن نقش جهان بهره می‌برند, از ابتدا اصل را به حمایت از زلاتکو کرانچار گذاشتند و سعی کردند با اضافه کردن شاگردان مطرحی چون علی کریمی, مهدی شریفی, ادون حسنی و  ابراهیم عالمه (دروازه‌بان اول تیم ملی سوریه) مشکل نتیجه‌گیری تیم را برطرف کنند. اضافه شدن این شاگردان در کنار عزت الله پورقاز, سعید آقایی, ساسان انصاری و رسول نویدکیا, رفته رفته  به هواداران این نوید را داد که سپاهان با این شاگردان از بحران خارج می‌شود اما…

بعد از باخت در دربی اصفهان طاهری مدیرعامل باشگاه سپاهان به نوشتن یک یادداشت در سایت رسمی باشگاه اکتفا کرد که البته به نظر می‌رسد این روش جدیدی برای توجیه اتفاقات اخیر است. مدیرعامل باشگاه سپاهان در حالی با این یادداشت قصد در آرام کردن فضای تیم داشته که  به عنوان مسؤل نخست پاسخگویی, هیچ سؤالی از او پرسیده نشده و نوشتن یادداشت به نوعی ارتباط یک‌طرفه‌ محسوب می‌شود.

در متن این یادداشت خطاب به هواداران آمده:«نحوه انتقاد حاصل به باخت, شرایط خودش را دارد» اما به نظر باید مسئولان این باشگاهِ ریشه‌دار به این نکته هم توجه کنند که نحوه پاسخگویی به دغدغه‌ها نیز باید طبق شرایط خودش باشد تا هواداران این تیم که تعدادشان هم کم نیست را از نگرانی خارج کند.

در آخر این یادداشت همچنین به گرفته شدن یک تصمیم مبهم اشاره شده است:«قطعاً اولتیماتوم به شاگردان و کادر فنی داده می‌شود و کارت زرد پررنگی به همه آنها نشان می‌دهیم»  این تصمیم در حالی اطلاعیه شده که نه شدت برخورد آن و نه زمان دقیق اجرا به هواداران اطلاع داده نشده است. در واقع مشخص نیست اولتیماتوم داده شده بابت اخراج سر مربی و کنار گذاشته شدن شاگردان است یا جریمه‌های مالی و اگر بابت اخراج است کادرفتی چند بازی دیگر فرصت دارد و مشخص نیست این کارت زرد تا چه اندازه پررنگ است و چه زمانی به کارت قرمز تبدیل می‌شود.

پیگیری‌های برای روشن شدن موضوع و اینکه قرار است سپاهانی‌ها چه اقداماتی را برای بهبود شدن اوضاع این تیم و راضی نگه داشتن هواداران‌شان انجام دهند, بی‌نتیجه بود چرا که مسئولان باشگاه ترجیح می‌دهند پس از انتشار یادداشت سکوت کنند. با سکوتِ مدیران سپاهان, قطعاً سؤالات در ذهن فوتبالی‌ها و نگرانی‌‌‌ها در دل هواداران پرشور این تیم تشدید خواهد شد. سؤالاتی مانند اینکه دلیل ناکامی سپاهان چه بوده است؟ ناکارآمدی شاگردان, ضعف کادر فنی و یا نبود تدبیر مدیریتی و اینکه قرار است چه تصمیمی برای بهبود شدن شرایط این تیم که روزگاری در جام باشگاه‌های جهان شرکت کرد گرفته شود؟ اینها سوالاتی است که تاکنون پاسخی از سوی مدیران ارشد سپاهان نداشته است.

به نقل|به نقل
منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *