آخرین اخبار : 

نه لیونل مسی نه ستاره رئال؛ یک فرانسوی ثروتمندترین فوتبالیست دنیا است!

روز گذشته (جمعه) متئو فلامینی هافبک فرانسوی سابق آرسنال در سن ۳۳ سالگی با تیم ختافه قرارداد بست.

فلامینی که از زمان آخر قراردادش با کریستال پالاس در آخر فصل گذشته بیکار بود به عنوان بازیکن آزاد به ختافه پیوست که این یکی از مهمترین اتفاقات فوتبال اروپا طی روزهای اخیر بود؛ با این حال پیوستن بازیکن سابق تیم‌های مارسی آرسنال و میلان به تیم کوچک شهر مادرید غافلگیر کننده‌ترین موضوع درباره این مرد فرانسوی نیست. بدون شک غافلگیر کننده‌‌ترین نکته درباره فلامینی که شاید کمتر کسی درباره او می‌دانست این است که او ثروتمندترین بازیکن دنیا محسوب می‌شود.

فلامینی در طول دوران بازیگری‌ ۱۴ ساله‌اش بازیکنی بود که همواره در خارج از زمین بازی هم فعالیت‌های غیرفوتبالی داشت و در واقع مهمترین دستاوردها و افتخارات عمرش را هم به لطف همان فعالیت‌ها کسب کرد تا در مستطیل سبز.

فلامینی سال ۲۰۰۸ یک مؤسسه بیوتکنولوژی – بیوشیمی تأسیس کرد که مکتشف و تولید کننده یک ماده شیمیایی تحت عنوان «اسید لوولینیک» بود یک ماده شیمیایی که گفته می‌شود می‌‌تواند جایگزین سوخت شود و در دسته ۱۲ مولکولی قرار گرفته است که برای حفظ محیط زیست و اکولوژی زمین حیاتی شناخته شده‌اند.

فلامینی همیشه از اطلاعیه اینکه فعالیت غیر فوتبالی‌اش چیست خودداری می‌کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۵ در بیان کرد و گو‌ای با نشریه سان انگلیس بیان کرد: حرفه یک فوتبالیست پر از فراز و نشیب است. این واقعیت به من کمک کرد که ذهنم را آزاد و به چیزی متفاوت فکر کنم که یک چالش ذهنی بود.

ارزش مؤسسه‌ای که فلامینی تأسیس کرده اکنون رقمی در حدود ۳۰ هزار میلیون یورو تخمین زده می‌شود که با این رقم طبق آماری که مؤسسه مطالعاتی آماری KMPG ارائه کرده است این مرد فرانسوی می‌تواند تمام باشگاه‌های بزرگ اروپا از منچستریونایتد ۳ هزار و ۱۰۰ میلیون یورویی و رئال ۲ هزار و ۷۶۵ میلیون یورویی گرفته تا بارسلونای ۲ هزار و ۷۶۵ میلیون یورویی گرفته و بایرن مونیخ ۲ هزار و ۴۴۵ میلیون یورویی را خریداری کند.

با وجود داشتن چنین دارایی هنگفتی فلامینی تصمیم گرفته که برای ختافه توپ بزند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *