آخرین اخبار : 

مروری بر فصل سپری شده لالیگا/ بارسلونا و قهرمانی بدون تحقق رویا، رئال و مقام سومی با کلی دردسر – اخبار تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ لالیگا می‌توانست بارسلونا را وارد تاریخ لالیگا کند اما یک باخت در هفته ماقبل پایانی مقابل لوانته رویای تبدیل شدن این تیم به اولین قهرمان بدون شکست یک فصل  تاریخ لالیگا را از بین برد.

 از سوی دیگر، رئال، حریف سنتی بارسا نه تنها نتوانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند بلکه به مقام دوم هم نرسید و پس از چند بار دست به دست کردن مقام سوم با والنسیا، پشت سر بارسلونا و اتلتیکومادرید فصل را به اخر رساند.

بارسلونا و اقتدار کم‌نظیر 

 کم‌تر کسی فکر می‌کرد بارسلونا پس از خرد شدن در ۲ مسابقه رفت و برگشت سوپر جام اسپانیا مقابل رئال در لالیگا بدرخشد اما این تیم از همان هفته اول میخ اقتدارش را کوبید و مسابقه به مسابقه بهتر شد. برتری ۳ بر صفر در ال‌کلاسیکوی هفته هفدهم در خانه رئال، اوج هنر تیم والورده بود. بارسلونا پس از قهرمانی مقتدرانه در نیم فصل اول به روند بدون باخت خودش ادامه داد و با برتری مقابل والنسیا از رکورد ۳۸ مسابقه متوالی بدون باخت رئال سوسیه‌داد گذر کرد. رکورددار مسابقه‌های متوالی بدون شکست در تاریخ لالیگا حتی پس از حذف غیرمنتظره در مسابقه برگشت مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان هم کم نیاورد و با برتری بر لاکرونیا، ۴ هفته قبل از اخر فصل قهرمانی بیست و پنجم خودش در لالیگا را قطعی کرد.

تساوی ۲ بر ۲ خانگی مقابل رئال آن هم با ۱۰ ستاره، رویای به اخر بردن فصل بدون شکست را تا آستانه تحقق پیش برد اما لوانته در یک غافلگیری محض با برتری ۵ بر ۴ خانگی به این آرزو اخر داد و بارسلونا در نهایت ضمن برتری مقابل سوسیه‌داد در شب خداحافظی باشکوه آندرس اینیستا، فصل را با قهرمانی در لیگ و جام حذفی اسپانیا و تنها یک شکست به اخر برد. 

دردسرهای رئال 

رئالِ زیدان فصل را ضعیف و پرنوسان شروع کرد. شکست مقابل والنسیا در خانه به نتایجی مانند باخت در برنابئو مقابل ویارئال پیوند خورد و در مقاطعی از نیم فصل اول، فاصله قهرمان اروپا با اولین تیم در حال سقوط کم‌تر از فاصله‌اش با بارسای صدرنشین شد! به هرحال تیم زیدان پس از باخت در ال‌کلاسیکوی دور رفت خودش را اصلاح کرد و در نیم‌فصل دوم اندکی بهتر شد. چند پیروزی حیاتی تیم را کمی بالا کشید و در نهایت رئال پس از تساوی خانگی در دربی دور برگشت مقابل اتلتیکو متوجه شد راهی برای نایب‌قهرمانی هم ندارد.

تساوی مقابل بارسلونا در نوکمپ به نوعی اعاده حیثیت تیم زیزو بود؛ هر چند تیم هفته بعد به طور کامل از نایب‌قهرمانی ناامید شد و ۲ مسابقه پایانی با توجه به قطعی شدن مقام سوم، تشریفاتی و حکم کسب آمادگی برای فینال لیگ قهرمانان اروپا را داشت. مقام سوم چند بار بین این تیم و والنسیا دست به دست شد و در نهایت رئال ضمن استفاده از لغزش‌های والنسیا رده سوم را تثبیت کرد. فراموش نکنید مدافع عنوان قهرمانی اروپا بدترین عمل کرد ۱۱ سال اخیرش در لالیگا را رقم زد.

 اتلتیکوی سرحال 

 اوضاع دیگر تیم مادریدی بهتر از رئال بود. تیم سیمئونه مدت زیادی همراه بارسلونا شکست‌ناپذیر ماند اما در نیم فصل دوم افت کرد؛ هر چند موفق به حفظ رتبه دوم شد و البته فراموش نکنید در لیگ اروپا با شایستگی تمام برای سومین بار به مقام قهرمانی رسید. حاشیه‌هایی مانند هو شدن گریزمان، ستاره تیم در آخرین مسابقه فصل به خاطر ابراز تمایلش به ترک تیم، اندکی خاطر قرمز و سفیدها را مکدر کرد، با این حال در نهایت «آتلتی» قدرتمندانه فصل را با نایب‌قهرمانی به اخر رساند.خداحافظی تورس، اسطوره تیم در اخر فصل، قصه رمانتیکی را در انتهای اولین فصل مسابقه اتلتیکو در ورزشگاه جدیدش «واندا متروپولیتانو»  به وجود آورد.

فصل کم رقابت

به طور کلی لالیگا، فصل کم رقابتی را تجربه کرد؛ به حدی تا قبل از هفته پایانی، جایگاه ۴ تیم اول به ترتیب رتبه مشخص بود، ۲ تیم، سهمیه لیگ اروپا را در جیب داشتند و داستان پایین جدول هم با سقوط ۳ تیم به اخر رسیده بود. بر این اساس بارسلونا همراه اتلتیکومادرید، رئال و والنسیا به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا راه یافت، ویارئال، بتیس و سویا به لیگ اروپا رسیدند و مالاگا، لاکرونیا و لاس‌پالماس هم سقوط کردند. فعلا تنها، اولین صعود تاریخ هوئسکا به لالیگا قطعی شده است.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *