آخرین اخبار : 

ماشین سازی – فولاد؛ تلاش شاگردان کاظمی برای تکرار تنها پیروزی!

– گروه استان ها محمود نصیرپور : هفته شانزدهم و آغازین رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور امروز جمعه با انجام چهار دیدار باقی مانده به پایان می رسد و طی آن در یکی از این بازی ها تیم ماشین سازی تبریز در خانه از تیم فولاد خوزستان پذیرایی می کند.

تقابل قعرنشین با حریف متحول شده

این دیدار تقابل تیم قعرنشین ماشین سازی با یکی از تیم هایی است که روند رو به رشد خوبی را در نیم فصل اول داشته است. هم اکنون ماشین سازی با کسب تنها هفت امتیاز فانوس جدول لیگ برتر را به دست دارد و تیم فولاد خوزستان با کسب ۲۲ امتیاز و یک بازی کمتر نسبت به استقلال و نفت تهران در خانه ششم ایستاده است.

پیروزی تیم ماشین سازی در این بازی تکرار تنها برد این تیم در هفته نخست رقابتها خواهد بود. ماشین سازی تنها پیروزی این فصل خود را با رسول خطیبی در هفته اول بازیها در اهواز برابر فولاد کسب کرد و از آن پس این تیم قدیمی فوتبال تبریز هرگز رنگ پیروزی را به خود ندید.

حالا ماشین سازان با کادر فنی متفاوت و تیمی تقویت شده توسط فرهاد کاظمی معروف به دایی فرهاد پای به دیدار برابر فولاد خواهند گذاشت و هواداران این تیم بسیار امیدوارند که باز دیگر مصاف با فولاد همراه با کسب سه امتیاز برای تیمشان باشد.

در انتظار کیفیتی متفاوت از سبزقباها

در این خصوص نظر یکی از کارشناسان فوتبال تبریز و بازیکن سابق تیم ماشین سازی را جویا شدیم.

علی اصغر حمیدزاده که سابقه توپ زدن در تیم ماشین سازی را در کارنامه دارد اعتقاد دارد که این تیم باید وضعیت نابسامان فعلی خود در جدول رده بندی را بهبود بخشد.

وی گفت: در اولین هفته از دور برگشت تیم ماشین سازی در حالی به مصاف فولاد خوزستان خواهد رفت که سرمربی خود را به تازگی تغییر داده و در دو بازی گذشته فرهاد کاظمی را روی نیمکت خود می بیند. از طرفی این بازی در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز برگزار خواهد شد و این می تواند کیفیت متفاوتی از تیم ماشین سازی که این فصل پنج بار در زمین تراکتورسازی و دو بار در زمین گسترش فولاد به میدان رفته است نشان دهد.

تلاش برای بهبود نتایج دور از انتظار

حمیدزاده با اشاره به نتایج نه چندان خوب ماشین سازی در فصل جاری اظهار کرد: ماشین سازی قرار بود بعد از بیست سال دوری از سطح اول فوتبال کشورمان حضور قدرتمندی در لیگ برتر داشته باشد اما تا به اینجای کار نتوانسته انتظارات را برآورده سازد. ماشین سازی از همان ابتدا با جذب نفراتی همچون مانوئل فرناندز حبیب گردانی بهمن کامل آندرانیک تیموریان احمد کامدار هادی کاها جلال رافخایی سامان نریمان جهان سعید دقیقی و چندین بازیکن جوان دیگر نشان داد که هدفی فراتر از بقا در لیگ دارند.

وی ادامه داد: با این حال به نظر می رسد تنها مشکل ماشین سازان برای شروع نیم فصل دوم لیگ غیبت دو ه نامدار و کلیدی خود یعنی آندو و سامان نریمان جهان خواهد بود. البته بر خلاف سامان که به مرسپولیس رفت آندو در اردوی تیم در شب قبل از بازی حضور داشته و در صورت صلاحدید کادرفنی می تواند کمک حال ماشین سازی در این بازی باشد.

دفاع و حمله خوب برای فولاد

این کارشناس فوتبال در ادامه با اشاره به وضعیت تیم فولاد خوزستان گفت: در سوی دیگر بازی امروز تیم فولاد خوزستان قرار دارد که سال گذشته فصل پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. فولادی ها با جذب عبداله کرمی باتجربه به خط دفاع خود سامان دادند و تا حدودی خیالشان از خط دفاعی آسوده شد. البته به نظر می رسد نعیم سعداوی برای تیمش در نیم فصل دوم نیز از سیستم ۴-۴-۲ استفاده کند .

وی افزود: با توجه به حضور فورواردهای پخته و گلزن در خط حمله فولادیها از جمله ساسان انصاری در چندبازی اخیر این تیم در مقابل حریفان و در سوی مقابل ضعف نسبی مدافعان ماشین سازی به نظر می رسد که فرهاد کاظمی برای ترمیم این خط و این نقطه ضعف فکر اساسی کرده تا درصورت رسیدن به گل بازیکنانش بتوانند از اندوخته خود به نحو احسن دفاع کنند و باتوجه به وضعیت بد در جدول با چند برد پی در پی خود را از ته جدول جدا کرده و نیم نگاهی هم به رده های بالاتر داشته باشند.

لزوم حمایت هواداران و مسئولان

بازیکن تیم فوتبال ماشین سازی در دهه هفتاد در این خصوص ادامه داد: امیدواریم با کسب نتایج خوب ان شاءالله با حمایت مسئولان و هواداران در پایان فصل شاهد کسب رتبه در خور شان ماشین سازی تبریز درجدول رده بندی باشیم.

امروز هم باید منتظر ماند و دید آیا ماشین سازی با هدایت مربی جدید خود یعنی فرهاد کاظمی می توانند اولین برد پس از حضور در جمع سبزجامگان را تجربه کنند یا خیر که امیدواریم این اتفاق مهم برای قدیمی ترین تیم فوتبال شمالغرب کشور را دهد.

بازیکنان جدید تاثیر مثبت می گذارند

وی با اشاره به اضافه شدن پنج بازیکن جدید به ترکیب تیم ماشین سازی و پیش بینی میزان تاثیر آنها در این تیم یادآور شد: فردین عابدینی شهاب زاهدی محمد رحمتی سعید قائدی و حمیدرضا علی عسگر پنج بازیکن جدید تیم فوتبال ماشین سازی تبریز هستند که با صدور مجوز از سوی سازمان لیگ می توانند در بازی فردا برابر فولاد به میدان بروند. به نظر من این بازیکنان که با نظر مستقیم سرمربی تیم جذب شده اند قطعا می توانند تاثیر مثبتی در تیم داشته باشند و نقاط ضعف ماشین سازی را برطرف کنند.

تیم فوتبال ماشین سازی تبریز از چارچوب بازی های هفته شانزدهم لیگ برتر باشگاه های کشور از ساعت ۱۴ فردا جمعه در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز میزبان تیم فولاد خوزستان خواهد بود.

<br

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *