آخرین اخبار : 

لیگ قهرمانان اروپا| لیورپول – رم؛ گلادیاتورها در مخمصه آنفیلد

جای تعجب است که تیمی با میزان اندک شانس قهرمانی در تمام تقابل‌هایش با ۳ باشگاه دیگر حاضر در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا آمار رودررویی بهتری دارد. به عبارت بهبود لیورپول در تاریخ رویارویی‌هایش با ۳ باشگاه بایرن‌مونیخ رئال و رم در موضع برتر ایستاده اما وقتی نام حریف رم باشد این آمار چندان کارساز نیست چون همه می‌دانند تیمی که موفق به حذف بارسلونا شده قادر به پیمودن همه راه هم است.

خاطرات و خطرات

آخرین تقابل رم و لیورپول در هفته آخر مرحله دوم گروهی فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ شکل گرفت. لیورپول با یک باخت و ۴ تساوی تنها باید با اختلاف ۲ گل پیروز  می‌شد تا به یک‌چهارم‌نهایی صعود کند؛ کاری که در آنفیلد به بهترین نحو انجام داد و به جمع ۸ باشگاه برتر رسید. رم هم در اوج قدرت حذف شد. خاطره قبلی اما برای رم به مراتب  تلخ‌تر بود چون این باشگاه در ضربات پنالتی فینال خانگی فصل ۱۹۸۴-۱۹۸۳ جام باشگاه‌های اروپا به لیورپول باخت و چهارمین قهرمانی‌ حریف را رقم زد.

 شرایط نسبتا مناسب

 رم و لیورپول در حالی رویارویی ساعت ۲۳:۱۵ سه‌شنبه شب را  در ورزشگاه آنفیلد انجام می‌دهند که در لیگ ۲ نتیجه متفاوت به دست آوردند. رم به راحتی اسپال را ۳ بر صفر برد اما لیورپول برتری ۲ بر صفر مقابل وست‌بروم را از دست داد و با راضی شدن به تساوی ۲ بر۲ بیش از پیش از نایب‌قهرمانی لیگ برتر دور شد. هر ۲ باشگاه با آمادگی کامل به مصاف هم می‌روند. در لیورپول محمد صلاح بهترین ستاره فصل لیگ برتر همراه مانه و فرمینیو یک خطر بزرگ هستند و رم با ژکو در خط حمله و بازیکنانی مثل اوندر و مانولاس خطرناک جلوه می‌کند. جدال صلاح با تیمی که روزی در لباسش به حق خود نرسید جالب است.

غایبان جدال

لیورپول کماکان نمی‌تواند لالانا و جان را در اختیار داشته باشد. رم هم بدون دفرل و کارسدروپ به میدان می‌آید. حضور هر ۲ باشگاه با اکثر قوای تهاجمی‌شان نوید یک جدال جذاب را می‌دهد.

رویارویی‌های قبلی

در ۵ جدال اروپایی قبلی ۲ باشگاه تقریبا پایاپای پیش رفته‌اند. رم یک بار در دور رفت جام یوفا پیروز شد اما لیورپول علاوه بر جدال دور برگشت مسابقه مرحل گروهی فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ را به سود خودش خاتمه داد. ۲ مسابقه از جمله فینال فصل ۱۹۸۴-۱۹۸۳ جام باشگاه‌های اروپا و مسابقه رفت  مرحله دوم گروهی فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ با تساوی خاتمه یافت. لازم به ذکر است برتری لیورپول در ضربات فینال جام باشگاه‌های اروپا برد حساب نشده و نتیجه تساوی در ۱۲۰ دقیقه منظور شده است.

نکات کلیدی

*رم هر ۶ مسابقه رفت و برگشتی اخیر در مراحل حذفی را به باشگاه‌های انگلیسی باخته است.

*رم برای اولین بار و لیورپول برای نخستین بار از فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷ به جمع ۴ باشگاه برتر لیگ قهرمانان راه یافته‌اند.

* لیورپول برای اولین بار از سال ۱۹۸۵ مقابل یک باشگاه غیر انگلیسی مسابقه نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های اروپا و لیگ قهرمانان را انجام می‌دهد.

 ترکیب احتمالی

 لیورپول: کاریوس مانه فرمینو صلاح رابرتسون فن‌دایک آرنولد لاورن چمبرلین فینالدوم و میلنر

رم: آلیسون مانولاس فازیو ژسوس کلاروف استروتمن دروسی ناینگولان فلورنزی شیک و ژکو

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *