آخرین اخبار : 

لیگ قهرمانان اروپا| فارنهایت بی‌نهایت؛ تقابل یک مُشت فوق ستاره!

شب دوم دور رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا جایی برای نبرد ۲ تیم بندری از یک سو و ۲ گروه ثروتمند و مدعی از سوی دیگر است. طبیعتا از ساعت ۲۳:۱۵ امشب (چهارشنبه) همه نگاه‌ها به مسابقه رئال و پاری‌سن‌ژرمن خواهد بود.

 رئال – پاری‌سن‌ژرمن؛ قمار غیرقابل پیش‌بینی فوق‌ستاره‌ها

 رئال در شب سی و سومین هت‌تریک رونالدوی تازه ۳۳ ساله شده نتایج بد قبلی را به دست فراموشی سپرد و ضمن برتری ۵ بر ۲ مقابل میهمانش سوسیه‌داد برای پاری‌سن‌ژرمن آماده خط و نشان کشید؛ پاری‌سن‌ژرمنی که همین الان جام قهرمانی لوشامپیونه را در دست دارد و با اختلاف نسبت به موناکو و مارسی می‌تازد البته برد خفیف در مسابقه ابتدای هفته در لوشامپیونه کمی اما و اگر پیرامون تیم امری به وجود آورده است.

در شرایط فعلی خط حمله مخوف پاریسی‌ها با حضور امباپه کاوانی دی‌ماریا و البته نیمار برتری بسیار زیادی به خط دفاعی نابسامان رئال دارد. به شهادت مسابقه ابتدای هفته نه راموس و نه سایر عناصر دفاعی تیم سفیدپوش قدرت لازم را ندارند و این موضوع می‌تواند در برنابئو کار تیم مادریدی را دشوار کند البته وقتی بحث تجربه و شخصیت قهرمانی پیش کشیده می‌شود قطعا رئال در موضع برتری قرار دارد. اصلا به همین دلیل امثال یوپ هاینکس کارکشته رای به برتری قهرمان اروپا در اخر ۲ مسابقه رفت و برگشت داده‌اند!  

غیر از کارواخال مدافع محروم شده رئال هر ۲ تیم در این مسابقه مهره‌های کلیدی خودشان را در اختیار دارند و هیچ مشکلی در راه  انجام یک مسابقه زیبا وجود ندارد. نیمار می‌آید تا در برنابئو مانند روزهای مسابقه در بارسلونا بار دیگر بلای جان مادریدی‌ها شود.

 رویارویی‌های قبلی

 این ۲ تیم تا به حال ۶ بار همدیگر را ملاقات کرده‌اند که ۲ پیروزی سهم هر کدام بوده و ۲ تساوی هم رقم خورده است.رئال ۶ و پاری‌سن‌ژرمن ۷ گل در این ۶ رویارویی به ثمر رسانده‌اند.

نکات کلیدی

* رئال در ۱۷ مسابقه خانگی اخیر اروپایی شکستی نداشته است.

* ستاره رئال با ۹ گل بهترین گلزن مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا شد.

* پاری‌سن‌ژرمن رکورد ۲۵ گل زده در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را ثبت کرد.

 راه صعود

رئال با ۱۳ امتیاز پشت سر تاتنهام به عنوان تیم دوم گروه هشتم صعود کرد و پاری‌سن‌ژرمن سرگروه ۱۵ امتیازی گروه دوم شد.

 ترکیب احتمالی

 رئال: ناواس ناچو راموس مارسلو واران کروس آسنسیو مودریچ ستاره رئال بنزما و بیل

 پاری‌سن‌ژرمن: تراپ کیمپمبه برچیچه مارکینیوش آلوس رابیو دیارا کاوانی دی‌ماریا امباپه و نیمار

 نبرد بندری در پورتو

۲ تیم بندری لیورپول و پورتو یک جدال احتمالا نزدیک را پیش‌رو خواهند داشت. لیورپول پس از برتری روحیه‌ساز ابتدای هفته مقابل ساوتهمپتون قصد نشان دادن قدرت تهاجمی جادویی‌اش با حضور مانه صلاح و فرمینو را دارد اما اگر خط دفاعی پورتو و کاسیاس (البته شاید باز هم سر مربی پورتو او را در ترکیب قرار ندهد) در اوج باشند حتی خط حمله قدرتمند لیورپول هم کار دشواری جهت ثبت گل در خانه پورتو دارد.

 غایبان مسابقه

 بزرگترین دغدغه این روزهای کلوپ سر مربی لیورپول خط دروازه‌اش است؛ جایی که او هنوز از سیستم چرخشی استفاده می‌کند. اگر در به روی همان پاشنه قبلی بچرخد مینیوله در دروازه لیورپول می‌ایستد. از طرفی معلوم نیست لالانا هم به این مسابقه برسد. در سوی مقابل پورتو همه ستاره‌های خودش را در اختیار دارد.

راه صعود

لیورپول بالاتر از سویا اسپارتاک مسکو و ماریبور با ۱۲ امتیاز به عنوان سرگروه از گروه پنجم صعود کرد اما پورتو تیم ۱۰ امتیازی گروه هفتم شد و بعد از بشیکتاش به عنوان تیم دوم به دور بعدی رسید.

 شکست‌ناپذیری لیورپول

لیورپول در ۴ مسابقه قبلی مقابل پورتو نباخته و ۲ برد و ۲ تساوی نصیب برده است. شاگردان کلوپ امیدوارند روند شکست‌ناپذیری آنها در این ۲ مسابقه رفت و برگشت پابرجا بماند.

 ترکیب احتمالی

پورتو: سا تیس ریس فیلیپه پریرا کورونا اولیویرا هررا اوتایو تکینو و مارگا

 لیورپول: مینیوله فن‌دایک متیپ آرنولد رابرتسون چمبرلین جان فینالدوم صلاح فرمینو و مانه

 انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *