آخرین اخبار : 

لیگ برتر| تاتنهام – آرسنال؛ دربی لندن از روز گذشته پرخاطره تا امروز پ…

هفته قبل با انجام ده‌هزارمین مسابقه تاریخ لیگ برتر انگلیس دفتر خاطرات این رقابت‌های جذاب ورق خورد؛ خاطراتی که بخش زیادی از آن با نبردهای پرشکوه تاتنهام و آرسنال دشمنان خونی لندنی شکل گرفته است. 

 از نبرد منجر به برتری ۵ بر ۴ آرسنال تا تساوی ۴ بر ۴ دراماتیک لندن همیشه با این جدال اوج حساسیت و جذابیت را در خود دیده است و این بار هم  وقتی ۲ باشگاه از ساعت ۱۶ امروز (شنبه) در اولین مسابقه هفته بیست و هفتم لیگ برتر انگلیس به مصاف هم بروند جنگ به معنای واقعی معنا می‌شود. 

 همسایه این بار در جدول 

 ۲ باشگاه علاوه بر موقعیت جغرافیایی در جدول هم همسایه هستند. تاتنهام پوچتینو پس از اینکه در اخر فصل گذشته برای اولین بار در ۲ دهه اخیر فصل را بالاتر از آرسنال به اخر برد حالا با ۴ امتیاز برتری نسبت به آرسنال ۴۵ امتیازی در رده پنجم چشم امید به کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان دارد. اگر تا یک و نیم دهه پیش مطالبات هواداران تاتنهام از پیروزی در دربی لندن فراتر نمی‌رفت حالا نیمه سفید لندن علاوه بر پیروزی و بالاتر ایستادن از آرسنال رویای ناکام کردن حریف در رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا برای دومین فصل متوالی را دارد اما آرسنال آرسنال است و ونگر هنوز ونگر؛ همان تیمی که در هر ۹ مسابقه قبلی در استادیوم ویمبلی ( استادیوم موقت و فعلی تاتنهام)  پیروز شده و امید به دهمین پیروزی متوالی دارد. به همین دلیل و به خاطر تماشاگران بیشتر و چمن مرغوب‌تر ونگر مسابقه در این ورزشگاه ملی را به جدال در وایت‌هارت‌لین (زمین اصلی تاتنهام) ترجیح می‌دهد.

غایبان مسابقه 

 تاتنهام نه تنها  همه شاگردان اصلی‌اش را در اختیار دارد بلکه می‌تواند از لوکاس مورا خرید جدیدش از پاری‌سن‌ژرمن هم استفاده کند. آلدروایرلد هم آماده شده  و وینکس آئوریه و روس هم  قادر به همراهی باشگاه‌شان هستند. در سوی مقابل احتمال غیبت پیتر چک سنگربان آرسنال به دلیل مصدومیت در مسابقه قبلی مقابل اورتون وجود دارد. در این صورت اوسپینا درون چارچوب قرار می‌گیرد. مونرئال و ولبک دوران آسیب‌دیدگی را پشت سر گذاشته‌اند  اما کاسورلا مانند چند ماه پیش نمی‌تواند باشگاه قرمزپوش لندن را همراهی کند.

نکات کلیدی 

* تاتنهام در دربی دور رفت  تنها شکست در ۷ رویارویی قبلی لیگی مقابل آرسنال را تجربه کرد. 

* آرسنال در صورت برتری در این دربی برای چهارمین در تاریخ لیگ برتر هر ۲ دربی یک فصل مقابل تاتنهام را به سود خودش خاتمه داده است.

* ۲ باشگاه برای اولین بار از مسابقه نیمه‌نهایی جام حذفی فصل ۱۹۹۳-۱۹۹۲ در ورزشگاه ویمبلی به میدان می‌روند. در آن مسابقه ماه آوریل تنها گل تونی آدامز برتری آرسنال را رقم زد.

* هری کین در ۶ دربی قبلی ۶ گل به آرسنال زده و در این بازه زمانی تنها در یک مسابقه (دربی دور رفت فصل جاری) موفق به باز کردن  دروازه حریف سنتی نشده است. آقای گل فعلی لیگ برتر در ۳ مسابقه خانگی اخیر ۴ بار دروازه آرسنال را باز کرده است.

* اوبامیانگ خرید جدید آرسنال در ۴ مسابقه اخیر ۴ بار به تاتنهام گل زده که از آن جمله می‌توان به یک گل در ۲ رویارویی در لیگ قهرمانان و ۳ گل در ۲ مسابقه لیگ اروپا اشاره کرد.

* مخیتاریان در ۱۲۰ دقیقه ابتدایی مسابقه در لباس آرسنال ۳ پاس گل داده؛ در حالی که الکسیس سانچس در هزار و ۵۰۷ دقیقه مسابقه برای آرسنال در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ همین تعداد پاس گل را ارسال کرد.

ترکیب احتمالی 

 آرسنال: اوسپینا کوشیلنی مصطفایی مونرئال بیرین رمزی ژاکا مخیتاریان اوزیل ایووبی و اوبامیانگ

 تاتنهام: یوریس سانچس فرتونگن تریپیر دیویس دمبله دایر آلی اریکسون مین و کین

 انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *