آخرین اخبار : 

«لیونل مسی» در آستانه رسیدن به رکوردی جدید در بارسا

باشگاه فوتبال بارسلونا در اولین دیدار رسمی‏‌اش در رقابت‎های فصل جدید به میدان خواهد رفت و این مسابقه برای لیونل مسی معنی خاصی دارد. او در این مسابقه می‎تواند کاپیتان بارسلونا باشد و احتمالا سی و سومین عنوانش با باشگاه کاتالانی را به دست آورد. اگر او به این رکورد دست پیدا کند بالاتر از آندرس اینیستایی قرار می‏‌گیرد که ۳۲ جام با بارسا کسب کرده و حالا در ویسل کوبه ژاپن مسابقه می‌کند.

در حال حاضر اینیستا و لیونل مسی رکوردهایی مشابه دارند هر دو ۹ قهرمانی در لالیگا ۶ قهرمانی در جام حذفی ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان ۳ قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها ۳ قهرمانی سوپرکاپ یوفا و ۷ قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا کسب کرده‌‎اند. اولین قهرمانی مشترک این دو هم مربوط به فصل ۰۵-۲۰۰۴ و قهرمانی در لالیگا است.

حالا لیونل مسی با تبدیل شدن به بهترین در این زمینه تنها یک مسابقه فاصله دارد. اگر بارسا قهرمان شود تعداد عنوان‎‌های لیونل مسی با بارسا یکی بیشتر از اینیستا و ۶ عنوان بیشتر از پیکه و بوسکتس دیگر هم‌تیمی‎هایش خواهد بود. پیش از این ژاوی هم بارسا ترک کرده و توانسته با این باشگاه ۲۵ عنوان کسب کند پویول و والدس هم ۲۱ قهرمانی با این باشگاه دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *