آخرین اخبار : 

قرارداد برانکو با پرسپولیس غیر قانونی است؟

برانکو در آخرین مصاحبه اش که انتقادهای فراوانی هم به باشگاه پرسپولیس داشته نکته ای را اعلام کرده که از منظر قوانین کشور ما قابل قبول نیست.

ایوانکوویچ با دلخوری در مورد عدم پرداخت مالیات خود توسط باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که: « فکر نمی‌کنم مشکل خاصی هم وجود داشته باشد. همه چیز در قرارداد من روشن و شفاف است. در قرارداد من که به امضای من و مسئولان باشگاه رسیده خیلی شفاف عنوان شده که باشگاه پرسپولیس باید مالیات من را بپردازد و فکر نمی‌کنم حرف دیگری لازم باشد عنوان کنم».

نامه رسمی  فدراسیون در مورد مالیات ها

این حرف برانکو که بسیار شفاف بیان شد در حالی قابل بررسی است که در تاریخ دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ مهدی تاج نایب رئیس آن زمان فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران در نامه ای به کلیه باشگاه ها و هیات های فوتبال هرگونه تعهد باشگاه ها به پرداخت مالیات بازیکنان و کادر فنی را ممنوع اعلام کرد.

در متن آن نامه به صراحت در مورد کادر فنی هم چنین نکته ای تاکید شده است: «از آنجاییکه در برخی از قراردادهای منعقده باشگاه ها با بازیکنان فوتبال علاوه بر مالیات تکلیفی فوق مشاهده شد موضوع تعهد پرداخت مالیات بر در آمد بازیکنان (مفاد ماده ۹۳ قانون مذکور) نیز بر عهده باشگاه گذاشته شده است. لذا هر گونه تعهد از جانب باشگاه مبنی بر پرداخت مالیات در موعد مقرر توسط باشگاه ها احقاق حق دولت را با مشکل مواجه ساخته است.

لذا با توجه به مراتب فوق مقتضی است دستور فرمایند در کلیه قراردادهایی که بین باشگاه و بازیکنان کادر فنی پزشکی و خدماتی منعقد می شود نسبت به رعایت قوانین یا شده اقدام لازم صورت پذیرد. مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع کلیه دست اندرکاران اعم از کادر و بازیکنان و دیگر عوامل اجرایی برسانید. »

قرارداد غیر قانونی است؟

این نامه در حالی در سال ۱۳۹۲ به باشگاه ها ابلاغ شده که برانکو با پرسپولیس در تاریخ ۹۴/۱/۱۷ قرار داد بسته و به این ترتیب اگر ادعای برانکو درست باشد (او تاکنون در فوتبال ایران دروغ نگفته است) عملا قرارداد وی با پرسپولیس غیر قانونی است و این موضوع به زودی محل دعوای فدراسیون پرسپولیس و برانکو خواهد شد.

پیش از تاریخ نامه تاج به باشگاه ها و قانون شدن این مسئله بسیاری از بازیکنان و مربیان از جمله خود برانکو ایوانکوویچ مالیات ها را بر عهده باشگاه می گذاشتند که تا تاریخ نامه فوق الذکر قانونی بود اما پس از این تاریخ کلیه قراردادهایی که مالیات را بر عهده باشگاه ها می گذارند غیر قانونی است.

به زودی درگیری مثلث در این وادی شروع خواهد شد چرا که اداره مالیات و فدراسیون فوتبال حرف برانکو را تایید نخواهند کرد و ممکن است این اختلاف به ظاهر جزئی فعلی در آینده موضوع بزرگی بین ایوانکوویچ و باشگاه پرسپولیس ایجاد کند.

<br

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *