آخرین اخبار : 

قدوس اعزامی به روسیه: آنقدر خوب هستیم که می‌توانیم شانس صعود داشته باشیم/ هر روز از کی‌روش درس می‌گیرم

اعزامی از روسیه سامان قدوس یکی از جذاب‌ترین شاگردان فعلی ایران است چون هنوز آن‌طور که باید شناخته نشده است و همین مسئله او را جذاب‌تر هم می‌کند. حالا تسلط ناکافی او روی زبان فارسی هم به این جذابیتش اضافه کرده و وقتی نمی‌تواند خیلی از کلمات فارسی را به خوبی ادا کند به یاد بازیکنی مانند فریدون زندی می‌افتیم که اوایل حضورش در ایران مانند قدوس خیلی دشوار فارسی را صحبت می‌کرد و به همین دلیل برای هواداران جذاب بود.

سامان قدوس اعزامی به روسیه از شرایط باشگاه ملی در کمپ لوکوموتیو شرایط ایران در گروه دشوار جام جهانی وضعیت خودش و اینکه گفته می‌شود او سورپرایز کارلوس کی‌روش خواهد بود بازی کردن در باشگاه ملی ایران و… صحبت کرده است. مشروح این بیان کرد‌وگو در زیر می‌آید:

: اردوی باشگاه ملی در ترکیه و حالا در روسیه با امکانات خوب و قابل توجهی برپا شد و این مسئله به نظر می‌رسد به آماده‌سازی شاگردان کمک زیادی کرده است.

بله همین‌طور است. خدا را شکر که ما در بهترین شرایط توانستیم اردوی خود را برپا کنیم و کمپ بشیکتاش در ترکیه و کمپ لوکوموتیو در روسیه بهترین امکانات را داشتند. امیدوارم روند آماده‌سازی ما طوری بوده باشد که بتوانیم در جام جهانی به موفقیت برسیم.

: آیا این آماده‌سازی مطلوب رقابت با باشگاه‌هایی چون مراکش اسپانیا و پرتغال بوده است تا بتوان در گروه مرگ شگفتی آفرید؟

ما عزم‌مان جزم است و تیمی منسجم داریم. به کم و کاستی‌ها فکر نمی‌کنیم و تمام فکر و ذکر ما موفقیت و خوشحال کردن مردم و هواداران است. ما به سمت شگفتی‌سازی خواهیم رفت اما اینکه چه نتیجه‌ای رقم بخورد مشخص نیست.

: با توجه به اینکه باشگاه ملی ایران از آسیا در جام جهانی حضور دارد شاید خیلی‌ها روی باشگاه ما حساب ویژه باز نمی‌کنند و معتقدند شانس زیادی در گروه B جام جهانی نداریم. نظر تو در این باره چیست؟

آن‌طور که من بازی‌های باشگاه ملی را دنبال کردم در بازی‌هایی که خودم بودم و آن‌طور که تا به حال در تمرینات پیش رفته‌ایم فکر می‌کنم چنین تفسیری درست نیست و ما شانس داریم. برای اینکه فکر می‌کنم خیلی خوب بازی می‌کنیم و شاگردان خوبی هم داریم. من سبک بازی‌مان و این باشگاه را دوست دارم. فکر می‌کنم به این دلایلی که گفتم شانس صعود داریم. باشگاه ما آنقدر خوب است که به نظرم می‌توانیم شانس صعود داشته باشیم.

: پس از حریفان ترسی ندارید.

چرا باید بترسیم؟! ما باید با آنها رقابت کنیم. می‌دانیم که سه بازی دشوار داریم و هر بازی برای ما مثل فینال جام جهانی است. امیدوارم بتوانیم خوب بازی کنیم.

: کارلوس کی‌روش همگروه‌های باشگاه ایران و رقابت با آنها را با کوه اورست مقایسه کرده که باید بتوانیم از پس این قله عظیم بر بیاییم و آن را فتح کنیم. خودت فکر می‌کنی از بین این سه باشگاه کدامیک دشوار‌تر است؟

اینکه کدامیک از حریفان ما دشوار‌تر است فکر کنم باید بگویم این حریف باشگاه ملی اسپانیاست. آنها باشگاه بسیار خوبی دارند و مدت‌هاست شاگردان این باشگاه کنار هم بازی می‌کنند. بیشتر شاگردان اسپانیا یا در بارسلونا یا رئال بازی می‌کنند که بهترین باشگاه‌های باشگاهی دنیا هستند. البته همه بازی‌ها دشوار است اما من فکر می‌کنم اسپانیا کمی دشوار‌تر باشد.

: جزو آخرین نفراتی بودی که به باشگاه ملی ایران اضافه شدی. حس خودت چیست آیا به هماهنگی رسیدی و آن‌طور که باید آماده شده‌ای؟

خوشحالم که کنار این باشگاه و این شاگردان هستم. حتی با اینکه آخرین نفر به باشگاه ملی اضافه شده‌ام این افتخار بزرگی برای من است که اینجا باشم. می‌خواهم این را به همه مردم ایران و جهان نشان بدهم.

: با کدام شاگردان بیشتر دوست هستی؟

با همه شاگردان دوست هستم و همه مثل یک خانواده هستیم. همه بچه‌ها می‌توانند با هم دوست باشند اما نمی‌توانم بگویم با کدام بازیکن بیشتر دوست هستم. همه ما مثل هم هستیم و با یکدیگر مثل برادریم و این مسائل تفاوتی ندارد.

: خیلی‌ها فکر می‌کنند که سامان قدوس سورپرایز بزرگ کارلوس کی‌روش در جام جهانی باشد. آن هم بعد از عمل کرد درخشانت در باشگاه اوسترشوندس و بازی خوبی که مقابل آرسنال انجام دادی این نظرات قوت گرفت.

اول از همه بگویم که خیلی خوشحالم که اینجا هستم و باشگاه ملی ایران را انتخاب کردم. افتخار بزرگی است که پیراهن باشگاه ملی ایران را بپوشم و کنار این شاگردان باشم. البته این افتخاری برای همه ماست و هدف تمام شاگردان باشگاه ملی چیزی جز موفقیت نیست. من هم افتخار می‌کنم به پوشیدن پیراهن باشگاه ملی ایران اما اینکه آیا سورپرایز هستم یا نه امیدوارم این‌طور باشد و بتوانم خوب بازی کنم. امیدوارم بتوانم همان‌طور که با اوسترشوندس توانستیم آرسنال را سورپرایز کنیم و آنها را شکست بدهیم در جام جهانی هم سورپرایز داشته باشیم. این سورپرایز هم امیدوارم این باشد که بتوانیم رقبای‌مان را شکست بدهیم.

: بعضی شاگردان مانند اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد هم شرایطی مثل تو داشتند و بین دو ملیت ایران را انتخاب کردند. در این چند سال هم خیلی درخشیدند و شاید حالا خیلی‌ها انتظار داشته باشند سامان قدوس هم بدرخشد. این انتظار شدنی است؟

از اینکه نام من را کنار اشکان و رضا آوردید باید خوشحال باشم چون چهار سال پیش که از تلویزیون بازی آنها را در جام جهانی دیدم به این فکر می‌کردم که کاش کنار آنها بازی کنم. اینکه نام من هم کنار آنهاست افتخاری برای من است و ان‌شاءالله بتوانم به خوبی بازی کنم و بدرخشم.

: در این چند ماهی که در باشگاه ملی حضور داشتی کارلوس کی‌روش را چطور دیدی؟

کی‌روش یک سر مربی خیلی بزرگ و یک جنتلمن است. کی‌روش خیلی فوتبال را می‌داند و من هر روز از او یک درس جدید می‌گیرم. تاکتیک و همه چیز فوتبال را هر روز بیشتر از او یاد می‌گیرم و واقعاً برای پیشرفت فوتبال خودم حضور او خیلی مهم خواهد بود و از اینکه یک سر مربی مثل کی‌روش دارم خوشحالم.

: البته اینکه کی‌روش در باشگاه‌های بزرگی مربیگری کرده است چندان بی‌راه نیست که هر روز نکته جدیدی از او یاد بگیرید.

البته کی‌روش خیلی سر مربی بزرگی برای من است. او در رئال منچستریونایتد و باشگاه ملی پرتغال بوده است. کی‌روش برای من یک سر مربی خیلی بزرگ است.

بیان کرد‌وگو: علیرضا محرمی

به نقل|به نقل
منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *