آخرین اخبار : 

صلاح: می‌خواهم بهترین ستاره تاریخ مصر شوم

محمد صلاح جایزه بهترین ستاره آفریقایی فوتبال جهانی در سال ۲۰۱۷ را با آرائ کارشناسان فوتبالی شبکه BBC دریافت کرد.

او که امسال به مصر کمک کرد طلسم ۲۸ ساله ناکامی‌هایش برای صعود به جام جهانی را بشکند و علاوه بر آن در رده باشگاهی برای تیم‌های رم و لیورپول هم خوش درخشیده است جایزه‌ای را برد که سال گذشته به ریاض محرز هافبک الجزایری لسترسیتی تعلق گرفت.

او برای کسب این جایزه دو رقیب سرسخت مانند سادیو مانه هم تیمی سنگالی‌اش ویکتور موزش دفاع چپ نیجریه‌ایی چلسی نابی کیتا هافبک گینه‌ای لایپزیگ و پیر امریک اوبامیانگ مهاجم گابنی بوروسیا دورتموند داشت.

صلاح ۲۸ ساله که فصل گذشته در ۳۹ بازی‌اش برای رم در تمامی رقابت‌ها ۱۹ گل زد و در حال حاضر با ۱۳ گل برترین گلزن فصل جاری لیگ برتر انگلیس هم هست به BBC‌ گفت: من می‌خواهم بهترین ستاره مصری تاریخ شوم پس سخت کار می‌کنم. من همیشه پیروی راه خودم بوده‌ام و می‌خواهم که در مصر همه دنباله‌روی راه من باشند.

صلاح ادامه داد: من دوست دارم که سال آینده نیز این جایزه را ببرم.  از زمانی که (فوتبال باشگاهی) مصر را ترک کردم انگیزه داشتم که به بهترین ستاره تاریخ مصر تبدیل شوم. من سخت تلاش می‌کنم تا از سایر بازیکنان مصری متفاوت باشم.

طبق اطلاعیه شبکه BBC که جایزه‌‌اش توسط یورگن کلوپ سرمربی آلمانی لیورپول به صلاح تقدیم شد ستاره مصری قرمزپوشان مرسی‌ساید با کسب شمار بی‌سابقه‌ای از آراء به عنوان ستاره سال آفریقا معرفی شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *