آخرین اخبار : 

شریف: از پورموسوی حمایت و با تماشاگرنماها برخورد قانونی می‌کنیم/ داور بعد از بازی با تیم حریف دیدار کرد! – اخبار تسنیم

محمدرضا شریف در بیان کرد‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درباره دیدار روز گذشته (جمعه) استقلال خوزستان و فولاد که با تساوی بدون گل و اعتراض شدید برخی از تماشاگران فولاد همراه بود, اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که تمام صحبت‌هایی که پورموسوی در نشست خبری بعد از این بازی بیان کرد را تائید می‌کنم. در واقع پورموسوی حق دارد از اتفاقاتی که رخ داد ناراحت باشد. تعداد کسانی که این جو را ایجاد کردند تا علیه تیم شعار دهند, کمتر از ۱۰ نفر بود و از عکس‌هایی که در فضای مجازی وجود دارد, می‌توان فهمید که شمار زیادی نبوده‌اند.

وی ادامه داد: این اعتراض‌ها ابتدا با مسائل فنی شروع شد در حالی که تیم در این دیدار یکی از بهترین‌ بازی‌های را به نمایش گذاشت. به هر حال فوتبال است و ممکن است نتیجه دلخواه در آخر بازی رقم نخورد اما نکته این است که کلمات و الفاظی که به کار برده می‌شود اصلا در شأن فوتبال و مردم خوزستان نیست. یکسری عادت کرده‌اند که به اسم هوادار و هوادرانما شعار‌هایی مثل «ستاره بی‌غیرت نمی‌خواهیم» سر بدهند. من در این بازی ستاره بی‌غیرت ندیدم. اسم ببرند که ستاره بی‌غیرت چه کسی است؟ چون من تک تک شاگردان را با غیرت می‌دانم.

بیشتر بخوانید:

پورموسوی: اگر بازیکنانم بی‌غیرت بودند الان این جایگاه را نداشتیم/ هفته بعد استعفا می‌دهم!

اعتراض عجیب هواداران اهوازی به پورموسوی با پرتاب بطری!

رئیس هیئت مدیره باشگاه فولاد با بیان اینکه در این بازی همه شاگردان تا دقیقه ۹۰ با تمام وجود استارت می‌زنند و تلاش می‌کردند, بیان کرد: هیچ‌کس دوست نداشت بازی مساوی شود. بازیکنی که با ساق خونی و لنگ لنگان به رختکن می‌آید بی‌غیرت است؟ همه شاگردان ما در همه بازی‌ها پرتلاش و با غیرت بازی می‌کنند و مجموعه مدیریت و کادر فنی از آنها راضی و ممنون هستند.

وی تصریح کرد: در این بازی هم برای ما مسئله داوری تکرار شد. کمیته داوران در انتخاب داوران برای بازی‌های ما اصلا به سابقه دوستی‌ها و روابط داوران با تیم‌های حریف توجه نمی‌کند. شأن و شئونات داوری می‌طلبد که داوران در ملاقات‌های قبل و بعد از بازی‌ها دقت کنند. یکسری عکس‌ها هست که نشان می‌دهد داوران بعد از بازی با تیم حریف در حال صحبت هستند. این نظری که من می‌دهم برای عدم صلاحیت داوران نیست اما وقتی  یک داور بی‌تجربه را می‌گذارند همین می‌شود که باید به وضعیت موجود عادت کرد. چرا کسی حساسیت دربی خوزستان و اینکه هر دو تیم شدیدا به ۳ امتیاز دارند را درک نکرد؟ مربیان خیلی اعتراض داشته‌اند و هر سری مکتوب اعتراض‌ها را ارائه می‌دهند و ماهم به کمیته داوران اطلاعیه می‌کنیم اما اتفاقی نمی‌افتد.

شریف یادآور شد: در کنار همه این مسائل یک تعداد می‌آیند اعتراض می‌کنند. در فضای مجازی عکس و تصاویر آنها پخش شده و اینها افرادی بودند که قبلا هم برای شاگردان و مربیان تیم فراتر از قانون مزاحمت ایجاد کرده‌اند. در گذشته با این تعداد برخورد‌هایی داشته‌ایم اما با وساطت هواداران شریف فولاد با آنها مماشت شده چرا که چاره‌ای برای جلوگیری از ملتهب شدن فضا نداشته‌ایم.

وی در ادامه با اطلاعیه اینکه از اینجا به بعد قطعاً با این عده از تماشاگران برخورد می‌شود, به تسنیم بیان کرد: در درجه اول تکلیف این تماشاگرنما‌ها را خودِ هواداران اصیل و شریف فولاد روشن می‌کنند چراکه آنها در قالب هوادار فولاد در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند و جایگاه و سکو‌های خاص خودشان را دارند. در وهله دوم ما در چارچوب قانون برای صیانت از حریم شخصی و حیثیت افراد تحت قرارداد باشگاه اقدام می‌کنیم. کادر فنی و شاگردان نیز تحت قرارداد و جزو خانواده باشگاه هستند. موارد را به نهاد‌های مربوط ارجاع خواهیم داد و از آنها می‌خواهیم طبق مسؤلیت اجتماعی‌ و فردی‌ که دارند به این موضوعات رسیدگی کنند چون اصلا در مقطعی نیستیم که فرصتی برای مماشت داشته باشیم.

رئیس هیئت مدیره باشگاه فولاد خوزستان راجع به این تصمیم پورموسوی که اطلاعیه کرده‌ بود هفته بعد از سمتش استعفا می‌کند, بیان کرد: پورموسوی قرارداد ۲ ساله دارد و استعفا نخواهد کرد چون مدیریت باشگاه نمی‌خواهد او را از دست دهد. تاکنون هرچیزی که نیاز بوده از سر مربی تا ستاره در اختیار قرار گرفته و باز هم اگر پورموسوی نیازی به سر مربی یا ستاره داشته باشد برای جذب آنها اقدام می‌شود. اگر چند نفر به ناحق اعتراض دارند دلیل نمی‌شود که فولاد پورموسوی را از دست بدهد. اگر تاکنون موفقیتی در تیم بوده این موفقیت حاصل تلاش شاگردان و تدبیر پورموسوی بوده و کاری که ما در هیئت مدیره باید انجام دهیم برآورده‌کردن خواسته‌ها و ابراز حمایت است.

وی با بیان اینکه هواداران نباید گذشته را فراموش کنند, اضافه کرد: قبلاً این تیم که قهرمان لیگ هم بوده در شرایطی همانند تیم‌های در خطر سقوط قرار گرفته بود اما الان با تفاضل گل و یک بازی کمتر در رده سوم قرار دارد. با این وضعیت پورموسوی برای فصل دیگر هم قطعاً سر مربی خواهد ماند. اگر روز گذشته آن‌طور حرف زده حق داشته و ناراحت بوده از برخورد‌هایی که شده بود. صدرصد از کادر فنی تیم حمایت می‌کنیم و از انتخابی که برای سرمربیگری تیم داشته‌ایم خیلی خوشحالیم.

شریف تاکید کرد: اگر دیگر مماشاتی برای این تعداد از تماشاگرنماها در نظر گرفته شود, خیانت است. اگر دیدید که من سیاستی را گرفته‌ام که این مشکل برطرف نشود بدانید که دارم به تیم ضربه می‌زنم.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *