آخرین اخبار : 

سری A| رم – یوونتوس؛ فرصت رسیدن به آسمان هفتم از نردبان المپیکو

  راه هفتمین قهرمانی متوالی یوونتوس در سری A از مسیر رم می‌گذرد و شگفت‌انگیز اینکه تیم پایتخت از زمان سومین و تاکنون آخرین قهرمانی‌اش در لیگ همیشه حریف خوبی برای قطعی کردن قهرمانی محسوب می‌شود. از میلان ۲۰۰۴ تا میلان ۲۰۱۱ و حالا احتمالا یوونتوس نام تیم قرمز و زردپوش در هفته‌های پایانی مترادف  تعیین نام تیم قهرمان سری A است.

این بار هم اگر یووه در بازی ساعت ۲۳:۱۵ امشب (یکشنبه) در ورزشگاه المپیکوی رم مقابل میزبانش تنها یک تساوی به دست آورد یک هفته قبل از آخر یعنی در آخر هفته سی و هفتم جشن هفتمین قهرمانی متوالی را برپا می‌کند. در این صورت بانوی پیر علاوه بر تبدیل شدن به برنده بیشترین عنوان قهرمانی داخلی همراه لیون رکورددار قهرمانی‌های متوالی در ۵ لیگ معتبر اروپا می‌شود. از سوی دیگر آلگری هم اولین سر مربی باشگاهی برنده ۴ دوگانه متوالی (فتح توامان جام حذفی و لیگ) در تاریخ فوتبال نام می‌گیرد. این افتخار برای تیمی که در چهارشنبه گذشته در همین ورزشگاه المپیکو با برتری قاطعانه مقابل میلان جشن قهرمانی در جام حذفی را برپا کرد کاملا قابل دسترس است. پس آنها می‌آیند تا دومین قهرمانی این فصل را در ورزشگاه پایتخت جشن بگیرند!

 شرایط ۲ تیم

 یوونتوس ۹۱ امتیازی با ۶ امتیاز و ۱۷ تفاضل گل برتری نسبت به ناپولی رده دوم برای قطعی کردن هفتمین قهرمانی یک مساوی می‌خواهد. هر ۶ قهرمانی قبلی تورینی‌ها قبل از هفته پایانی قطعی شده و آنها دوست دارند به این روند ادامه دهند. در سوی مقابل رم تیم ۷۳ امتیازی رده سومی برای رسیدن به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا و تداوم شاهکارهای اروپایی این فصل به برتری در این بازی نیازمند است و گرنه احتمالا قبل از هفته آخر رده سوم را از دست می‌دهد.

غایبان بازی

یوونتوس کوادرادو را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و غیر از او ۲ تیم محروم و مصدوم خاصی ندارند پس می‌توان انتظار یک بازی تهاجمی از ۲ تیمی که به امتیازهای بازی نیاز دارند را داشت.

رویارویی‌های قبلی

در ۱۶۷ بازی قبلی رم ۳۷ بار پیروز شده و تساوی نتیجه غالب بوده است. ۲ تیم ۴۸ بار تن به تقسیم امتیازات داده‌اند.

نکات کلیدی‌

*رم از آغاز قرن بیست و یکم تا به حال تنها ۹ بار یوونتوس را شکست داده است.

*دی‌فرانچسکو در ۹ رویارویی با یووه در کسوت سر مربی تنها یک بار طعم برتری را چشیده است.

*آخرین برد رم مقابل یووه در فصل گذشته رقم خورد.

ترکیب احتمالی

رم: آلیسون مانولاس پرس فازیو کولاروف پلگرینی گونالونس ناینگولان اوندر ژکو و الشعراوی

یوونتوس: بوفون لیخشتاینر روگانی بارزالی ساندرو خدیرا پیانیچ متویدی دیبالا ایگواین و کاستا

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *