آخرین اخبار : 

رکورد جدید باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس در خرید بازیکن در پنجره زمس…

پنجره نقل و انتقالات زمستانی ماه ژانویه شب گذشته (چهارشنبه) بسته شد پنجره‌ای که باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس در آن رقم معادل ۴۵۰ میلیون پوند صرف خرید بازیکن کردند که این رقم برای خرید بازیکن در تاریخ پنجره زمستانی فوتبال انگلیس بی‌سابقه بوده است.

از مهمترین خریدهای زمستانی باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس می‌تواند به قرارداد ۵۶ میلیون پوندی آرسنال با پیر امریک اوبامیانگ از باشگاه بوروسیا دورتموند آلمان اشاره کرد که در آخرین روز بازار زمستانی منعقد شد انتقالی که مسبب خروج اولیویه ژیرو از جمع توپچی‌ها و پیوستن او به حریف همشهری چلسی شد.

انتقال دیرهنگام جردن هوگیل و الکساندر سورلوث به ترتیب به باشگاه‌های وستهام و کریستال پالاس هم رقم نقل و انتقالات لیگ برتر انگلیس در پنجره زمستانی هم در افزایش رقم خرید بازیکن در این لیگ به ۴۵۰ میلیون پوند موثر بودند.

رکورد قبلی خرید بازیکن در لیگ برتر در پنجره زمستانی ۲۲۵ میلیون پوند بود که در زمستان سال ۲۰۱۱ به ثبت رسید همان سالی که چلسی ۵۰ میلیون پوند صرف خرید فرناندو تورس از لیورپول کرد و لیورپول هم ۳۵ میلیون پوند از آن رقم را برای خرید اندی کارول داد.

گران‌ترین خرید یک باشگاه لیگ برتری در انگلیس طی ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ به نام فیرجیل فن‌دایک ثبت شد که لیورپول او را در ازای ۷۵ میلیون پوند از ساوتهمپتون خرید. بعد از او انتقال آیمریک لاپورته مدافع اتلتیک بیلبائو به منچسترسیتی با قراردادی ۵۷ میلیون پوندی دومین خرید گران لیگ برتر بود. در مجموع باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس در روز گذشته ۱۵۰ میلیون پوند صرف خرید بازیکن کردند که ۲۵ میلیون آن از سوی تاتنهام برای خرید لوکاس مورا از پاری‌سن‌ژرمن ۱۸ میلیون آن توسط سوانزی برای برگرداندن آندره آیو از وستهام و ۱۴ میلیون یوروی دیگر هم توسط استوک سیتی برای خرید بادو اندیایه از گالاتاسرای هزینه شد.

پیش‌تر هم اورتون ۴۰ میلیون پوند صرف خرید تئو والکات از آرسنال و چنگ توسان کرده بود و چلسی هم راس بارکلی و امرسون پالمیری را هر کدام با قراردادهای بالاتر از ۱۵ میلیون پوند خریده بود. در ماه ژانویه امسال همچنین لسترسیتی هم ۲۲ میلیون پوند صرف خرید آدرین سیلوا کرد و بازیکنی که تابستان در خریدش ناکام بود را سرانجام به چنگ آورد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *