آخرین اخبار : 

روبرتو کارلوس: هرگز دوپینگ نکردم/ برای اتهامتان مدرک رو کنید

شبکه تلویزیونی ARD آلمان که پیش از این با افشای مدارک دوپینگ در ورزش روسیه جنجال بزرگی را به راه انداخت که به حذف تیم ملی دو و میدانی این کشور از مسابقات المپیک ریو  منجر شد حالا سراغ دوپینگ در برزیل رفته است.

این شبکه آلمانی گزارش داد که مسئولان ورزش برزیل تست‌های دوپینگ را مخدوش می‌کرده‌اند تا مثل روسیه به دوپینگ سازمان یافته با حمایت دولت کمک کنند. «خولیو سزار آلوز» پزشکی که یکی از سردسته‌های دوپینگ سازمان یافته در برزیل بوده نیز تائید کرده که «روبرتو کارلوس» ۱۵ سال با او همکاری داشته است. تحقیقات ARD نشان می‌دهد که نام روبرتو کارلوس در سال ۲۰۰۲ هم در دادگاه برزیل در پرونده دوپینگ مطرح شده اما بدون هیچ توضیحی این پرونده متوقف شده است. قاضی پرونده در ابتدا چنین مسئله‌ای را انکار کرده و بعد از آن گفته است که آن پرونده را در یاد ندارد چرا که هرگز محکمه‌ای برای آن تشکیل نشده است.

خود روبرتو کارلوس اما به این اتهامات با انتشار پستی در صفحه شخصی فیس بوکش واکنش نشان داده است: «به شدت اتهاماتی که شبکه تلویزیونی آلمانی به من وارد کرده را رد می‌کنم و به اطلاع می‌رسانم هرگز از چیزی استفاده نکردم که باعث شود نسبت به دیگر هم‌تیمی‌هایم قدرت بیشتری داشته باشم. در گزارش این شبکه تلویزیونی نام دکتری ذکر شده که من اصلا او را نمی‌شناسم.»

وی با بیان اینکه وکلایم با اخبار دروغ مقابله می کنند اعلام کرده است: «مطمئنا از این رسانه‌ها می‌خواهند تا قبل از اطلاع‌رسانی درباره موضوعی این توانایی را داشته باشند تا آن را ثابت کنند. همچنین در این داستان گفته شده که من در جولای ۲۰۰۲ در مطب این دکتر دیده شدم اما من به برازیلیا رفته بودم تا در مراسمی شرکت کنم و خیلی سریع هم به مادرید بازگشتم. این گزارش هم هیچ مدرکی برای ادعاهایش ارائه نداده است.»

روبرتور کارلوس در بخشی دیگر از واکنش خود به ادعای شبکه تلویزیونی ARD آلمان تاکید کرده است: «در دوران بازی کردن همیشه برای من ارزش جوانمردی در فوتبال بالاتر از هرچیز دیگر بود. در طول بیش از ۲۰ سال زندگی ورزشی هرگز سعی نکردم از ماده‌ای استفاده کنم که قدرتم را افزایش دهد. به طور حرفه‌ای در ۹ تیم از برزیل ایتالیا اسپانیا ترکیه روسیه و هند کار کردم و در تیم ملی برزیل هم حضور داشتم. در بهترین لیگ‌های دنیا رقابت کردم در جام جهانی بودم اما هرگز از ماده‌ای غیر قانونی استفاده نکردم و در هیچ یک از این لیگ‌ها و تورنمنت‌ها هم موردی از من دیده نشده است.»

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *