آخرین اخبار : 

رفیعی: سطح فنی لیگ ایران بسیار بالاتر از قطر است

سایت موسسه رسمی لیگ ستارگان قطر بیان کرد و گو‌ای با سروش رفیعی هافبک ایرانی باشگاه فوتبال باشگاه الخور انجام داد که در زیر می‌خوانید:

*چرا ترجیح دادید به جای حضور در لیگ‌های دیگر در لیگ ستارگان قطر بازی کنید؟

حقیقت را بخواهید من در آخرین دوره فوتبالم هنگام خدمت سربازی درآمد مالی چندانی کسب نکردم. زمانی که به پرسپولیس پیوستم از والدینم خواستم که دیگر کار نکنند. پول من برای گذراندن زندگی موثرتر بود. سپس پیشنهادهایی از باشگاه‌های اروپایی همانند بلژیک سوئد فرانسه و روسیه دریافت کردم. پس از مشورت با دوستانم به قطر آمدم. شرایط را بررسی و قطر را در نهایت انتخاب کردم.

*ارزیابی شما از تجربه‌ای که در لیگ ستارگان قطر کسب کردید چیست؟

این یک تجربه جدید برای من است که اولین‌بار خارج از ورزشگاه‌های ایران بازی می‌کنم. می‌خواهم به تجربه‌ حرفه‌ای خود بیفزایم. به ویژه این که فوتبال باشگاهی قطر فرصت‌های جدیدی را برای شاگردان در میدان و طرفداران فوتبال مهیا می‌کند. پس از پیوستم به الخور از باشگاه پرسپولیس متوجه سطح بالای فنی فوتبال قطر شدم. تمام کسانی هم که اینجا کار می‌کنند همانند مدیران سرمربیان و شاگردان به دنبال توسعه و پیشرفت گام به گام هستند.

*مقایسه شما از فوتبال ایران و قطر چگونه است؟

با اطمینان بگویم که سطح فنی لیگ فوتبال ایران بسیار بالاتر از قطر است. در لیگ برتر فوتبال ایران تا چند سال قبل ۱۸ باشگاه حضور داشتند که الان به ۱۶ باشگاه کاهش یافته است. من افتخار می‌کنم که در فصل گذشته این رقابت‌ها با باشگاه پرسپولیس به عنوان قهرمانی دست یافتم. البته لیگ ستارگان قطر هم دارای مزایایی است و نیازی نیست برای بازی با باشگاه دیگری مسافت طولانی را به شهر دیگری طی کنید. در ایران شما برای بازی با باشگاه شهر دیگری بعضی اوقات نیاز است از ۲ یا ۳ روز قبل مهیای سفر شوید. بنابراین این فاصله نزدیک باشگاه‌های فوتبال قطر بهبود است.

*رفتار خودتان در نیم‌فصل اول لیگ ستارگان قطر را چطور ارزیابی می‌کنید؟

در آغاز فصل پنج یا شش بازیکن جدید داشتیم و بانید سر مربی فرانسوی هم نفر جدیدی در کادر فنی بود. کار سختی در آغاز فصل برای کسب تجربه و هماهنگی بیشتر داشتیم و همین مسئله باعث از دست رفتن امتیازهای باارزش زیادی شد. تاکتیک تیمی ما دفاعی بود و شکل هجومی نداشتیم. فکر می‌کنم در ۲ یا ۳ بازی اول در ترکیب باشگاه الخور خوب بازی کردم. احساس خوبی از بازی در سمت راست و پشت سر مهاجم داشتم. سپس سر مربی از من خواست که در سمت‌های راست و چپ و پشت سر مهاجم باشم. در هفت بازی فقط یک گل زدم اما با آمدن سر مربی جدید در ۴ بازی ۳ گل به ثمر رساندم. البیاوی سر مربی جدید باشگاه الخور به من اعتماد کرد و از پتانسیل‌های من بهره برد. در نیم‌فصل اول مشکلات زیادی به خاطر بازی بدون مهاجم و مدافع که کاپیتان باشگاه بود داشتیم. این مسئله سبب تغیرات اجباری در خط دفاعی شده بود.

*سر مربی جدید الخور چه چیزهایی به باشگاه بخشید؟

تغییرات زیادی در رفتار شاگردان و ریتم بازی باشگاه الخور ایجاد شدند. همه این احساس را داریم که در حال پیشرفت هستیم و پس از هر بازی اعتماد به نفس کسب کردیم. البیاوی از ما می‌خواهد که توپ را به خوبی کنترل کنیم و از بازی فوتبال لذت ببریم. او همچنین خواستار آرامش روانی ما در طول بازی است. به من هم آزادی عمل حرکتی در زمین داده است.

*نیم‌فصل دوم لیگ ستارگان قطر را چگونه می‌بینید؟

تلاش می‌کنیم امتیازهای از دست‌رفته نیم‌فصل اول را جبران کنیم. هر چند ماه ۱۰ امتیاز داریم اما به اعداد و ارقام اعتقادی ندارم و فکرم را با آنها مشغول نمی‌کنم. امیدوارم از هر بازی یک امتیاز کسب کنیم اما این اطمینان را دارم که باشگاه‌های زیادی از رفتار و نتایج باشگاه الخور متعجب خواهند شد. برای هر امتیاز مبارزه خواهیم کرد و می‌خواهیم فصل را با حضور در جمع شش برتر لیگ ستارگان به آخر رسانیم. اختلاف امتیازی زیادی هم میان باشگاه‌های پنجم تا هشتم جدول رده‌بندی لیگ ستارگان قطر وجود ندارد.

*فضای حاکم بر باشگاه الخور چطور است؟

اتمسفر خوبی با توجه به حمایت کادر مدیریتی از شاگردان و کادر فنی وجود دارد. این حمایت باعث می‌شود تا شاگردان رفتار مطلوب‌تری را با احساس خوشایندی ارائه دهند. به شخصه حمایت خوبی را از سوی باشگاه الخور و سر مربی جدید دریافت کردم. این یکی از اسرار قدرت تیمی الخور است و زمانی که روحیه تیمی ضعیف بود سر مربی جدید به شاگردان اعتماد به نفس داد.

*چه چیزهایی شما را به بازی فوتبال القا می‌کند؟

هیچ‌کدام از اعضای خانواده‌ام فوتبال بازی نکردند. از همان دوران کودکی علاقه زیادی به بازی فوتبال داشتم. در هفت سالگی به مرکز آموزشی استعدادهای برتر پیوستم و در ۱۲ سالگی بهترین بازیکن ایران شدم. به استعدادم در فوتبال پی بردم و این مسئله به من انرژی می‌داد.

*چه پیامی برای هواداران الخور دارید؟

شاید هواداران زیادی برای دیدن بازی‌های باشگاه الخور به ورزشگاه نمی‌آیند. با این حال همواره هواداران مشتاق تماشای بیشتر بازی‌های ما در  ورزشگاه هستند تا از ما حمایت کنند. می‌خواهم به آنها بگویم که اتمسفر خوبی در باشگاه الخور است و اردوی جدید آماده‌سازی نیز به ما برای مبارزه در ادامه رقابت‌ها شور و انرژی می‌دهد.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *