آخرین اخبار : 

دعوت «نویر» به تیم ملی آلمان اشتباه است

شمارش معکوس برای آغاز مسابقه‎های جام جهانی آغاز شده و کمتر از یک ماه تا بزرگ‏ترین تورنمنت فوتبالی دنیا باقی مانده است. ۳۲ تیم قرار است در روسیه حاضر شوند که این تیم‎ها در حال اعلام ترکیب‌هایشان برای این مسابقات هستند.

اما درباره ترکیب تیم ملی فوتبال آلمان نکته‎ای وجود دارد که باید به آن اشاره کرد و آن هم درباره دروازه‎بان این تیم است. مانوئل نویر آخرین بار ۲۴۱ روز قبل در زمین مسابقه حاضر شده است. این دروازه‎بان ۳۲ ساله که بسیاری او را بهترین دروازه‏‌بان دنیا می‌دانند در ۵ سال اخیر ۴ بار در ترکیب تیم منتخب فیفا بوده است اما با همه این شرایط اگر یوآخیم لوو او را به ترکیب تیمش دعوت کند ریسک بزرگی کرده است. این موضوعی است که مطبوعات آلمانی به آن پرداخته اند.

روی کاغذ نویر اگر در جام جهانی حاضر باشد بدون شک می‌‏تواند یکی از بهترین دروازه‏‌بانان تورنمنت شود. اما در زمین مسابقه او احتمالا نمی‎تواند همان دروازه‏‌بان گذشته باشد. آن هم در حالی که آلمان به دنبال دفاع از عنوان قهرمانی‌‏اش است. شاید به راحتی بتوان بیان کرد دروازه‏‌بانانی مانند مارک آندره تراشتگن کوین ترپ و برند لنو مستحق‏ تر از او برای ایستادن در چارچوب دروازه تیم آلمان هستند.

در فصل ۱۸-۲۰۱۷ نویر تقریبا ۳۶۰ دقیقه در زمین مسابقه حاضر بود و این یعنی او کل فصل را از دست داده است. مصدومیت او باعث شد که این دروازه‏‌بان حتی ۵ مسابقه اخیر فصل گذشته را هم از دست بدهد.

اما صحبت از بازگشت این دروازه‏‌بان است و گفته می‎شد اگر بایرن مونیخ به فینال لیگ قهرمانان برسد او می‌‏تواند برای این مسابقه در دروازه تیمش بایستد. هرچند اگر لوو او را به ترکیب تیم ملی دعوت کند اشتباه بزرگی کرده و حق دروازه‌‏بانان دیگر را نادیده گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *