آخرین اخبار : 

داوری‌های ۲ مسابقه مهم هفته نوزدهم لیگ برتر زیر ذره‌بین سلیمانی‌ دروازه‌بان مشکی‌پوشان باید اخراج می‌شد

حیدر سلیمانی در بیان کرد‌و‌گو با ورزشی درباره قضاوت بیژن حیدری در دیدار مشکی‌پوشان – پرسپولیس اظهار داشت: در روزی که مسابقه پرسپولیس و سیاه‌جامگان به دلیل اعتراضات اخیر برانکو به داوران و کمیته انضباطی بیشتر از قبل حساس بود قضاوت این دیدار بر عهده پیام حیدری گذاشته شد. این داور همدانی با خونسردی و مهارت ارتباطی خوب همراه با خنده‌های احساسی توانست در یک مسابقه پُر برخورد تصمیمات ریز و درشت بگیرد که با دو آوانتاژ همراه بود.

وی در ادامه افزود: در دقیقه سه جدال ماهینی و مهاجم مشکی‌پوشان در محوطه جریمه پرسپولیس بر سر توپ بود که در ادامه مهاجم مشکی‌پوشان سرنگون شد و داور به درستی ادامه مسابقه داد و اعتراض مهاجم مشهدی مبنی بر پنالتی بی‌مورد بود.

کارشناس داوری کشورمان در ادامه تصریح کرد: در دقیقه ۲۹ علیپور در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان مشکی‌پوشان قرار داشت که دروازه‌بان این باشگاه در این صحنه توپ را با دست لمس کرد اما داور و کمک داور دوم رقابت متوجه برخورد توپ به دست دروازه‌بان نشدند. در آن صحنه داور باید خطا اطلاعیه می‌کرد و دروازه‌بان حریف هم به دلیل سلب موقعیت آشکار گل باید اخراج می‌شد. به طور کلی قضاوت باشگاه داوری در این مسابقه حساس و پر برخورد راضی‌کننده بود.

سلیمانی همچنین در ادامه درباره قضاوت موعود بنیادی‌فر در دیدار استقلال – سایپا تصریح کرد: در روزی که دو باشگاه استقلال و سایپا مسابقه زیبایی را به نمایش گذاشتند قضاوت عالی موعود بنیادی‌فر هم به زیبایی مسابقه افزود. در دقیقه ۲۳ این دیدار گل استقلال با کار خوب کمک داور اول به ثمر رسید و اعتراض مدافعان سایپا بی‌مورد بود.

وی ادامه داد: در دقیقه ۵۰ خطای مدافع استقلال پشت خط محوطه جریمه روی مهاجم سایپا اتفاق افتاد و داور هم به درستی مکان خطا را داخل قوس محوطه جریمه تعیین کرد. داور سعی کرد در ۱۵ دقیقه ابتدای مسابقه اخطار ندهد و مدیریت کند که به درستی انجام شد. تنها نقطه تاریک قضاوت بنیادی‌فر وقت اضافه کمی بود که در نیمه دوم اطلاعیه کرد. فکر می‌کنم داور باید هشت دقیقه وقت اضافه اطلاعیه می‌کرد.

به نقل|به نقل
منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Visit Us On InstagramCheck Our FeedVisit Us On TwitterVisit Us On Facebook