آخرین اخبار : 

خرید زمستانی ایتالیایی‌ها یک دهم خرید انگلیسی‌ها در ماه ژانویه!

باشگاه‌های دسته اول فوتبال ایتالیا (سری A) در پنجره نقل و انتقالات تابستان سال ۲۰۱۸ رقمی تنها معادل ۵۰ میلیون یورو صرف خرید بازیکن کردند که این رقم تقریباً یک دهم رقمی است که باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس در همین مدت برای تقویت باشگاه‌های‌شان هزینه کردند.

انتقال ماتئو پولیتانو به ناپولی می‌توانست گران‌ترین جابجایی فوتبال ایتالیا در زمستان سال ۲۰۱۸ باشد اما این بازیکن ایتالیایی در نهایت نتوانست راهی ورزشگاه سن‌پائولو شود.

طبق آمارهای منتشر شده در نشریه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا باشگاه‌های سری A زمستان امسال رقمی معادل ۵۰ میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کرده‌اند که البته تنها ۲۰ میلیون یوروی آن هزینه خالص بوده و مابقی این رقم را آنها از طرق فروش بازیکن تأمین کرده‌اند.

فعال نبودن باشگاه‌هایی مانند یوونتوس اینتر رم لاتزیو میلان و ناپولی برای خرید شاگردان گران قیمت در زمستان سال جاری در حالی که مهمترین بازیکن وارد شده به نراتزوری رافینیا قرض داده شده به نراتزوری بوده مهمترین دلیل پایین بوده رقم خریدهای زمستانی سری A است.

این در حالیست که طبق اطلاعیه نشریه دلوسیت باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس در ماه ژانویه امسال به تنهایی ۴۹۲٫۵ میلیون یورو بازیکن جدید خریده‌اند که اگر این رقم را به خریدهای تابستانی آنها اضافه کنیم مجموع خریدهای آنها در فصل ۱۸-۲۰۱۷ به بیش از ۲ میلیارد یورو می‌رسد.

سری A از حیث خرید بازیکن در ماه ژانویه نه تنها از لیگ برتر انگلیس بلکه از لالیگا هم پایین‌تر است چرا که رقم ثبت شده در حساب لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا به لطف انتقال ۱۶۰ میلیون یورویی فیلیپه کوتینیو از لیورپول به بارسلونا۲۷۱ میلیون یورو است.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *