آخرین اخبار : 

حکم عجیب کمیته انضباطی کالچو در مورد رفتار نژادپرستانه هواداران ک…

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا اطلاعیه کرده که باشگاه کالیاری را به خاطر شعارهای نژادپرستانه‌ هوادارانش علیه بلیز متویدی هافبک یوونتوس مجازات نمی‌کند.

متویدی پس از مسابقه اخیر دو باشگاه در هفته بیستم سری A در خانه کالیاری بیان کرد که هدف شعارهای نژادپرستانه و توهین آمیز گروهی از هواداران باشگاه میزبان قرار گرفته است. به دنبال اظهارات او باشگاه کالیاری با انتشار بیانیه‌ای از این بازیکن فرانسوی عذرخواهی کرد و حتی سازمان علمی آموزشی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) و وزیر ورزشی فرانسه هم در بیانیه‌‌هایی حرکت هواداران باشگاه منطقه ساردینیا را محکوم کردند.

با این وجود مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا معتقدند که هیچ گونه رفتار نژادپرستانه‌ای از هواداران کالیاری سر نزده و این باشگاه را سزاوار مجازات ندانسته‌اند.

در بیانیه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا آمده است: در خصوص پرونده مسابقه باشگاه‌های کالیاری و یوونتوس هیچ حکمی صادر و اتهام هواداران باشگاه کالیاری برای سر دادن شعارهای نژادپرستانه مطابق چیزی که بلیز متویدی بازیکن یوونتوس مدعی شده اثبات نشده است. شعارهای نژادپرستانه نه توسط داور رقابت شنیده شده نه توسط نمایندگان دفتر دادستان عمومی و نه توسط ناظران مسابقه. از این رو مطابق ماده ۱۱ از پاراگراف سوم قوانین انضباطی فدراسیون فوتبال ایتالیا هیچ محرومیتی برای باشگاه کالیاری در نظر گرفته نخواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Visit Us On InstagramCheck Our FeedVisit Us On TwitterVisit Us On Facebook