آخرین اخبار : 

جام جهانی ۲۰۱۸| درخواست عجیب افنبرگ از مسئولان اتحادیه فوتبا‌ل آل…

اشتفان افنبرگ ستاره سابق تیم‌های بایرن مونیخ و فیورنتینا می‌گوید اتحادیه فوتبال آلمان باید ایلکای گوندوگان و مسعوت اوزیل را از تیم ملی این کشور اخراج کند مجازاتی شبیه همان چیزی که سال ۱۹۹۴ برای او در نظر گرفته شد. افنبرگ ۲۴ سال پیش در جام جهانی آمریکا به خاطر درگیر شدن با هواداران از تیم ملی آلمان اخراج شد و حالا او معتقد است که برای اوزیل و گوندوگان هم به خاطر دیدار جنجالی اخیرشان با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه که به مذاق مقامات فوتبال آلمان خوش نیامده است چنین مجازاتی در نظر گرفته شود.

افنبرگ به سایت تی‌آنلاین بیان کرد: زمانی که پای ارزش‌هایی مشابه آنچه اتحادیه فوتبال آلمان همیشه بر آن تأکید دارد در میان باشد تنها تصمیم مناسب اخراج این دو ستاره است. در مورد من یا در مورد اولی اشتاین واکنش سفت‌ و‌ دشوار‌تری نشان داده شد. به همین دلیل من خط و مشی مشخص در این مورد نمی‌بینم.

افنبرگ ۴۹ ساله در جام جهانی ۱۹۹۴ به دنبال گرفتن یک ژست ناشایست روبه‌ گروهی از هواداران تیم ملی آلمان که برای تماشای بازی کره جنوبی و ژرمن‌ها به ورزشگاه دالاس رفته بودند از سوی برتی فوگتس سر مربی وقت تیم ملی آلمان اخراج شد.

افنبرگ با وجود اینکه معتقد است اوزیل و گوندوگان باید از تیم ملی آلمان اخراج می‌شدند تأکید کرد حالا که آنها در اردوی ژرمن‌ها مانده‌اند باید مورد حمایت قرار بگیرند.

او ادامه داد: برای این دو ستاره بازی در جام جهانی آسان نخواهد بود چون انتقادات غیرفوتبالی زیادی از آنها می‌شود اما من می‌خواهم یک چیز را شفاف بیان کنم و آن این است که فکر نمی‌‌کنم حالا که قرار است آنها بمانند ادامه دادن به انتقادات کار درستی باشد. تصمیم گرفته شده است. گوندوگان در بازی دوستانه مقابل عربستان سعودی «هو» شد و این بدترین اتفاقی است که می‌تواند رخ دهد. برای من هم چنین وضعیتی در جام جهانی ۱۹۹۴ وجود داشت و خیلی‌ها صلاحیت مرا برای پوشیدن پیراهن تیم ملی زیر سؤال بردند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *