آخرین اخبار : 

جام جهانی ۲۰۱۸| بلژیک با شکست سه شیر صاحب بهترین رتبه تاریخش شد/ …

در دیدار رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه امروز (شنبه) از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه سن‌پترزبورگ باشگاه‌های ملی انگلیس و بلژیک با قضاوت علیرضا فغانی داور شایسته کشورمان به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر بلژیک و مقام سوم این باشگاه به اخر رسید.

 نیمه اول

در این مسابقه که تکرار مصاف دو باشگاه در دور سوم مرحله گروهی بود بلژیکی‌ها مسابقه بهتر و هجومی‌تر ارائه کردند و میل بیشتری برای کسب عنوان سومی رقابت‌ها نشان دادند. شروع بهتر آنها خیلی‌ زود نتیجه داد و مردان روبرتو مارتینس در دقیقه چهارم مسابقه توسط مونیه به گل رسیدند.

مونیه این گل را با ارسال ناصر شادلی از جناح چپ و با فرار از مدافع مستقیمش دنی رز به ثمر رساند. او دهمین بازیکن بلژیک در این جام شد که گل می‌زند و به این ترتیب بلژیک با فرانسه در جام جهانی ۱۹۸۲ و ایتالیای جام جهانی ۲۰۰۶ از حیث داشتن بیشترین تعداد گلزن متفاوت در یک دوره جام جهانی برابر شد.

انگلیس برای این مسابقه با جوان‌ترین ترکیب خود در تاریخ جام جهانی پا به میدان گذاشت. میانگین سنی این باشگاه ۲۵ سال و ۱۷۴ روز بود.

نکته مهم دیگر نیمه نخست این مسابقه مصدومیت شادلی و تعویض شدن او در دقیقه ۳۹ بود که جای خود را به توماس فرمائلن داد.

 نیمه دوم

سر مربی انگلیس با به میدان آوردن رشفورد سعی کرد تیمش را هجومی‌تر کند اما انگلیس قدر فرصت‌هایش را ندانست. در سوی مقابل بلژیک سرانجام از حملاتش در نیمه دوم هم بهره لازم را برد و و توسط ازار در دقیقه ۸۲ به گل دوم دست یافت.

در دقایق پایانی حملات دو باشگاه نتیجه نداد و بلژیک در دومین حضور در نیمه نهایی صاحب رتبه سوم شد تا بهترین مقام تاریخش در این رقابت‌ها را تجربه کند. در سوی مقابل انگلیس درست مانند حضور قبلی در نیمه نهایی جام جهانی چهارم شد و در واقع رتبه ۲۸ سال پیش خود در جام ۱۹۹۰ را تکرار کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *