آخرین اخبار : 

جام جهانی ۲۰۱۸| انگلیس – بلژیک؛ نبرد تکراری برای سومی به قضاوت یک…

ورزشگاه کرستوفسکی شهر سن‌پترزبورگ از ساعت ۱۸:۳۰ امروز به وقت تهران میزبان دیدار رده‌بندی جام جهانی ۲۰۱۸ است؛ دیداری که بین تیم‌های انگلیس و بلژیک با قضاوت علیرضا فغانی و کمک داوری رضا سخندان و محمدرضا منصوری برگزار خواهد شد.

* تکرار مسابقه مرحله گروهی این بار برای رتبه سومی
این برای دومین بار است که انگلیس و بلژیک در جام جهانی بیست و یکم به مصاف هم می‌روند. دیدار قبلی این دو تیم در دور سوم از مرحله گروهی برگزار شد که طی آن بلژیک با گل دقیقه ۵۱ عدنان یانوزای مقابل حریفش به برتری رسید و در صدر گروه G ایستاد البته در آن مسابقه بیشتر شاگردان اصلی هر دو تیم روی نیمکت قرار داشتند؛ چرا که صعود هر دوی آنها با توجه به برتری مقابل پاناما و تونس مسجل شده بود.

* جنگ آقای گلی در سن‌پترزبورگ
بدون شک این مسابقه برای مهاجمان دو تیم از اهمیت بستری نسبت به سایر شاگردان برخوردار است. در یک طرف میدان «هری کین» با بازوبند کاپیتان سه‌شیر حضور دارد؛ مهاجمی که تاکنون ۶ گل به ثمر رسانده تا شانس اصلی عنوان آقای گلی جام جهانی است. در طرف دیگر نیز نام «روملو لوکاکو» به چشم می خورد؛ مهاجم تنومند و بلندقامت بلژیک که ۴ گل زده و شانسش روی کاغذ از کین ۲۴ ساله کمتر است.

نکته جالب توجه اینکه نه کین و نه لوکاکو نتوانستند در مراحل یک‌چهارم نهایی و نیمه‌نهایی برای تیم شان گلزنی کنند.

* رکورد منحصر بفرد شیاطین سرخ اروپا
بلژیکی‌ها در حالی گام به ورزشگاه سن‌پترزبورگ می‌گذارند که رکورد جالب توجهی را در جام جهانی ۲۰۱۸ به ثبت رسانده‌اند. شیاطین سرخ اروپا تنها تیمی هستند که توانسته‌اند نماینده‌ای از سایر کنفدراسیون‌ها را شکست بدهند. پاناما (کونکاکاف) تونس (آفریقا) انگلیس (اروپا) ژاپن (آسیا) و برزیل (کانمبول) تیم‌هایی بودند که طعم تلخ شکست را برابر بلژیک چشیده‌اند.

* چهارمین قضاوت تیم داوری ایران در روسیه
این مسابقه چهارمین قضاوت تیم داوری فوتبال ایران را به دنبال دارد. علیرضا فغانی رضا سخندان و محمدرضا منصوری این فرصت را دارند که پس از قضاوت در دیدارهای بزرگی همچون فینال جام جهای باشگاه‌ها و فینال المپیک ۲۰۱۶ این بار رده‌بندی بزرگترین تورنمنت فوتبال دنیا را داوری کنند. تیم داوری کشورمان پیش از این در جام جهانی ۲۰۱۸ سه مسابقه آلمان – مکزیک (مرحله گروهی) برزیل – صربستان (مرحله گروهی) و آرژانتین – فرانسه (مرحله یک هشتم نهایی) را قضاوت کرده بودند.

* بازهم انگلیس – بلژیک بازهم وقت اضافه؟
این سومین تقابل انگلیس و بلژیک در مراحل حذفی جام جهانی است. این دو تیم پیش از این دو بار در سال‌های ۱۹۵۴ و ۱۹۹۰ در مرحله یک‌هشتم نهایی باهم روبرو شده بودند. نکته مهم این است که هر دو مسابقه به وقت اضافی کشیده شد.

* آمار جدال‌های رو در رو
انگلیس و بلژیک تاکنون ۲۲ بار به مصاف هم رفته‌اند که انگلیسی‌ها با اختلاف زیادی عمل کرد بهتری داشته‌اند. در این ۲۲ دیدار سهم انگلیس ۱۵ برد ۵ تساوی و فقط ۲ شکست بوده است.

* رویارویی ستاره‌های لیگ برتر انگلیس با تیم ملی انگلیس
بسیاری از شاگردان سرشناس تیم بلژیک در تیم‌های حاضر در لیگ برتر انگلیس مسابقه می کنند. تیبو کورتوا (چلسی) سیمون مینیوله (لیورپول) توبی آلدرویرلد (تاتنهام) وینسنت کمپانی (منچسترسیتی) یان فرتونگن (تاتنهام) کوین دی‌بروینه (منچسترسیتی) مروان فلاینی (منچستریونایتد) موسی دمبله (تاتنهام) ناصر شادلی (وست‌برومویچ) ادن ازار (چلسی) روملو لوکاکو (منچستریونایتد) و میچی باتشوایی (چلسی) نفراتی هستند که در لیگ جزیره توپ می‌زنند. همچنین نفرات دیگری همچون یانوزای فرمایلن بویاتا و تورگان ازار نیز سابقه مسابقه در لیگ انگلیس را دارند.

* آمار‌های جالب توجه از مسابقه امروز
تیم‌ها برگزار کننده دیدار رده‌بندی و شاگردان و مربیان‌شان آمارهایی را در کارنامه دارند که برخی از آنها به شرح زیر است:

– انگلیس قبل از شکست یک بر صفر مقابل بلژیک در مرحله گروهی در ۲۱ مسابقه قبلی‌اش آمار ۱۵ برد ۵ تساوی و یک باخت را در کارنامه داشت.

– بلژیک در ۲۶ مسابقه تحت هدایت روبرتو مارتینس فقط ۲ بار شکست خورده است.

– روملو لوکاکو در ۲۳ مسابقه با سرمربیگری مارتینس موفق به زدن ۲۳ گل برای بلژیک شده است.

– لوکاکو در سه مسابقه اخیر گلزن نکرده و هرگز سابقه نداشته که او ۴ مسابقه پشت‌سرهم در بلژیک با سرمربیگری مارتینس گلزنی نکند.

– هری کین در سه مسابقه اخیر انگلیس فقط یک شوت در چهارچوب داشته است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *