آخرین اخبار : 

بلژیک با شکست انگلیس به مقام سوم رسید/ آخر خوش باشگاه دوست داشتنی

خبرنگار دیدار رده بندی بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی از ساعت ۱۸:۳۰ امروز شنبه در ورزشگاه سن پترزبورگ روسیه بین باشگاه های بلژیک و انگلیس برگزار شد که این دیدار با برتری ۲ بر صفر بلژیک به آخر رسید. مونیر(۴) و ادن هازارد(۸۲) برای زردپوشان بلژیک گل زدند.

این دیدار به قضاوت علیرضا فغانی با کمک های محمدرضا منصوری و رضا سخندان آغاز شد که باشگاه باطراوت بلژیک خیلی زود به گل رسید تا قرمزپوشان انگلیس در همان دقایق اول یخ بزنند و غافلگیر شوند. 

درحالی که هنوز مسابقه هنوز کاملا گرم نشده بود بلژیکی ها از تعلل خط دفاعی حریف استفاده کردند و توسط مونیر در دقیقه ۴ به گل رسیدند. انگلیسی ها که غافلگیر شده بودند دقایق بعد هم کمی تحت تاثیر مسابقه خوب بلژیک بودند و چند بار دیگر دروازه شان با خطر جدی مواجه شد. 

با این حال از دقیقه ۲۰ به بعد قرمزپوشان تلاش کردند با حفظ توپ نبض مسابقه را در اختیار بگیرند و آرام به دروازه حریف نزدیک شوند که یک بار می توانستند توسط هری کین به گل تساوی دست پیدا کنند اما ضربه این بازیکن با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقایق پایانی نیمه اول دو باشگاه مسابقه آرامی را در دستور کار قرار دادند و سعی بر حفظ توپ در میانه میدان داشتند. با این حال این بلژیک بود که حملات زهردارتری را روی دروازه حریف پی ریزی کرد. 

انگلیسی ها در پنج دقیقه پایانی نیمه اول توپ و میدان را در اختیار داشتند اما با وجود تلاشی که کردند نتوانستند دروازه حریف را با خطر جدی مواجه کنند تا در نهایت نیمه اول با برتری یک بر صفر زردپوشان به آخر برسد.

انگلیس نیمه دوم را همانطور آغاز کرد که انتظار می رفت. این باشگاه یک بر صفر عقب بود باید تلاش بیشتری می کرد تا نتیجه را به تساوی بکشاند. اما باشگاه روبرو با دفاعی منظمی و تفکرات دفاعی از پیش طراحی شده اجازه نفوذ به شاگردان حریف را نداد.

شاگردان ساوت گیت که برای رسیدن به گل تساوی فشار زیادی روی دروازه بلژیک وارد کرده بودند در دقیقه ۷۰ بهترین فرصت برای رسیدن به این خواسته را از دست دادند و درحالی که توپ به روی خط دروازه خالی رسیده بود مدافع بلژیک با تکلی عالی اجازه نداد دروازه تیمش باز شود.

بلژیکی ها که در ضد حملات بسیار خطرناک بودند در دقیقه ۸۲ کار انگلیس را تمام کردند. پاس عالی دی بروینه برای ادن هازارد این بازیکن فرصت طلب را راهی محوطه جریمه کرد و بعد از عبور از مدافع کناری اش به راحتی دروازه حریف را باز کرد.

در دقایق پایانی و وقت اضافه تلاش انگلیسی ها برای رسیدن به گل و کم کردن فاصله ثمری نداشت و در نهایت این باشگاه دوست داشتنی بلژیک بود که با شکست دادن انگلیس به عنوان سومی بیست و یکمین دوره رقابتهای جام جهانی دست پیدا کرد. 

دیدار فینال این دوره از مسابقات ساعت ۱۹:۳۰ روز یکشنبه در ورزشگاه لوژینکی شهر مسکو بین باشگاه های کرواسی و فرانسه برگزار خواهد شد تا پرونده جام بیست و یکم با شناخت باشگاه قهرمان بسته شود.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *