آخرین اخبار : 

برزیل به کاروان ناکامان جام بیست و یکم پیوست/ صعود رویایی بلژیک

 خبرنگار باشگاه های ملی فوتبال برزیل و بلژیک از ساعت ۲۲:۳۰ جمعه شب در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی روسیه به مصاف یکدیگر رفتند که با برتری دو بر یک بلژیک به آخر رسید. فرناندینهو (۱۳ – گل به خودی) و دی بروین (۳۱) برای بلژیک و آگوستو (۷۶) برای برزیل گلزنی کردند.

این دیدار در حالی آغاز شد که شاگردان بلژیک سعی بر مالکیت توپ داشتند تا رفته رفته خودشان را به دروازه برزیل برسانند. اتفاقی که در دقیقه ۱۳ منجر به گل برتری نماینده قاره اروپا شد. البته گل اول بلژیکی ها روی اشتباه مدافع این باشگاه به ثمر رسید تا فرناندینهو با گل به خودی اش باعث شود زردپوشان برزیل یک گل عقب بیفتند.  

در ادامه شاگردان برزیل سعی داشتند با ارسال توپ های مستقیم به مهاجمان خود آنها را صاحب موقعیت گل کنند اما باز هم بلژیکی ها بودند که روی آرامش و خلاقیت هافبک های خود توانستند موقعیت گل ایجاد کنند تا دی بروین گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

در ادامه نیمه اول دو باشگاه بازی نسبتا برابری را انجام دادند تا بازی در ۴۵ دقیقه نخست با نتیجه دو بر صفر به سود بلژیک آخر یابد.

در نیمه دوم شاگردان تیته در برزیل حملات گسترده ای را روی دروازه بلژیک ایجاد کردند اما دفاع منطقی و چندلایه نماینده اروپا مانع از این شد تا آنها بتوانند در دقایق ابتدایی نیمه دوم به گل برسند.

همین موضوع باعث شد تا کادرفنی برزیل تعویض هایی را در دستور کار قرار دهد تا بالاخره آگوستو که به میدان آمده بود توانست در دقیقه ۷۶ یکی از گل های خورده را جبران کند.

اما این برای نیمار و هم تیمی هایش که سعی داشتند فوتبال ناب برزیلی را که معروف به جوگابونیتو است به نمایش بگذارند کافی نبود تا به نیمه نهایی جام بیست و یکم برسند.

بنابراین بلژیک با برتری دو بر یک در این دیدار به جمع چهار باشگاه پایانی جام جهانی روسیه راه پیدا کرد. برزیل نیز به عنوان پرافتخارترین باشگاه جام جهانی باید به خانه برگردد.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *