آخرین اخبار : 

بررسی ۶ نکته تاثیرگذار در تعیین قهرمان اروپا

تیم‌های فوتبال رئال و لیورپول شنبه‌شب در کیف فینال لیگ قهرمانان اروپا را برگزار می‌‏کنند. در آستانه این دیدار حساس به نکاتی کلیدی درباره آن اشاره می‏‌کنیم:

ستاره رئال/>رئال در زمین نیاز به یک رهبر گلزن دارد و چه کسی بهتر از رونالدویی که در لیگ قهرمانان این فصل ۱۵ گل زده و در ادوار گذشته هم ستاره تیمش بوده است؟ در مسابقه مقابل بایرن او گل نزد اما به نظر دوباره ستاره خطرناک رئال خواهد بود.

محمد صلاح/>ستاره این روزهای لیورپول حسابی روی فرم است و حتی توانسته نامش را به عنوان یکی از مدعیان کسب توپ طلا هم مطرح کند. در کنار فیرمینیو و سادیو مانه لیورپول یکی از کشنده‎ترین سه‎گانه‎های دنیا را دارد که در رقابت‎های این فصل در ۱۴ مسابقه ۲۹ گل زدند.

دروازه‏‌بانان/>کیلور ناواس در مسابقه مقابل بایرن مونیخ مورد انتقاد قرار گرفت که اشتباهاتی داشته است اما شک و تردیدهایی درباره لوریس کاریوس هم وجود دارد. اما این دو می‌‏توانند با عملکردشان در دیدار فینال بسیار تعیین‌کننده باشند.

مالکیت توپ/>هیچ یک از این دو تیم برای بردن مسابقه نیاز به مالکیت توپ ندارند در نیمه نهایی هم این موضوع را دیدیم اما بدون شک داشتن مالکیت توپ برای هر یک از دو تیم مزیتی بزرگ محسوب خواهد شد.

ریتم مسابقه/>لیورپول تیمی است که مسابقه سرعتی را در دستور کار قرار خواهد داد و رئال مطمئنا ترجیح می‌دهد از کناره‌ها حمله کند. تونی کروس لوکا مودریچ و ایسکو به نظر مالکیت توپ زیادی خواهند داشت و سعی می‎کنند سرعت مسابقه را پایین بیاورند. اما لیورپول هم برای سرعت دادن به مسابقه برنامه‌‎هایی خواهد داشت.

داور/>میلوراد مازیچ صربستانی که ۴۵ سال سن دارد داور این مسابقه است. فشار زیادی روی او خواهد بود مخصوصا به خاطر حرف و سخن‏‎های زیاد این فصل لیگ قهرمانان. این که او چقدر خوب بتواند از پس داوری این مسابقه بر بیاید در نتیجه تاثیر زیادی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *