آخرین اخبار : 

بررسی گروه F جام‌جهانی ۲۰۱۸| دست‌اندازی به موضع قهرمان جهان در گر…

باشگاه ملی آلمان شاید در نگاه اول از قرار گرفتن در گروهی شامل کره‌جنوبی مکزیک و سوئد راضی باشد اما وقتی خوب به ماجرا نگاه می‌کند متوجه می‌شود با باشگاه‌های طرف است که در طول سالیان اخیر کارهای بزرگی در قاره خودشان انجام داده‌اند. پس با این اوصاف بازی در گروه F جام‌جهانی حتی برای مدافع عنوان قهرمانی هم آسان نیست.

 آلمان؛ در جست‌وجوی تبدیل شدن به سومین قهرمان ۲ دوره متوالی 

 مدافع عنوان قهرمانی جام‌جهانی حتی با وجود حذف غیرمنتظره لروی سانه از لیست نهایی و جایگزین شدن برانت به جای او امید زیادی به تکرار قهرمانی دارد؛ اتفاقی که در صورت وقوع مانشاف را پس از ایتالیای ۱۹۳۸ و برزیل ۱۹۶۲ به سومین باشگاه برنده ۲ عنوان قهرمانی متوالی تبدیل می‌کند. وقوع چنین رویدادی با توجه به تخصص آلمان در مراحل حذفی تورنمنت‌های مهم چندان دور از دسترس نیست. کافی است بدانید از یورو ۲۰۰۴ تا به حال سفیدها همیشه در جمع ۴ باشگاه برتر یورو و جام‌جهانی بوده‌اند.

راه صعود

 ژرمن‌ها در فاصله یک هفته مانده به آخر بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی همزمان با دشمن قدیمی انگلیس صعود به جام‌جهانی را قطعی کردند؛ آن هم با برتری ۳ بر یک مقابل ایرلند شمالی. ژرمن‌ها برای رسیدن به نوزدهمین جام‌جهانی خودشان هر ۱۰ بازی خودشاندر گروه C را بردند و رکوردی جالب خلق کردند.

 ستارگان کلیدی 

 بدون سانه ستاره اصلی باشگاه ملی آلمان می‌تواند مانوئل نویر باشد. او که تقریبا تمام فصل گذشته را به دلیل مصدومیت از دست داد در ۲ بازی آخر آلمان به سنگر بازگشت و اگر آمادگی کاملی داشته باشد منشا اثرات مثبتی خواهد شد.در غیر این‌صورت تراشتگن آماده قطعا می‌تواند جای او را پر کند. در خط دفاعی گینتر هوملس کیمیش و بواتنگ حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت و در میانه میدان مردان لو می‌توانند روی دراکسلر گوندوگان خدیرا و کروس حساب کنند. در خط حمله هم با حضور مولر اوزیل و رویس جای نگرانی باقی نمی‌ماند.

سر مربی 

 یواخیم لوی جذاب و تکنیکی می‌داند در صورت رهنمون کردن تیمش به سمت جام  پس از ویتوریو پوتزو سر مربی افسانه‌ای دهه ۳۰ ایتالیا تنها سر مربی فاتح ۲ دوره متوالی جام‌جهانی نام می‌گیرد. این اتفاق او را به بیستمین سر مربی بومی فاتح جام‌جهانی با کشورش تبدیل می‌کند. در واقع در تاریخ جام‌جهانی سابقه نداشته تیمی با سر مربی خارجی قهرمان شود.

لیست نهایی 

دروازه‌بان‌ها: نویر تراشتگن تراپ 

مدافعان:  بواتنگ گینتر هکتور هوملس کیمیچ  پلاتنهارترودیگر سوله 

هافبک‌ها: برانت دراکسلر گومز گورتسکا  گوندوگان خدیرا کروس

مهاجمان: مولر اوزیل رویس رودی ورنر

مکزیک؛ آزتک‌ها می‌جنگند

 مکزیک بنا بر عادت مالوف این بار هم به راحتی راهی جام‌جهانی شد و در گروهی متعادل قرار گرفت. سبزپوشان آزتک در خط حمله و دفاع مهره‌های نه‌چندان سرشناس اما قابل اعتماد و جنگنده دارند و همین موضوع کار رقیبان نماینده آمریکای‌شمالی را دشوار می‌کند.

 راه صعود 

سبزها به عنوان اولین باشگاه منطقه کونکاکاف جواز صعود به جام‌جهانی را به دست آوردند و در گروه ۶ تیمی ۲ هفته زودتر هفتمین حضور متوالی در جام‌جهانی را جشن گرفتند؛ آن هم با به دست آوردن ۶ پیروزی ۳ تساوی تنها یک باخت و ۲۱ امتیاز و به عنوان باشگاه اول! 

ستارگان کلیدی 

مکزیک فعلی نسبت به باشگاه دهه ۹۰ ستارگان کمتری دارد اما از انسجام همیشگی برخوردارست. اوچوآ به یاد درخشش ۴ سال قبل همراه باشگاه راهی روسیه شده و در خط دفاعی گایاردو و سالسیدو تمام توان خودشان را صرف خواهند کرد. خط میانی از شاگردان قدرتمندی مانند برادران دوس‌سانتوس گواردادو  وسانتوس تشکیل شده و در خط حمله امید گلزنی به ارناندس پرالتا و ولاست. در این بین خاویر هرناندس به عنوان مشهورترین چهره باشگاه هر چند از اوج فاصله گرفته اما حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

 سر مربی 

خوان کارلوس اوسوریو سال گذشته در جام کنفدراسیون‌ها قدرت خودش در عرصه مربیگری را به رخ کشید و حالا به دنبال ماجراجویی جدیدی است. این مرد ۵۷ ساله پس از مدتی مربیگری در برزیل آمده تا مکزیک را به رویایش یعنی اولین حضور در نیمه‌نهایی جام‌جهانی برساند.

 لیست نهایی 

دروازه‌بان‌ها: کورونا  تالاورا و اوچوآ

مدافعان: آلوارس آلانیس آیالا گایاردو لایون مورنو و سالسیدو

هافبک‌ها:  فابیان دوسانتوس دوسانتوسگواردادو  هررا  مارکس

مهاجمان: آکینو ارناندس  خیمنس لوسانو پرالتا ولا کورونا

سوئد؛ غول‌کش خطرناک اسکاندیناوی

 سوئد با حذف کردن ایتالیا و هلند نشان داد چه قدرتی دارد. حتی اگر زلاتان هم نباشد نایب‌قهرمان جام‌جهانی ۱۹۵۸ به روسیه می‌رود تا بهترین عمل کرد خودش را رقم بزند. دنیا به یاد  دارد آن‌ها چگونه با قدرت هماهنگی و همبستگی ۲ غول بزرگ فوتبال اروپا را از گردونه جام‌جهانی خارج کردند.

 راه صعود

سوئد یکی از هیجان‌انگیزترین جاده‌ها را برای رسیدن به مقصد انتخاب کرد. این باشگاه در گروه اول دشوار با ۱۹ امتیاز پشت سر فرانسه به عنوان باشگاه دوم صعود کرد هلند را حذف کرد  و در ۲ بازی تاریخی با برتری مجموع یک بر صفر اولین غیبت ایتالیا در جام‌جهانی از سال ۱۹۵۸ را رقم زد. حذف کردن ۲ غول بزرگ انگار تنها از عهده سوئد برمی‌آید! 

ستارگان کلیدی 

لیندلوف باید در خط دفاعی چیزی بیش‌تر از بازیکن معمولی فصل پیش نشان دهد. در خط میانی اکدال فورسبرگ (ستاره درخشان لایپزیگ) و اسونسون حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و در خط حمله برای گلزنی چشم‌ها به برگ و تووین دوخته شده که فصلی درخشان و پرگل را در مارسی پشت سر گذاشت.

 سر مربی 

 یان اندرسون یک سر مربی بومی است که علاقه زیادی به محکم کردن خط دفاعی تیمش دارد. برای این سر مربی ۵۵ ساله دفاع نه یک اولویت بلکه ضرورت به نظر می‌رسد و امیدوار است با بهره‌گیری از استعداد و تلاش بازیکنانش یک ماه درخشان را برای علاقه‌مندان باشگاه زردپوش رقم بزند.

 لیست نهایی 

دروازه‌بان‌ها: اولسن یوهانسون نوردفلت

مدافعان:  لاستینگ لیندلوفگرانکوئیست اولسن آگوستینسون هلاندر کرافت جانسون

هافبک‌ها:  لارسن اکدال فورسبرگ  اسونسون  هیلمارککلاسن رودن دورماز 

مهاجمان:  برگ گیدتی تویوونن تلین 

کره‌جنوبی؛ طوفان سرخ به پا می‌خیزد

 نماینده آسیا از فرم مطلوب یک دهه اخیر خودش فاصله گرفته اما به خاطر داشتن سابقه طولانی و مداوم در جام‌جهانی می‌توان روی شخصیت تیمی‌اش حساب کرد. کره‌جنوبی چندان مهره باتجربه ندارد با این حال همه بازیکنانش به شدت جنگنده هستند و آرزو دارند برای سومین بار از مرحله گروهی بالا بیایند.

راه صعود

 طوفان سرخ آسیا برخلاف همیشه برای صعود زجر زیادی کشید و در نهایت با تساوی در روز آخر مقابل ازبکستان  با ۱۵ امتیاز  به عنوان باشگاه دوم گروه اول برای نهمین بار و در مجموع دهمین بار به دور نهایی جام‌جهانی راه یافت. جالب است بدانید تنها برزیل آرژانتین آلمان فرانسه و اسپانیا بیش از این باشگاه به صورت متوالی به جام‌جهانی راه یافته‌اند. مدل راهیابی کره‌جنوبی به جام‌جهانی ضعیف‌تر و ناامیدکننده‌تر از ادوار قبلی بود.

ستارگان کلیدی 

بدون هیچ تردیدی مین ستاره فصل گذشته تاتنهام امید اول و آخر کره نام دارد. او با شم گلزنی بالا و دوندگی فراوان قلب هر تیمی را به لرزه درمی‌آورد. علاوه بر مرغوب‌ترین لژیونر حال حاضر کره‌جنوبی کو جا چئون در خط میانی و هیونگ وون در خط دفاعی مهره‌های قابل اتکایی هستند.

 سر مربی 

شین تائه یونگ در ادامه رویکرد استفاده از مربیان بومی سر مربی کره‌جنوبی شد و تا به حال نتایج آبرومندی گرفته است. او به عنوان بازیکن سابق سرخ‌ها در تمام رده‌های سنی باشگاه ملی کشورش مربیگری کرده و در ۴۹ سالگی سودای رقم زدن سومین صعود کره‌جنوبی از مرحله گروهی جام‌جهانی را در سر دارد.

لیست نهایی 

دروازه بان‌ها: جیو جین هیون هیون وو

مدافعان: گو یو هان سوک مین وو هیونگ وون جو هو یونگ سون لی یونگ

هافبک‌ها: جانگ هیون سو سئونگ هیون چول کو جا چئول کی سون یونگ سئونگ مین لی سئونگ وو لی جائه سونگ

مهاجمان: جونگ وو یونگ جو سه جونگ کیم شین ووک سون هیونگ مین هوان هی چان

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *