آخرین اخبار : 

برانکو: اولین دربی بزرگ را پیش رو داریم/ شیر زخمی خطرناک‌تر است

برانکو ایوانکوویچ پیش از دیدار تیمش مقابل تیم فوتبال تراکتورسازی در نشست خبری اظهار داشت: اولین دربی بزرگ را پیش رو داریم. در حال حاضر این بازی یک دربی واقعی است. دو تیم از بهترین‌ تیم‌های لیگ با هم روبه‌رو می‌شوند.

وی ادامه داد: اتفاقی که می‌تواند ما را بیشتر خوشحال کند حضور هواداران در ورزشگاه است. امیدوارم فردا (یکشنبه) ورزشگاه آزادی پر شود و هواداران به بهترین شکل ما را حمایت کنند. ما به داشتن هواداران‌مان افتخار می‌کنیم و می‌دانیم تعداد کثیری از هواداران دوستدار‌ ما هستند. هواداران ضمن اینکه به حریفان احترام زیادی می‌گذارند با تمام وجودشان ما را حمایت می‌کنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: آنها با قلب و انرژی خود در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند و طبیعی است که ما باید جواب حمایت آنها را بدهیم. هواداران انگیزه اصلی ما هستند و امیدوارم در این بازی حساس و مهم هم بتوانیم آنها را شاد کنیم.

برانکو با اشاره به محروم شدن تعدادی از بازیکنان تراکتورسازی خاطرنشان کرد: ما می‌دانیم آنها چند بازیکن خود را به دلیل محرومیت ندارند و چند بازیکن هم دیگر نمی‌توانند تا پایان فصل آنها را همراهی کنند اما به این معنی نیست که ما فکر کنیم که ادینیو محمد نوری و… بازیکنان خطرناکی نیستند. اگر این طور فکر کنیم خودمان را گول زده‌ایم. مسلماً بازی سختی در انتظار ما است و طبیعی است در کنار این انتظار بالا از تیم ما باید به فکر ۳ امتیاز باشیم. خیلی خوشحال خواهیم شد که از این بازی نهایت امتیاز را کسب کنیم. هر چند حریف چند بازیکن اصلی خود را ندارد ولی ما هم تقریباً چنین حالتی را داریم. محسن ربیع‌خواه و ۲ بازیکن اوکراینی ما در این بازی غایب هستند. ربیع‌خواه همچنان مصدوم است و پلی‌یانسکی هم از ناحیه عضله ران دچار کشیدگی شده است پریموف هم در تمرین روز گذشته مصدوم شد. مشکلات ریز دیگری هم داریم که به آن اشاره نمی‌کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شرایط پیش آمده برای تراکتورسازی باعث خوشحالی شما است و این مسئله انگیزه‌تان را برای قهرمانی بیشتر می‌کند یا نه گفت: قبل از هر چیز لازم می‌دانم با همکار خوبم قلعه‌نویی همدردی کنم. من مشکل پیش آمده برای تیم او را درک می‌کنم. واقعاً اتفاق دردناکی است چون آنها انگیزه و انرژی زیادی گذاشتند تا به این مرحله برسند. متأسفم برای بازیکنانی که از ادامه همراهی با تراکتورسازی محروم هستند. آنها در فوتبال هر آنچه که به دست آورده‌اند به یک‌باره و به خاطر اشتباه برخی از دست دادند و تا آخر فصل نمی‌توانند تیم‌شان را همراهی کنند در حالی که به هیچ وجه مقصر این اتفاق نیستند اما باید بگویم ما ۶ امتیاز از حریف‌مان جلو هستیم و فقط و فقط هدف‌مان کسب پیروزی است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: ما برای حریفان خود احترام زیادی قائل هستیم و فرقی نمی‌کند که ماشین‌سازی باشد یا صبای قم که روز گذشته ذوب‌آهن را در اصفهان شکست داد و همچنین تراکتورسازی که در رده دوم جدول قرار دارد. هدف ما این است که هر روز بهتر شویم و روندی را که در پیش گرفته‌ایم ادامه دهیم. برای هر بازی جهت کسب حداکثر امتیاز راهی میدان خواهیم شد و فکر می‌کنم ۳ امتیاز این بازی برای ما از لحاظ ایمنی خیلی خوب خواهد بود. به هر حال اشتباهاتی در تیم رقیب رخ داده و این مشکلات را به وجود آورده است اما آنها همچنان تیم قدرتمندی هستند. یک ضرب‌المثل می‌گوید «شیر زخمی خطرناک‌تر است». باور کنید من به اندازه کافی تجربه دارم و می‌دانم این بازی چقدر سخت است.

برانکو راجع به اینکه علی علیپور را در اختیار ندارد و با توجه به مصدومیت پریموف آیا حمیدرضا طاهرخانی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می‌رود یا خیر تأکید کرد: ممنون که به یاد من آوردید علیپور در این بازی نیست من فراموش کردم که در صحبت‌هایم بگویم این بازیکن را هم در اختیار نداریم. شما نمی‌توانید برای من ترکیب را بچینید! همه بازیکنان ما برای قرار گرفتن در ترکیب در حال رقابت هستند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی که می‌خواستید را جذب کردید یا خیر تصریح کرد: ما در فصل نقل و انتقالات سروش رفیعی و سامان نریمان جهان را به خدمت گرفتیم و دیگر بازیکنی جذب نخواهیم کرد. البته طبیعی است که ما دنبال بازیکن دیگری هم بوده‌ایم اما نتوانستیم او را به خدمت بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال یکی از ان درباره اینکه تیمش در بازی رفت مقابل تراکتورسازی مساوی کرده و هواداران انتظار دارند این بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد گفت: واضح است که هواداران از ما انتظار زیادی دارند و ما هم می‌خواهیم همه انتظارات آنها را برآورده کنیم مسلماً برد دربازی فردا برای ما ارزش زیادی خواهد داشت از این جهت که ۴ امتیاز می‌گیریم. در بازی روبه‌رو مقابل تراکتورسازی بازی رفت را مساوی کردیم و اگر فردا ببریم یعنی اینکه ۴ امتیاز از رقیب خود گرفته‌ایم. ما به خاطر هواداران‌مان خودمان و باشگاه‌ه‌مان فردا برای برد راهی میدان خواهیم شد.

برانکو درباره قضاوت بیژن حیدری در دیدار فردا و اینکه این داور کارت زرد زیادی می‌دهد و پرسپولیس هم در آستانه دربی بازیکنان دو اخطاره زیادی دارد گفت: اصلاً به این قضیه فکر نمی‌کنیم و بازی به بازی پیش می‌رویم. داور همان چیزی را که دیده سوت می‌زند. در کارمان محافظه‌کاری و حسابگری نداریم و صرفه‌جویی هم نمی‌کنیم.

وی در واکنش به این موضوع که قبول دارد در صورت برتری تیمش مقابل تراکتورسازی قهرمانی این تیم با توجه به فاصله ۹ امتیازی قطعی خواهد بود گفت: این موضوع امتیاز بزرگی برای ما به نظر می‌رسد اما نمی‌خواهیم شُل ادامه بدهیم مگر اینکه از لحاظ تئوریک قهرمانی ما مسجل شده باشد. پیش از این گفته بودم هدف ما برد است و هر بازی به دنبال نتیجه خواهیم بود. در این صورت است که می‌توانیم فرم و انگیزه‌های خودمان را حفظ کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه بازیکنان تیمش در دیدارهای گذشته نمایش خوبی داشتند و اکنون برای بازی فردا مقابل تراکتورسازی از میان فرشاد احمدزاده صادق محرمی رامین رضاییان و محسن مسلمان چه کسی بیرون می‌نشیند گفت: بله یک نفر باید بیرون بنشیند. خوشحالم تشخیص داده‌اید که بازیکنان پرسپولیس در حال پیشرفت هستند. صادق محرمی خیلی خوب پیشرفت کرده و این اتفاق برد بزرگی برای ما خواهد بود. اکنون وارد شرایطی شده‌ایم که نمی‌دانیم بازی با تراکتورسازی سخت است یا استقلال و سپاهان. ۵ روز بعد هم پس از این ۳ بازی باید به مصاف الهلال عربستان برویم. هر چند این مسئله هم باعث شادی است.

برانکو در پاسخ به این سؤال که آیا رامین رضاییان فردا بازی خواهد کرد گفت: اگر شما جای من باشید چه کسی را بیرون می‌گذارید؟!

وی در خصوص اینکه یک سایت کروات عنوان کرده تمایلی برای جذب امانوئل آدبایور و محمد سیسيوکو نداشته خاطرنشان کرد: این بازیکنان عالی هستند اما در اواخر عمر ورزشی خود به سر می‌برند. نمی‌خواهم بگویم فوتبال‌شان تمام شده است اما معمولاً به کشورهایی مثل امارات عربستان چین و … می‌روند و فکر می‌کنند این کشورها فوتبال‌شان خوب نیست و ضعیف بوده است. من بازیکنی می‌خواهم که انگیزه داشته و دوست داشته باشد که عمر ورزشی‌اش ادامه پیدا کند. بنابراین این نوع پیشنهادات را رد می‌کنم چون بازیکنان سابق خوب نمی‌توانند کمک کنند. اگر بخواهیم به نتیجه برسیم از بازیکنانی که پر از انرژی و شوق هستند استفاده خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی به نوعی ال‌کلاسیکوی ایران خواهد بود تصریح کرد: برای هواداران تراکتورسازی در کنار هواداران پرسپولیس استقلال و سپاهان احترام قائلم. آنها هواداران پرشوری دارند و می‌دانم برای حمایت از تراکتورسازی هواداران‌شان خواهند امد اما ال‌کلاسیکوی فوتبال ایران بازی استقلال و پرسپولیس است. وظیفه ما این است که میزبان خوبی برای تراکتورسازی بوده و در زمین نشان دهیم چه کسی بهتر است. در مورد هواداران خودمان هم باید بگویم که در این دو سالی که حضور دارم مورد خاصی از آنها ندیده‌ام.

برانکو در پاسخ به سؤال ی مبنی بر دلیل عدم موفقیت بازیکنان خارجی در فوتبال ایران خاطرنشان کرد: آسان نیست که هر آنچه از بازیکن می‌خواهید را پیدا کنید. این مسئله تنها مشکل فوتبال ایران نیست و همه جا دیده می‌شود. بایرن مونیخ ماریو گوتسه را با ۳۸ میلیون دلار خرید بازیکنی که در فینال جام جهانی گل زد اما نتوانست خودش را پیدا کند و دوباره او را به دورتموند بازگرداندند. زمانی که «منشا» به پیکان آمد کسی او را نمی‌شناخت اما در این تیم عالی بازی کرد. شواین‌اشتایگر کاپیتان تیم ملی آلمان بود اما در منچستریونایتد موفق نشد و به تیم دوم رفت یا گواردیولا ملی‌پوش انگلیسی تیمش را کنار گذاشت.

وی در واکنش به این سؤال که چرا بازیکنان خارجی مدام از تیم‌های ایرانی شکایت می‌کنند گفت: چه دردسری ایجاد کرده‌اند؟ باید به قراردادها احترام گذاشت. کسی را به امضای قرارداد مجبور نمی‌کنند. قرارداد احترام متقابل یک شرط است.

انتهای پیام/

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *