آخرین اخبار : 

بحران قطر به جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ رسید/ نگرانی فدراسیون آلمان

به نقل از گاردین قطع رابطه دیپلماتیک برخی از کشورهای عربی با دوحه امکان میزبانی قطر برای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ را مورد تردید قرار داده است.

گفتنی است دوشنبه صبح عربستان بحرین امارات و مصر به اتهام حمایت قطر از گروه های اسلامی حماس و اخوان المسلمین رابطه دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کردند. به این ترتیب عربستان تنها مرز خاکی با قطر را مسدود کرد و دیگر کشورهای تابع این تصمیم هم مرزهای آبی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.

حالا توانایی قطر برای تامین مقدمات میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ که شامل ساخت ۹ استادیوم و دیگر تسهیلات ساختمانی عظیم است تحت الشعاع گزارش هایی مبنی بر عدم توانایی دوحه به تامین مایحتاج اولیه از جمله اقلام خوراکی برای اتباع قطری قرار گرفته است.

کمیته عالی که مسئول ساخت تسهیلات مورد نیاز برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ است تاکنون اظهار نظری در این زمینه ارائه نداده است. با این حال کارشناسان می گویند این بدترین بحرانی است که قطر از سال ۲۰۱۰ که رای فیفا برای میزبانی را کسب کرد با آن دست به گریبان شده است.

گفتنی است فدراسیون فوتبال انگلستان اظهارنظری در باره بحرانی که قطر را فراگرفته ارائه نداده است حال آنکه «رینهارد گریندل» رئیس فدراسیون فوتبال آلمان از تصمیم خود برای مشورت در این زمینه با دولت برلین خبر داد. اگرچه وی قول مساعد داد که از تلاش برای یافتن راه حل سیاسی فروگذار نکند؛ در عین حال گفت: جامعه جهانی فوتبال باید در این خصوص توافق کند که مسابقات بزرگ نباید در کشورهایی برگزار شود که حمایت فعالانه ای از تروریسم دارند.

با این حال باشگاه بایرن مونیخ آلمان از روابط نزدیک خود با قطر حمایت کرده و در عین حال می گوید: بحران دیپلماتیک بین قطر و کشورهای عرب همسایه مسئله ای است که دولت برلین باید به آن رسیدگی کند.

این در حالی است که فیفا که از سوی هواپیمایی «قطر ایرلاین» حمایت مالی می شود تا کنون از ابراز نظر در این باره خودداری کرده است.

منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *